Aktuálně

03. 06. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Druhý den v práci úspěšně za mnou. No úspěšně...Během dne se nic zajímavého nedělo. Společně sme se šéfem pracovali na finalizaci jarní kolekce a jak jsem zjistil, jeho velkou hobby je modelářina. Tento koníček mě vždy zajímal a tak slovo dalo slovo a šéf slíbil, že mě vezme na pouštění svého modelu. Večer se pro mě stavil a vyrazili sme na pole za Brno otestovat jeho čerstvě opravený stroj po poslední nehodě. Šéf to měl nalítané. S letadlem dělal různé vývrtky, pády, vzlety, lety po křídle, vzhůru nohama, no hezká podíváná to byla. Do toho úplné bezvětří a romantický západ slunce na horizontu mě naplňoval pocitem jakési sounáležitosti a zrodu pravého kamarádství nezávislého na pracovním vztahu.

Po výměně druhé baterky se šéf natolik uvolnil, že se rozhodl půjčit mi rádiové ovládaní do ruky a já si tak mohl zkusit pár otoček ve vzduchu. Pravda. Byl jsem trochu nejistý, protože jsem byl zvyklý na ovládání letadla joystickem, nikoliv dvěma páčkami, tak jak to mají modeláři. Během chvíle sem si ale ovládání osvojil. Můj let nebyl nikterak plynulý a plný parádiček, nicméně letadlo sem udržel ve vzduchu. Musím ale říct, že nervozita by se dala krájet a já sem za svými zády cítil napjatý dech šéfa, který by už přecijenom nejraději opět převzal řízení modelu.

Rozhodl jsem se pro poslední zakroužení a šel sem na přistání. Ale OUHA! Nějak sem si prohodil ovládání a místo ubrání plynu jsem letadlo ostře otočil doleva, čímž se bez pardonu zřítilo asi z 5m výšky přímo na zem. Boooom! Nastalo nechápavé ticho....poté vražedný pohled mého nadřízeného a běh k havarovanému letadlu. Modlil jsem se, ať jsou škody co nejmenší. Štěstí v neštěstí bylo, že se letadlo zřítilo do malin a konakt se zemí tak nebyl přímý. Nicméně to odnesla vrtule, zlomený čumák a zadřený motor. Škoda cca 700,- Kč. Šéf posbíral letadlo, nasedli jsme do auta a bezeslova vyrazili k domovu. Na benzínce si ještě koupil několik lahváčků pro zpříjemnění večera stráveného opravou stroje a mě se vidina pravého přátelství s vedením zase o něco vzdálila...


Aktuálně

02. 06. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Pondělí. Pro většinu z vás prostě klasické pondělí. Začátek týdne. Volno v nedohlednu. Posledních 5 let jsem to neznal. Škola mi ten týdenní stereotyp tak hezky rozbíjela. Dnes sem seděl v práci s tím, že zabředávám do systému a takhle to asi bude dokud nezemřu, nebo mě nesrazí auto.

Takže vám popíšu můj první skutečný pracovní den. Pracuji v jedné progresivní Brněnské firmě. Samej floutek, skejťák, biker, dredař, úleťák. Živelný management jaksi funguje, kolektiv je družný a má smysl pro humor. Když chci zabodovat, vytáhnu z rukávu vtip o homosexuálech nebo Indech. To zabere vždy. Stravovat se jezdíme do Globusu a ve středu a pátek - to je malý svátek, vyrážíme do Tesca na Indickou tiku nebo nonveg tali. Co se týká práce, aktuálně se finišuje s příštím jarem, co nevidět nás čeká přespříští zima. Venku jsou 30tky a vy máte na monitoru permanentně sníh nebo zimní hadry. S písmenem G už nevím jak točit :) Konkurence nespí a termíny se standartně nestíhají.

Středa je ve znamení metalu, protože vedení má za sebou železnou minulost v podobě kapely Mechanický pomeranč, která vystupovala dokonce i v Londýně!!! :) Po zbytek týdne ovládám playlist já nebo kolega sedící vedle mě. Naštěstí má dost podobný vkus. Vzhledem k tomu, že spoupracovníci jsou středně těžcí alkoholici, začínáme pracovním den panákem slivovice. Kdo musí autem, pije malou baňku. Důvod dát si panáka se vždy najde.

A tak to jde den za dnem. Kolekce střídají kolekci. Jaro zimu, zimu jaro. Ale kdo to tak nemá že? Důležitý, že mě to baví, dělám s lidma se kterýma si mám co říct a kdo z vás může říct šéfovi na konci směny: "Zdar voei....jdu do prdele." :)


Muzika

01. 06. 2008 / Filip Urban / muzika

Mám tu opět jeden hudební tip. Výběr toho nejlepšího z německého labelu Sonar Kollektiv sdružující ty největší mástry ve svém žánru (Jazzanova, 4hero, Clara Hill, atd). Tahle bandička skvělých muzikantů by měla obohatit vaši MP3 sbírku. Mistrně odvedený nujazz!

SONAR KOLLEKTIV ORCHESTER - GUARANTEED NICENESS 2008http://rapidshare.com/files/115358973/sonar_kollektiv_orchester.zip
nebo
http://uloz.to/405739/sonar_kollektiv_orchester.zip


Ze života studenta

29. 05. 2008 / Filip Urban / ze života studenta

Včera sem se nakonec vyhecoval a dojel zpět na misto činu do Zlína. Proběhla tam openairová kalba v atriu našeho FMK Bauhauzu :) Dal sem to do 7 do rána bez alkoholu, ale z těch 6ti redbullu sem vyhukanej ještě teď. Bylo to výborný. Bavil sem se až do konce a poslední svou studentskou párty sem si užil, co to šlo. Fotogalerku těch vykalených xychtů sem nahodil sem.

Krom fotek z večírku je tam i pár snímků obhajob, které proběhly v 32 budově Svitu ve Zlíně. Pokud vás to zajímá, zastavte se tam. Bude to 14 dnů otevřené pro veřejnost. A ještě k fotogalerce. Studentskou image nám to u veřejnosti asi moc nevylepší, ale na to serem :) Bylo to super. Na tyhle roky budu vždycky vzpomínat kua. Utírám slzu a vyrážím do třetího oslavného dne. Tentokrát na Flédu :) Ať se práší za kočárem!
FMK FINAL COUNTDOWN :)


Ze života studenta

28. 05. 2008 / Filip Urban / ze života studenta

Po včerejší spontánní pitce jen krátce. Mám to přátelé. Za B :) jedna mínus. Efa se stal magistrem umění a můžu si dát po pěti letech MgA na zvonek. Nahodil sem svoji diplomku do galerky, tak se mrkněte. Já jdu pokračovat ve spánku bo mi je tak zle jak dlouho ne :( Ale zapit se to muselo. Uffjo a zasaďte si svůj strom do našeho lesa :)


Ze života studenta

24. 05. 2008 / Filip Urban / ze života studenta

Našel sem si volnou chviličku (přestávky mezi učením se musí dělat) a nauploadoval (přes mobil) galerku z mého posledního studentského výletu tentokráte do Varšavy. Spolužáci tam vystavovali nějaké věci, co dělali během pobytu v Polsku a dobrý důvod omrknout neznámé město.

Poslední školní výlet sem stihnul ještě do svých 30ti :) nicméně musím říct, že mě Varšava moc nezaujala. Ve srovnání s Krakovem je to velká nuda. Pár roztahaných ulic. Něco výškových budov a jakési metro. Jídlo hrozné, lidi divní. Nevím. Že bych to musel vidět dvakrát, to nemusím. Navíc mě v tom horku přepadnul vlk a to se potom panečku štrýtuje :( Naštěstí sem si dal v českém centru spršku a Jelínek měl na vernisáži ochutnávku, takže se to dalo přežít. Fotogalerku si můžete prohlédnout TADY. Upozorňuju především na svého spolužáka Staňu, který stojí za povšimnutí :)Jdu spát. Zítra ve Zlíně doinstaluju diplomku, v pondělí se ještě něco poučím a v úterý...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské