Apple to rozsekl...

10. 09. 2014 / Filip Urban / soft & hardware

Včera byl pro všechny fanoušky a uživatele Applu den D. Ale nejen pro ně. Těšili se na to i všichni hateři a trollové a androidisti a windowsáci a linuxáci a já nevím kdo ještě, aby na Applu nenechali nit suchou. Steve Jobs se včera večer 100x v hrobě otočil, hodinky jsou hnusné, telefon velký. Celé to připomíná starý dobrý vtip o zajíčkovi a mrkvové zmrzlině.

Poďme se na to podívat trošku bez emocí a racionálně. Byť za sebe asi dost subjektivně. Já se těšil na nový iphone 6, protože to točím po dvou letech a tak je čas upgradovat, byť má současná pětka je skvělej telefon, kterýmu nic nechybí, kmitá jak hodinky a jsem s ním vlastně spokojený.

Co nabízí nový iphone? Tak předně větší rozměry. A to rovnou hned dva. Ten plus model už je hrozné pádlo, takže jdu do těch 4,7 palců. Nejsem příznivec velkých uhlopříček, protože na pohodlné konzumování obsahu mám ipad, ale 4,7 palců je rozumný kompromis mezi tím, aby se to ještě vlezlo do kapse a dojmu z obsahu. Musím říct, že mám trošku problém s podobou telefonu. Až sem se dopracoval do stádia, kdy považuju iphone 5 za krásnej telefon, přišli s novým designem, kulatými rohy a co sem vůbec nepochopil jsou ty pruhy nahoře a dole na zádech telefonu. To nešly udělat tenčí a elegantnější a nebo nemohla být horní a spodní část v jiném matrošu? Jako určitě nad tím dumali tisíce lidí a asi to tak z nějakého důvodu být musí, ale vizuálně mě moc telefon nenadchlo. No uvidíme. Jedna věc je vidět rendery, druhá věc je mít ho v ruce.

Za sebe hodnotím kladně upgrade foťáku (byť pár megapixelů tam přidat mohli) vyšší výkon no a novou vychytávku ve formě placení telefonem. Tohle mají kluci dotažené. Teď už jen aby se to rozšířilo i v Evropě. Tohle je budoucnost určitě.

One more thing se včera ozvalo poprvé od smrti Steva Jobse a ano, je to nový produkt Applu - hodinky. Ty se čekaly už dva roky dozadu a v současnosti je hodinkový trh zaplaven různými typy hodinek od všech předních výrobců. Je otázka, jestli se Applu povedlo přijít s něčím zásadně jiným nebo novým, aby to pobláznilo lidi a ti dali osmičku za nové hodinky. Někdo říká, že jsou hnusné. Mě ten design baví. Je tam řada sympatických věcí a vychytávek zvlášť co se sportovních aktivit týče, ale pořád jsou to jen hodinky. Když se podívám na seznam featur, ve finále hodinkám chybí jen vodotrysk. Nicméně pořád je to omezený prostor na nějakou smysluplnou interakci.

Apple si na tom asi lámal hlavu hodně dlouho. Za sebe musím říct, že je asi nejdál od konkurence, která se trápí s Android wear systémem, který umí zatím kulové. Apple šel dál, otázka jestli tak daleko, aby nahecoval lidi ke koupi. To ukáže až čas. Já si na hodinky ještě chvilku počkám, protože jednak mám krásné nadčasové Nixony a taky v kapse iphone, který stejně pořád šudlám v ruce. A mít doma další krám na každodenní dobíjení mě nějak neláká. Alespoň prozatím.

Jinak velký fail za včerejší live streaming. Nějak jim to neunesly servery a video se trhalo až běda. Do toho ten čínskej dabing...to si asi někdo v Applu odskákal :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
03. 10. 2014 / 06.51 / fajka

sak sa prohyyybaaaaa

11. 09. 2014 / 13.56 / Filip Urban

Zoom: nedtoupnu Mildo. Necham si ho poslat UPS pred barak :)
Milan: to porovnani sedi. Ja po letech hrabani se v softu a hardwaru uz nemam silu neco prenastavovat, formatovat, ladit, reinstalovat atp. Co se tyka plateb. Je to jasny smer. Technicky je na to evropa pripravena lip nez v USA. No uvidime. Jsem zvedavy na pocity az si na to sahnu.

11. 09. 2014 / 05.14 / Zoom

Nic noveho se nestalo. Jen si zase po dvou letech stoupnes do fronty...

10. 09. 2014 / 22.37 / Milan

Nechápu proč by to měl být den D "pro uživatele Applu"? Fanoušek, hater - OK. Androidisti, windowsaci, linuxáci - to si nechte od cesty. Dlouho jsem měl android a teď si pořídil iP 5c. Myslím si že můžu srovnávat. Dlouho jsem taky přemýšlel, jak formulovat pocity z obou zařízení v co nejkratším vyjádření a došel k tomuto: Práce s Androidem se více blíží práci s počítačem, iPhone je spíš jako ovládat televizi, DVD přehrávač - rychlý, jednoduchý, jednoúčelový a tím i omezený/uzavřený.
Co se týká plateb - v Evropě zapomeňte. Apple zde nemá pozici na to aby diktoval trhu. Tady se bude muset podělit s ostatními-přizpůsobit.
Jinak IP6 je v pohodě, i ten malej. Jen škoda té stabilizace.

10. 09. 2014 / 17.36 / Igor

Nic nechybí? Co takhle správce souborů a schopnost plnohodnotných příloh k emailu (bez pomocí aplikací třetích stran či jailbreaku)? ;)

10. 09. 2014 / 13.40 / chechet

...je čas upgradovat, byť má současná pětka je skvělej telefon, kterýmu nic nechybí, kmitá jak hodinky a jsem s ním vlastně spokojený.

výstižné.

10. 09. 2014 / 10.23 / midra

Jediná věc co mi nepasuje je: "S něčím přišel. Za sebe asi nejdál od konkurence, která se trápí s android wear systémem, který umí kulové."


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské