Muzika

13. 11. 2007 / Filip Urban / muzika

Adélka mi poslala odkaz na kapelu Chlapik s xichtem wlka :) Jestli něco dokonale ztělesňuje primitivismus v té nejčistší podobě, pak je to hudební produkce tohohle Plzeňskýho crossover tape experimentátora :) Já dávám palec nahoru a vy si pusťte skladbu PLNÁ TAŠKA HULENÍ a jestli nebudete mít dost, pak doporučuju ČÍPKY. Bod a potlesk chlapíku s xichtem vlka! Tak to má vypadat! Pouliš se má ještě co učit hehehehe


Ze života studenta

12. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Rád bych vám ukázal projekt PHOTOGETHER mých spolužáků foťáků od nás ze zlínské fakulty multimediálních komunikací. Moc povedená prezentace jejich školních prací. Aktuálně ji uvádějí na měsíci fotografii v Bratislavě. Omrknout online ji můžete zde. Určitě stojí za vaši pozornost! Good work soldiers :)


Ze života studenta

12. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Tož pré u nás už sype sníh. Tady v Lublani si ještě užíváme poslední teplé dny. Včera to ještě bylo chvílema na mikinu ale 11 stupňů max. Nicméně sníh by se tu měl objevit, jak se tak dívám na svůj weather widget, asi ve středu.Víkend nějak proběhnul a já sem toho zas do školy moc nestihnul. Respketive nic. Ale mám na to celý pondělí, abych něco spáchal. Prvních 14 dní sem se potýkal s nepříjemným pocitem, že nic nedělám. Ale dá se na to zvyknout velice brzy. Tak nějak si to užívám, protože vím, že až dojedu zpět do ČR, bude to psycho. Čeká mě totiž final exam - diplomka. V době, kdy na ní už začínají všichni vyšívat, já ještě ani nevím téma a nejsem ani sto se dokopat k tomu o tom přemýšlet. No znáte to, starosti studenta :)

Nic. Vlítnu na to studium, ale na rozehřátí si dám ještě pár koleček v Live for speed. Mimochodem pánové včerejší bitvy v Countestriku byly famózní! To by byly hodiny a hodiny videomateriálu pro holywoodské střílečky. Nechápu, jak mě ta hra po 8 letech hraní, může pořád tak bavit a pořád mi tak lít adrenalin do žil. Ještě by bylo fajn, kdyby si někteří k vánocům naložili nové myši a sluchátka s mikrofonem v setu. Hezké pondělí do České republiky.


Ze života studenta

10. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Fuf. Hektický pátek. Začal pro mě někdy kolem čtvrté ráno a skončil kolem jedné ráno v sobotu. Za tu dobu sem toho stihl poměrně hodně. Hlavně teda návštěvu Benátek a letošního Bienále. Byla to opravdu koňská dávka umění a já to, světe div se, stihnul prolítnout za odpoledne. Hlavním kritériem rozhodování u jednotlivých věcí byl čas :) na každou věc sem měl tak 20 sekund max. Některé exempláře sem jen míjel, protože prostě nebyl čas laborovat a číst stránky textu, co tímhle autor vlastně zamýšlel.

Našla se celá řada povedených kousků. Od lowbudgetových věcí podle mě vymyšlených 2 hodiny před začátkem instalace až pro neskutečně promáklé věci. Něco hodně vtipné, něco hodně drsné, něco umění pro umění, ale prakticky cokoliv tam bylo, na vás působilo, že to tam má být protože v kontextu se stovkami obrazů, fotek, instalací, to tam zkrátka zapadalo.

Nemá asi cenu popisovat věci, co mě zaujaly, to by bylo na hodně obsáhlej update, který by nikoho nebavil. U pár fotek, které sem dal do galerek, sem se snažl o lehký popis, ale bylo tam toho tolik, co by stálo za zmínku, že vám to radši ani nepovím :) Času k návštěvě už moc není. Tuším do konce listopadu, pak až za dva roky, nebo za rok bienále architektury, které může být taky hodně dobré.
Krom samotného artu sem si proběhnul cvičně Benátky s foťákem na krku. Patrně každý kout tohohle města už byl nějak zdokumentovaný a já neměl čas se zastavovat, rozhlížet, laborovat. Přesto sem něco nacvakal. Je to takový mix věcí z výstaviště a něco z Benátek. Udělal sem dvě galerky. Jednu barevnou a druhou černobílou.

Můžete to aspoň zprostředkovaně omrknout, když už to letos nestihnete, ale za dva roky doporučuju návštěvu, přestože třeba umění nijak neholdujete. Svoje si tam objeví všichni. Od kunsthistoriků až po hornické učně :) Spolu s Benátkama (o kterých můžem tvrdit že jsou jakkoliv provařené) stojí Bienále za návštěvu!


Ze života studenta

08. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Whuuuuuuuuuuz up! Hlásím se z Lublaně. Dnes sem trhnul rekord v pobytu ve škole asi od 12 do 18h. Vstávání bylo celkem peklo, protože sme včera vyrazili s Luckou a Matušem do K4 klubu na What the funk večůrek :) Předtím sme se řádně posilnili homemade pálenkou z SK a v K4 sme to doladili pár pivama a bylo vymalováno viz toto ukázkové video :) Ve finále sme ještě stihli očůrat kontejnery před fastfoodem a při nechápavém pohledu nedaleko stojících děvčat Matuš už jen zahlásil: "This is not very good visitcard for us" :))))

Jinak v pátek vstávám ve 4 ráno!!! a se školou vyrážíme busem do Benátek ještě stihnout letošní Bienále současného umění. Bude to blázinec oběhnout to za jeden den, ale lepší než nic a já si doufám aspoň trošku pofotím, takže si myslím že i přes tu ranní prudu se vstáváním to bude super trip! A vy si užijte víkend, který máme za dveřma.


Ze života studenta

06. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Tak už sem se potkal s roommatem. Takový tichošlápek, lehce závislí na world of warcraft :) Oba tu sedíme vedle sebe a čumíme do monitorů. Večer dost divný pocit, že sem v místnosti s někým koho vůbec neznám a mám tu s ním sdílet 3 měsíce života. Oka. Snad si zvyknu.

Jinak dnes sem věnoval nějaký čas práci na projektech, které sme si vymysleli do školy. Čekaj mě konzultace tak ať mám něco v ruce, resp. na kompu a můžu něco ukázat. Do fotky sem si vymyslel focení mých spolubydlících na našem patře. Fotku člověka na jeho posteli a detail na jednu věc, kterou má rád nebo nemá rád. Vysvětlovat to každému je únavné, ale Slovinci jsou ochotní a chápaví a tak pózují jako o život :)

Ještě se tu vrátím jedním videem k naší cestě zpět do Lublaně. Musel sem si natočit ty tři ospalce, které sem vezl. Otevřené huby dokořán až hamba :).

Toliko k novinkám z Lublaně. Ještě se někdo ptal jestli rozesílání yp věcí funguje, přestože sem v Lublani. Přátelé nic se neděje. Vše jede dál. Šefuje tomu teď Nitka, takže vaše balíčky chodí včas a spolehlivě dál.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské