Wakeboard je cool! Ehm...

08. 08. 2013 / Filip Urban / aktuálně

Léto jak má být. Slunce do nás praží intenzivně už víc jak měsíc a tak není někdy od věci odlepit ruce od klávesnice (doslova) a vyrazit někam k vodě. Kouskek od Brna jsou Pasohlávky. Tam je legendární Kemp Merkur a v něm zřídili kluci šikovní vlek na vodě. Takže všichni snowboardisti, co už se třepou na první prašan si čekání krátí na vodě. Řekl sem si, že bych to mohl taky vyzkoušet, když sem ten rekreační snowboarďák...

Na místo je to z Brna asi 20 minut autem. Zaplatíte za parkování 50 kč, za vstup do Merkuru dalších 50 kč a za hodinu na vleku nějakých 350 kč. Vyfasujete hodně basic fošnu, helmu a vestu (obě se hodí) a máte na výběr. Buď se cítíte a jdete hned na velkej okruh, nebo si dáte zahřívačku na malém. Já se vrhnul rovnou na velkej. Přece nejsem žádná srababa :)

Startovací techniku sem předtím odkoukal od lidí předemnou. Buďto si sednete na okraj a zkusíte to ustát, nebo mástři si počkají na natažené lano a skáčou rovnou na vodní plochu. Chce to ale dobrej timing. Takže já šel z vody. Ještě jeden postřeh. Ze břehu to vypadá až idylicky. Kluci se prohání na vodní hladině, točí to, hopsají přes překážky, prostě pohoda. Názor jsme změnil při prvním škubnutí lana, které mě katapultovalo nepřipraveného na vodní hladinu. První pád jsem ustál, abych se o další 3 sekundy rozsekal o hladinu a to tak že naražené žebro mě bolí už 3 dny jak čert.

Po takovém nepovedeném startu a doplavání zpět na další pokus energie hodně klesá. Takže po pátém, šestém rozjezdu toho má běžný smrtelník plné kecky. No nebudu to tu protahovat. Dostal jsem se vždy jen k prvnímu sloupku, kde sem nevychytal techniku najíždění si. A tak jsem vždycky spomalil tah a zajel pod vodu, aby mě vlek v zápětí vystřelil z vody rovnou na hubu :)

Asi to nebude uplně zábava pro mě. Možná tomu dám ještě šanci, ale teď tu sedím zlomenej u kompu a bolí mě každá kůstka v těle, každý sval. Tímto uzavírám sportovní yp okénko :)

Webové stránky se všema potřebanýma informacema NAJDETE TADY!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
09. 08. 2013 / 11.13 / Mira

Dobře ty!

08. 08. 2013 / 21.29 / o.

a opálil ses alespoň?:)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské