Ipad Air - Dosud nejlepší evoluce

07. 11. 2013 / Filip Urban / soft & hardware

Včera mi před barákem zabrzdila taková ta hranatá krabice UPS. Řidič prošel z předního sedadla rovnou do nákladového prostoru, odšouply se dveře a v ruce mi přistála krabička od Applu. Ano. Prvního listopadu se začaly prodávat ipady páté generace pod označením Ipad AIR.

Když se objevil fenomén "tablet" moc šancí sem mu nedával. Nějak sem nevěděl na co by mi to mohlo být. Nakonec si pořídil Ipad 3 generace a když sem ho před 3 týdny prodal, zjistil sem , jak moc mi ta hračka chybí a čekání na novej byla tortura. Ano. Možná jsem postižený, přiznávám, ale ipad je prostě skvělá věc. Šudlám jenom na něm. Iphone používám jen když není v okolí ipad fakt nouzově, protože jak jednou přivyknete tomu velkému displayi, nechcete jinak.

S novou hračkou jsem si hrál včera skoro celý den a mám tu první dojmy. Tak předně je to krásnej kus hardwaru. O tom žádná. Je tenčí, podstatně lehčí a na šířku užší. Další postřeh - podstatně méně se zahřívá než 3 generace a byť display má stejné parametry, obraz mi přijde ještě o třídu lepší. Koukat na to je prostě nádhera. Prohlížet fotky, číst si, čučet na video je požitek.Výkon je neskutečný. iOS 7 je svižný a odezva skvělá. Všiml sem si toho třeba při psaní textu, kdy dotyk prstu prakticky nemá spoždění. Hry, které už se mi na trojce trošku zadýchavaly tady sviští bez škobrtnutí a tablet reaguje prostě dobře, tak jak si to představuju. Osobně jsem volil 64gb verzi, protože ty hry zrabírají dost, nehledě na kvanta muziky a fotek co tam mám. Do toho nějaká ta navigace, časopisy, knížky a půlka místa je fuč.

Výdrž baterie je úctihodná. Včera sem ho trápil fakt mega a na 1% sem se dostal až někdy kolem jedenácté večer. To si ale ipad neodpočinul a přetahoval sem celou zálohu, ladil, testoval, zkoušel. Takže při běžném používání jsou 3 dny bez dobíječky reálné. Další skvělá featura, kterou jsem ocenil je icloud záloha. Prodal jsem svůj starý ipad, rozbalil nový, příhlasil se pod svým apple id a do 5 minut jsem pokračoval tam, kde jsem před 14ti dny skončil. Za tohle prostě bod a potlesk do Applu.

Pokud přemýšlíte, že byste šli taky do nějakého tabletu, odemě jiný tip než ipad prostě neuslyšíte. Je to zařízení daleko před svou konkurencí ve všech ohledech. Dokonalý poměr stran, neskutečný výkon, obrovská podpora aplikací a nabídky her. Ipad není potřeba nijak propojovat s počítačem, je to nezávislé zařízení, které potřebuje jen wifi. Pokud si teď říkáte, že tu věc rozhodně nepotřebujete, je to pro to, že jste ho neměli týden v ruce, nebo jste divní nebo málo geekovští :) Za sebe palec nahoru a k tomu bod a potlesk. Tahle placka se povedla!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
26. 01. 2014 / 16.08 / Frona

Můžu se zeptat jakej volíš obal ? Mam jen smart cover a se bojím že se mi poškrábou záda ;)

28. 11. 2013 / 13.41 / [ K! ]

FBI tak to jsi v klidu, special badge Veteran Agent máš jistej °;-)

08. 11. 2013 / 19.40 / FBI

Ingress sem tam zapnu, momentálně jsem ne levelu 6. Bohužel není moc času na hraní.

08. 11. 2013 / 15.36 / [ K! ]

Nejgeekovatější geeci mají android a hrajou Ingress IMHO...
a ségra si na svým dvojkovým iPadu dala iOS7 a teď nadává jak špaček, že je všecko jinak + největší peklo pro ni je že downdgrade disabled...

08. 11. 2013 / 13.25 / Filip Urban

FBI: Hele jako zboždění. Co se dotyku obrazovky týče apple produtky mají obecně nejkratší odezvu obrazovky od prstu, ale byla tam nějaká. Teď mi přijde, že je zase o řád rychlejší. prostě to reaguje naprosto přirozeně. A rozdíl s tou trojkou co sem měl tam prostě je.

08. 11. 2013 / 08.46 / FBI

Psaní nemá zpoždění? To jako že předchozí iPad zpoždění měl? Osobně mám od Samsungu galaxy note 3 10.1 a žádné zpoždění tam nepozoruju. Samozřejmě se nechci dohadovat o tom, co je lepší. Každému vyhovuje něco jiného, ale pokud by to mělo být objektivní, chtělo by to porovnat se srovnatelným hardwarem jiných značek.

07. 11. 2013 / 14.44 / Filip Urban

Tady sem natočil krátké video s možností zrcadlit bezdrátově obraz na televizi, na počítač. V ruce má pak člověk herní konzoli. {odkaz}

07. 11. 2013 / 14.43 / Filip Urban

Storm: na slogany se vyser. Ty jsou stejně hloupé jako všechny ostatní.

07. 11. 2013 / 12.54 / Storm

Jenom jeden dotaz, reklamní slogan na ipad air je "Lehká strana síly". V angličtině je to "The power of lightness". Tomu anglickému sloganu rozumím, můžete mi prosím někdo do češtiny přeložit ten český?


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské