Film

28. 05. 2007 / Filip Urban / film

Včera sem zašel s Nitkou do kina na Tajnosti. Nový film Alice Nellis. Režisérka, scénáristka, šikovná ženská co točí filmy "o ženských pro ženský", ale narozdíl třeba od Pedra Almodóvara, jehož filmy prostě nedávám, mě snímky od Nellis baví. Asi to bude minimálním výskytem transvestitů :)

Nejinak je to i s Tajnostmi. Iva Bittová s Rodenem, to rozněžní každou intelektuálku. Bittová je výborná muzikantka, ale už si nejsem jistý zda-li i herečka. Měla pořád takový zasněný výraz. Někdy možná moc prázdný. Nevím. Oproti přecitlivělému Rodenovi to byl až velký kontrast. Ale možná to byl záměr. Alice Nellis má svůj charakteristický rukopis, obsazuje stejné herce, motá se do podobných zápletek (schody, rozchody, věry, nevěry, prázdnota života, hledání jeho smyslu) ale tak asi o tom je život a ona o něm točí filmy a je to tak dobře. Mám rád civilní, uvěřitelný děj co stojí nohama na zemi, líbily se mi i vizuální úlety v mysli hlavní hrdinky, které se vynořily z reálné situace a pak jak se objevily tak zase zmizely.

Taky sem si nemohl nevšimnout očividné prezentace značek. Hrdinka ťuká do imacu, jezdí citroenem, plati visa kartou, tak nějak hodně reklamně. Až bych řekl že to bude produkčně nějak ošetřeno a zároveň asi dost sponzorsky podpořeno. Nic proti tomu nemám. Je to o to více realističtější. Víc nebudu prozrazovat. Kupte dva lupeny a pozvěte partnerku do kina. Při procházce teplou noci domů budete mít dost času rozjímat o sobě, o životě, o tom, jak je vám vlastně hezky. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.


Aktuálně

23. 05. 2007 / Filip Urban / aktuálně

V poslední době hraju se svoji borůvkou (moje kára ehm:) adrenalinovou hru. Jde o to, že mám pošahanej zámek od nádrže. Ze sta pokusů odemknout se mi podaří tak pětkrát :) Někdy to otevřu do 10 sekund, někdy strávím na benzínce i 20 minut a bezmocně lomcuju s dvířkama od nádrže.

Problém sem částečně eliminoval (pravda, krajně primitivní řešení) tím, že už beru vždycky plnou nádrž. Tím sem četnost stresujících chvilek u nádrže oddálil na minimum. Teď je mi hej, mám plnou, ale vím že již brzy přijde chvilka, kdy strčím klíček do zámku a budu se modlit abych tu zasranou nádrž otevřel co nejdřív a nebyl za magora pro řidiče, který čeká zamnou a nechápavě kroutí hlavou, cože to tam ten primitiv vyvádí...


Aktuálně

23. 05. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Nevím jestli to způsobil ten článek v lidových novinách, ale začínaj se mi na mail hlásit lidi, kteří by rádi sponzoring YP. Snowboarďáci, skejťáci a dnes mě pobavil jeden začínající hiphoper. Jeho profil k nahlédnutí tady. Týpek s výrazem nemluvněte ale jasným názorem na svět, cituji:

"Musím se smát...Nic jinýho mi nezbývá, když vidím ty prázdné xichty, tlachající o zkurvených sračkách které nikdy nezažili a nikdy nedokážou pochopit... Musím se smát ubohosti těchto lidí.. Debilů, kriplů, šampónů... Nic jinýho mi nezbývá, prostě se musím smát !!!¨"Ano...v sedmnácti letech už víte o čem je život. Snědli ste moudrost světa a všichni ostatní jsou póvl. Vidět poskakovat tohohle hiphaphopera na podiu v hadrech YP, patrně bych se sám sobě zastyděl....


Aktuálně

22. 05. 2007 / Filip Urban / aktuálně


Aktuálně

21. 05. 2007 / Filip Urban / aktuálněprosím podpotře na vašem webu. html kód pro vložení zde. Děkujeme převelice!


Aktuálně

20. 05. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Teda. Docela akční víkend. Pátek procházka na Bágrák, sobota dopoledne natáčení klipu pro letošní Tyngltangl. Bylo nás cca 10 i s kameramanem a rejžou v jedné osobě :) Ale davová scéna se nekonala. Nevím kde byla chyba. Jestli v tom že sem to napsal pozdě, nebo že to bylo v sobotu dopoledne, nebo proto, že nikdo nemá moc chuť něčeho se účastnit, podílet se na nějaké věci, vyhecovat se a udělat pro to aspoň minimum a to dojet do Bezměrova. Ale nechci si stěžovat. Sem rád za tu hrstku vyhecovaných kumpánů (a kumpánky :). Ještě jednou díkec! Snad to se Zdendou brzo dáme dokupy.

Po obědě přesun do Brna na festival Rio de Riviera. Měl sem tam mimojiné pořídit nějaký fotoreport pro metancity.com ale bez fotopasu, který sem nedostal, to byl nadliský úkol, splodit nějaké schopné fotky. Co se týká festivalu, nebylo to špatné. Počasí vyšlo na jedničku, prostor to byl výborný. Hudební žánr ste si mohli vybrat podle vašich představ. Z interpretů mě nejvíc pobavili J.A.R. a veselé šlágry zahráli Questtablist Crew. DJ VADIM mě ničím nepřekvapil, což mě mrzí, ale možná to bylo tím, že byly 2 hodiny ráno a já byl celkem kakaovej.

Myslím, že můžu porovnat vývoj českých festivalů za posledních 10 let :) Když srovnám svůj první zážitek s Jeleního příkopu a včerejší Riviéru vyskočí mi jediná věc: REKLAMA! Stačí stát 10 sekund na jednom místě s pivem a už je u vás nějaká buchtička od T-mobile nebo Hugo Boss, nebo Lipton ice tea. A solí do vás. A já bych je nejradši poslal do prdele, protože sem se přijel bavit a ne odpovídat na otázky proč sem si vybral toho a toho operátora a jaké spatřuju výhody, abych ve finále dostal SIMkartu s dvacetikorunou. Kčemu mi to jako je? Proč mě tím někdo obtěžuje? Vim že tyhle monstrakce jsou o sponzorech ale co je moc, je moc :(

Jo a ještě jedna věc mě pobavila. Koupil sem si drink uvnitř areálu, vyšel sem před bránu, předal lupen, otočil se a chtěl vejít zpět. "Nápoje z venku musíte nechat venku!" "Ale vždyt to sem koupil uvnitř? " "Nápoje z venku musíte nechat venku!" No jak u blbých...

Víkend v obrazech najdete zde. Hezky ten týden zahajte :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské