Aktuálně

08. 07. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Při dnešní procházce po Km se zmrzlinou v ruce sem si nemohl nevšimnout agresivních růžových a žlutých nálepek snad na každém sloupu. Mrknul sem o co jde. Na lístku je napsána adresa www.radiokmcity.cz s informací, že jde o pirátské Kroměřížské radio. Na webu se dozvídám, že mám zkoušet frekvenci 88,8 FM a pak jakési fórum a chat. Vše zející prázdnotou.

Na jednu stranu je mi tenhle počin sympatický, protože regionální rádia jsou neposlouchatelné, na druhou stranu "propagace" ilegal rádia je mi protivná (tímhle článkem klukům zvednu víc navštěvnost, než ty prasácké barevné nálepky). Prznit město agresivníma stickerkama (ingoustový tisk, takže po prvním dešti zbydou jen odporně barevné nálepky) na každém rohu je imho prasárna.

Radio mám jen v autě a to stejně neposlouchám, takže mě asi tenhle počin mine. Možná bych se spíš vydal cestou internetového vysílání a webové prezentaci na úrovni. Určitě by se našlo dost lidí, kteří sedí u inetu, jsou z km a rádi by se dozvěděli co se tu děje. Vlastně nemůžu posoudit ani hudebí obsah. Tak jak tak, palec nahoru za pokus hacknout prohnilý radiový systém, palec dolů za nevkusný spam po celém městě. Jestli někdo z vás zachytil, naladil, poreferujte o co jde.


Cestujeme

06. 07. 2007 / Filip Urban / cestujeme

Tak už sme doma. Chěli sme pobýt do soboty ale v deset ráno se muselo vyklidit stanové městečko, protože tam bude nějaký koncert nebo co a když balíte v dešti stan a věci, nemáte už moc chuť laborovat, kam se přesunout popřípadě na jaký film ještě zajít.

Letos sem dal jen pět filmů, hlavně proto, že sme pobyli kratší dobu. Z těch 5 kousků mě oslovil jen dokument z jedné bulharské vesničky o boji proti přemnoženým komárům, kteří zamořili město a místním ztrpčují život. Vtipně a originálně pojatý dokument o současném Bulharsku ukázaný na několika obyvatelých malého městečka. Zbylé filmy byly buď moc dlouhé, nebo moc náročné, nebo nedávaly vůbec žádný smysl jako třeba Lynchova šílenost Inland Empire. Z toho filmu sem po bezmála 3 hodinách odcházel uplně vypruzený až nasraný.Český Krumlov - Praha - Karlovy Vary 2007


Jedinou vadou na kráse celého tripu bylo počásko, které se uplně nevyvedlo. Zvlášť ve Varech prostě chcalo a chacalo a tak se nedalo máslit na trávě, pít 3litrová mojíta a nebo bezcílně chodit po kolonádě. Jinak spokojenost. Můj mozek musel za posledních 5 dní přechroustat hromadu audiovizuálních informací, myslím že i nějakou tu inspiraci sem zachytil a potkal zase staré i nové známé a to je dobře. Moc sem toho nenafotil a když už něco, bylo zataženo. Nicméně náš kulturní výlet v černobílých obrazech si můžete prohlédnout tady.

Mimochodem co říkáte na letošní znělku? V sálech se po jejim skončení ozýval pískot. Ale mě přišla fajn.


Film

04. 07. 2007 / Filip Urban / film

Ola! Hlásím ze z Varů. Vystál sem si frontičku na free inet tak využívám chvili k menšímu updatu. Vše probíhá podle plánu, jen to počásko nám to trošku kazí. Kláda jak blázen, takže sme zašití v Thermalu a čekáme v nekonečných frontách. Filmy dáváme klasickou fintičkou vecpání se těsně před začátkem, ale takových zoufalců je tu snad většina a tak jdeme do boční fronty už hodinu a půl před promítáním. Zítra ale máme 3 regulérní lístky, takže to bude bez front a stresu.

Jinak dojmy z Českého Krumlova. Městečko je to krásné. Až možná moc v tom smyslu, že si v něm dokážu představit děj stědověkého filmu ale na žití to asi moc není. Takový spíš skanzen pro turisty. Ostatně jako asi všechny objekty v UNESCO. Ujal se nás Michal, který poskytl luxusní nocleh a krokety navrch :) Za což ještě jednou děkujeme!

Pražské bienále pak náročné, rozsáhlé a někdy vtipné. Jindy sem už neměl vůbec náladu na hledání autorovi myšlenky. Keith Harring nebyl špatný ale asi mě víc zaujali současní ňůjórští výtvarníci, zvláštěpak projekce západu slunce složená s tisíců kýčovitých fotek se zapadajícím sluncem. Mazec! No v kostce asi vše. Dnešní noc ve stanu doufám přežiju a jak bude vhodná chvíle, opět se přihlásím :) Ať to tu trošku žije. Takže díkyčau!


Aktuálně

29. 06. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Taky jste si dnes ráno při cestě do práce všimli dětiček zahleděných do A4 v průhledné fólii? Ano! Dnešním dnem začínají prázdniny a hned dodám že i pro mě :) Po včerejším celodenním acetonovém dýchánku stráveném v tiskárně při ladění designů si dávám týden OFF. Sbalím do baťůžku to nejnutnější a v pondělí brzičko ráno vyrážím s borůvkou a ve společnosti třech krásných slečen na západ.

V plánu máme Český Krumlov a Egon Schiele Art Centrum, kde poprvé u nás vystavuje otec streetartu Keith Harring, kterej mě v postpubertálním věku celkem zasáhl. V Krumlově by se nás měl ujmout YP SOLDIER Aligi, na kterého sem narazil na yp fóru (sekce regiony - doporučuju!). Není nad to, když vám město a jeho vychytávky ukáže nějaký místní, než když často bezradně bloudíte sami. V kratším čase toho vidíte víc a nám jde trošku o čas, protože už v úterý ráno vyrážíme do matičky Prahy. Tam totiž probíhá (letos teda už jenom jedno :) Pražské bienále 3. Je tam toho prej hromada k vidění.

No a navečer opět naskáčeme do Borůvky a zamíříme směr Karlovy Vary. Letošní fimový festival bude již v plném proudu, takže v úterý navečer už jen stihneme postavit stany na stadiioně. Pokud se taky chystáte do varů tak YP stanové městečko zakládáme na straně pod tribunama u doskočiště do písku. Snad tam bude volno :) Takže se koncentrujte tam, pro lepší dohledání.Ve Varech se budem lázeňovat počítám do pátku, případně do soboty a pak hůrá zpět domů...Bude to koňská dávka kultury ale už se moc těším!

Pokusím se ozvat, jestli se někde dostanu k inetu. Jinak přeju hezkej víkend všem!


Muzika

27. 06. 2007 / Filip Urban / muzika

V posledních dnech se v mém životě neděje nic zajímavého, tak ani není o čem moc psát. Spíš než nudné bláboly, radši se zmíním o jedné desce, která mě v poslední době hodně baví od začátku až do konce. Je to ten pravý, nefalšovaný, silný a chutný šálek kávy, který mě naplňuje vnitřním blahem :) O čem mluvím? O kompilaci Belle et Fou namíchané Jazzanovou k jedné Berlínské kulturní akci (Origoš nová deska Jazzanovy vyjde příští rok).
Při vokálovém živáku skladby That night mi jde mráz po zádech. Moc příjemné pohlazení po duši. Doporučuju k poslechu i tanci v páru...


Aktuálně

27. 06. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Jednou ze základních lidských vlasností je vymezovat se jeden od druhého. Děti se vymezují od rodičů, impresionismus od realismu, skinheadi od anarchistů, opozice od vlády, Rus od Američana, Kroměřížák od Koměřížáka, old intellectuals od youngprimitive :) Kumpáni z KM city založili svůj webzine (on už teda nějakou dobu běží ale až teď mi přijde vizuálně použitelnej ke čtení a orientaci) OLD INTELLECTUALS s podtitulem: "Bůh rozdělil lidi na silné a slabé. Teprve Samuel Colt tento rozdíl vyrovnal."

Web o zbraních, lidech, ufo, fotbale, architektuře a politických konfliktech :) Go on borci! Vtipné čtení!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské