Ipad je tu!

26. 03. 2012 / Filip Urban / soft & hardware

Od pátku se naše rodinka jablečných produktů rozšířila o nový ipad. První generace mě moc nenadchla. U druhé sem už trošku pošilhával, ale nijak to nehrotil. Třetí generace ipadu už mě ale neminula. V pátek sem si šel pěkně stoupnout jako správná apple ovce do fronty na čerstvě dovežené kousky. Celou tu taškařici sem poctivě zdokumentoval na facebooku, takže asi víte.

No měl sem na to víkend, abych se s tou chytrou krabičkou blíže seznámil. Zkusím své první dojmy z používání. Možná by se to dalo shrnout do jedné věty: Ipad mě baví. Není to ani telefon, ani notebook. Je to prostě zařízení někde mezi. Pro seriozní práci to není, ale jako nástroj na konzumaci obsahu (v tom nejlepším slova smyslu) je to fantastická pomůcka.

Spoustu aplikací, které sem si stáhl na ipad, sem předtím používal na iphonu, ale v momentě, kdy to rozjedete na těch 10ti palcích, je to zas uplně jinde. Když ještě vezmeme v úvahu, že ipad má skoro stejné rozlišení jako můj stolní 27 palců velký imac, pak si asi dokážete představit, jak na tom vypadá obsah a fotky. Prostě úžasné.

Asi se mnozí ptáte, na co se to dá využít? Podle mě je to taková rodinná krabička, která může ležet někde v bytě a uplatnění si najde. Já například začal sedávat v naší sedačce a čtu si. A co? No tak existují desítky tisíc aplikací. Za sebe asi musím nejvíce vypíchnout Flipboard.

Vpodstatě RSS čtečka, kde si popřidáváte své oblíbené servery, propojíte s twitterem, facebookem, instagramem a Flipboard vám naservíruje denní dávku informací přesně toho obsahu, který hledáte. Žádné balasty kolem. Jasné, poutavé, důležité články proložené fotkama vašich známých, zajímavých odkazů z twitteru. To vše v ucelené a krásné aplikaci, ve které si listujete jako v čerstvých novinách. Za tenhle produkt rozhodně palec nahoru! K tomu například ivysílání nebo ČT24, Word, Excel, předplatné časopisů, knížky, itunes, pošta, kalendář, dropbox, úpravy fotek iphoto, tunein radio, správa účtů mbank no a v neposlední řadě skvělé hry, pro tablet jak dělané. Možnost přehrávání filmů z lokální sítě, youtube, vimeo, prostě konzumujete obsah kdekoliv, jakýkoliv a ve formě více než příjemné.

Baterka těch 10 hodin provozu vydrží. Docela dost dlouho se přístroj nabíjí. S přehříváním sem žádný problém neměl a to sem ho testoval řádně. Ipad v kombinaci s icloudem je prostě paráda. Zadáte login, heslo a během minuty máte v přístroji vše, na co ste zvyklí. Kontakty, kalendář, veškerou muziku, fotky, bookmarky. No zkrátka ta věc funguje jak má. Jednoduše, intuitivně a bez jakýchkoliv lagů, tuhnutí. Jsem z toho nadšený tak uvidíme za půl roku používání.

Pokud o novém ipadu uvažujete, můžu vřele doporučit. Pokud vám to příjde jako dost peněz, klidně se poohlédněte po dvojce. Ta funguje stále bez problémů a díky nižšímu rozlišení je ten výkon prakticky stejný. Jo a pokud už máte děti alespoň ve věku 4 let, budou vás zase o něco víc milovat :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
29. 03. 2012 / 12.39 / KRSone

EFA: To je přeně ta symfonická dvojka, nevýhodou pro většinu posluchačů bude, že koncerty začínají popůlnoci :)

28. 03. 2012 / 14.40 / pios

no já doufám, že teď efa udělá i nějaké polepy přímo pro ipad (neco ala {odkaz}) :)

27. 03. 2012 / 15.31 / efa

KRSone: heheh myslíš to vystoupení po půlnoci? Krásně sme se ožrali :)

27. 03. 2012 / 14.51 / flako

KRSone: jak se ta jejich garbageband jmenuje? ...sakra, ti dva jsou ale šikovní

27. 03. 2012 / 12.35 / KRSone

Jelikož EFA se zoomem založil novou garageband kapelu, asi taky něco pořídím, aby ani jedno oko nezůstaslo suché :-D

27. 03. 2012 / 10.28 / ivan

Steve by z vás měl radost

26. 03. 2012 / 22.34 / storm

pokračování tu: zkráceně F-board, popř. eFa-board

26. 03. 2012 / 22.33 / storm

No jo, já se jmenovat Filip, tož taky chválím F(i)lipboard . . . ..


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské