Ze života studenta

27. 09. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Včera sem se účastnil Tureckého večírku na našem ateliéru. Dva mí spolužáci studovali v letním semestru v Izmiru a naopak na zimní k nám dojeli 3 turci a jedna turkyně, takže se vařil pravej turek, věštilo se s kávové sedliny, promítaly se fotky (moc hezký) a hrálo turecký internetový rádo. V místnosti krom nás čechů byly taky 4 Rusky, Portugalka, Polák a vůbec mám pocit, že za poslední dva roky se toho dost změnilo. Začíná to být hodně mezinárodní. Z češtiny se plynně přechází do angličtiny a zpět a je to přirozené a příjemné. Pravda, zatím se sem moc ze západu nehrnou, ale to příjde. Tyhle kontakty z cizinou jsou rozhodně obohacující víc, než kdejaká nudná přednáška a tak to má být.

Včera sem se na tu moji stáž slušně natěšil. Tak uvidíme. Zajímavý srovnávat ty mentality a chování. Tak třeba z těch 4 turků dva muslimové co nepijí a prostě se nebaví, byly zakřiknutí a stydlivý a po skončení promítání hned zmizeli pryč. Zbyvající turek a turkyně (sorry jména sem neudržel) se naopak začali spontánně bavit a zapadli do kolektivu naprosto přirozeně. Z toho vyplívá, že by ti pomatení muslimové měly povolit ze svých zvyků a pravidel a začít si trošku užívat života a ne někde v rohu montovat výbušniny...

Po večírku se pokračovalo do Golema na reggae párty s opravdu studentským vstupem 5kč. Koupil sem si rovnou 3 lístky. Výborná muzika, rum tekl proudem a lidi se bavili. I já se skvěle bavil. Jen to písmeno H napsané fixkou nemůžu dostat s čela. Patrně spontánní nápad stát se hologramem večera :) Ale kdo to vymslel a kdo mi to udělal to už fakt nevím :) V golemu sem se seznámil s jednou Slovinkou a vyzískal celou řadu praktckých rad a informací kam si zajít, co vidět, kde zapařit. Dnes ráno mi od ní přišel email s dotazem, jestli nevím kde sehnat trochu marihuany :)))

Jinak další věc, která mi nemohla uniknout je vyladění naší fakulty. Patrně se trošku pustilo žilou a nestačil sem se dneska kochat. Moc pěkné. Pokud jste ve Zlíně a máte čas, zajděte se na naši U4 mrknout.


Aktuálně

26. 09. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Tak se mi to krátí. Dneska sem si pobalil sakypaky v Brně, srdečně se rozloučím s kolegy a vyrážím do Zlína na turecký večírek se spolužáky a na čtvrteční ateliér. Tam ohlásím svůj odjezd, nakoupím si hromadu trenek a ponožek (abych vydržel bez praní), v pátek zapijeme u Zooma jeho nový bydlení, příjezd Safiruse z Kanady a můj odjezd do Slovinska a v neděli ráno naberu spolužačku Lucku a vyrážíme směr Ljubjlana.

Tam bych měl pobývat od 1. října do ledna na Akademija za likovno umetnosti in oblikovanje. (Academy of fine arts and design in english) na kateře designu se zaměřením na komunikační design :) trošku předesignováno :)

Z yp webu se tak na pár měsíců stane zápisníček zahraničního studenta. Aspoň nějaké nové vzrušení a zážitky a myslím že o vtipné scénky jistě nebude nouze (tak pro začátek zatím nemám kde bydlet :) SO STAY TUNED! Primitiv se přesunuje na jihovýchod :)


Aktuálně

24. 09. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Divám se do kalendáře a zjištuju, že svátek má Jaromír a přemýšlím. Existuje u nás optimističtější jméno? Možná by se dalo spekulovat ještě o Jaroslavovi nebo Miroslavovi, ale Jaromír je prostě nejvíc. Všem Jaromírům (byť maj svátek na podzim) přeju všechno nej.


Aktuálně

23. 09. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Tak dnešní celej krásnej den sem prakticky strávil hraním téhle gamesky. Dlouho mě zase tak nic nepohltilo a hlavně! Funguje to na mém notebooku, což je až neuvěřitelné ale hýbe se to (byť na minimální detaily). Krom boje proti hordě rusáků sem však bojoval s windows vista. Nitka si totiž koupila notebook a já ji tam chtěl nainstalovat T¨-mobile internet 4G kombi kartu. Mě bude ve Slovinsku tenhle způsob připojení k ničemu a paušál stejně platit budu takže ho dostane ona. Jenže ouha! Kartu sem nemohl rozchodit. Dokonce sem musel klesnout tak hluboko a vytočit helpline T-mobile. Domluvil si schůzku s technikem v Brně. Suverénně působící pán (znám z vyprávění bo tam byla Nitka) po půl hodině instalací a zkoušení všeho možného prohlásil, že její typ notebooku je na černé listině a že prostě nezle.

To mi nějak neštýmovalo bo má jen prostě novější verzi notebooku co mám já a mě to jede ohne problém tak sem si řekl že to prostě musím vyřešit :) A takyže jo! Stačilo flashnout bios a přeinstalovat nesmyslné ovladače, který tam ten chytrolín z technické podpory t-mobile nainstaloval a už to mete! Mám z toho velkou radost, protože už sem měl pocit, že mi ta současná technika začíná přerůstat přes hlavu a já budu muset začít využívat služeb servisních středisek, ale popral sem se s tím sám s mými online kamarády na icq :) Mám radost!

Jediné co mě teď ještě trápí je dost agresivní průjem, který mě přepadl po konzumaci burčáku při sobotním popíjení v podzámce. Byl sladkej, nemetl a udělal mi jak se říká z prdele stříkačku :( No nic, ještě jeden pokus o dobití Francouzského městečka ve World in conflict a jdu spát :) Hezkej začátek týdne! (pokud možno).


Aktuálně

20. 09. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Neodpustím si jeden nostalgický udpate. Nějak sem se zase dostal na web, který archivuje webové stránky a nedalo mi to abych vyzkoušel YP a nestačil sem se divit. Sám si nepamatuju, kdy přesně sem udělal svůj první update online. Vím že to bylo někdy na konci roku 1999 (ano, v minulém století). A nyní to vím přesně. Není to teda první update, protože sem stránky pořád někam přesunoval. Prostor tenkrát byl 512kilo a stím se dost špatně pracovalo :) Nicméně můžu prohlásit, že k YP blogu došlo 12.11.1999. Toto číslo si zapamatujme. Budeme slavit za chvilku osmileté výročí. Konečně se můžu od něčeho odpíchnout.

Jinak teda určitě stojí za návštěvu archív. Ten se datuje od listopadu 1999. Tenkrát sem měl doménu youngprimitive.org, protože byla zdarma :) No a jak web vypadal se můžete podívat tady! Samo už nefungují všechny odkazy a obrázky, protože je zbytečné v dnešní zběsilé době něco dlouhodobě archivovat.

A teď sem se zasekal nad svou dřívejší kreativitou (způsobenou novou zkušeností s THC) Poďme si vyluštit pár obrázkových kvízů hehehe:Heheh musím se tu fakt řezat smíchy :)))


Aktuálně

20. 09. 2007 / Filip Urban / aktuálně

© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské