Hudební konzum

04. 05. 2014 / Filip Urban / aktuálně

Tak naše Hobluj turné je za náma. Až by se chtělo říct: Díky bohu :) Ne, tak bylo to báječné samo. Jen trošku náročné. Celý týden zapřažení v pracovním procesu a najednou pátek a aha? Mejdan? Co budu hrát? Chce to nové věci. Nemám nachystanou projekci. Musím to nafotit a kdo to bude točit? A kdo příjde? Dojde někdo? A nehrajem třeba muziku co lidi nebaví?

Účast nebyla nijak valná a rozhodně nedošli lidi, co si kupují naše oblečení. Došli staří matadoři, kumpáni a kumpánky, které to tak nějak celé pamatují a rozhodli se podpořit. Dokonce byli jedinci, co skoro nevynechali žádnou z návštěv no a nejúžasnější samozřejmě byly naše přítelkyně a manželky, které juchaly v první řadě a staraly se skvělou atmošku :)

Další hudební mejdan bude asi zase v červenci ŽHNETOFEST. Náš primitivní jednodenní festival v Hulíně. Ale do té doby si hodlám odpočinout od mejdanů.

Ještě k té muzice. Pořídil jsem si účet spotify premium. Za cenu obědového menu mám každý měsíc přístup k prakticky neomezené databázi muziky. A musím říct, že jsem si na to hodně zvyknul a je to mazec! Líbí se vám nějaký interpret, naladíte si jeho rádio s ním a jemu podobnými a prodíráte se novými a novými interprety, deskami, styly. Hrnou se k vám kvanta nové muziky a já toho za den stihnu poslechnout fakt dost. Co se mi líbí, zalajkuju a už tu mám doporučení na remixy, podobné interprety, případně stáhnu offline a pokračuju v poslouchání na telefonu. Je to prostě úlet.

Tenhle model na jednu stranu otevírá uši lidem, které muzika zajímá a baví. Na druhou stranu mi to trošku přijde, že je tím celé to hudební odvětví nějak degradováno. Ty tam jsou doby, kdy jsem si donesl domů nové CD a několikrát po sobě jsem si ho v křesle poslechnul, prolistoval booklet, se strachem a obavami půjčoval kámošům a po návratu kontroloval, jak je doryté :)

Ale taková je doba. Já si to celkem užívám a musím říct, že se Spotify se mi otevřely další další obzory. Takže všem doporučuju a rozhodně za tenhle trend palec nahoru!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
16. 05. 2014 / 13.28 / Mira

Spotify super, díky za tip! Není tam sice vše, ale to právě pořád dává prostor vinylům a cédům, na kterých to je.

06. 05. 2014 / 15.36 / dreadless

já jedu google music asi za dost podobnou cenu. A často jedu po staru, tzn. že si pěkně naposlouchám celou desku i několikrát za sebou. Třeba nejnovější Beck byl takovej, že jsem ho musel slyšet několikrát, abych se do toho dostal. Někdy prostě jeden poslech nestačí :)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské