Ze života studenta

20. 10. 2005 / Filip Urban / ze života studenta

Celý včerejšek sem strávil v Bratislavě. Jel sem s oborem na poznávací výlet. V Blavě teď totiž probíhají DESIGN DAYS. Taková slovenská verze pražského designbloku. Karosa se v 6:00 odlepila od země a za 3 hodinky svižné jízdy a spánku sme byli v Bratislavě.

Přemýšlím co stojí tak za zmínku. Určitě asi skvělá kavárnička Julius Vern tuším na náměstí. Moc sympatické místo. Pak musím doporučit ilustrátorské bienále. Skvělé knižní dětské ilustrace. Je tam toho fakt moc. Druhé patro už sem prošel prakticky bez vnímání, ale mnohé ilustrace fakt výborné. Třebas lázeňský svihák vlk s kytkou v hubě ležérně opřený o strom vykecávající se s červenou karkulkou mě moc pobavil :) Doporučuju!

Zbytek viděných věcí mě už tak nebral. Nějaká industriální hala s pár kousky vystavovaných věcí jako nové Bratislavské logo, corporate jednoho klubu, jeden vtipný sklář, projekční firma a asi ještě 5 věcí. Bylo to dobré ale bylo málo.

Ve finále jedna přednáška menší české reklamky. Rozbor nějakých redesignů log a show fotografa, co nafotil pár fotek pro katalog Panasonic.

Tvrdil nám, že ilustrační fotky, které se do katalogu dělají, jsou foceny přístrojem, který se prodává v katalogu a ani to nesmí projít photoshopem. Což mi přijde jako nesmysl viz třeba ilustrační fotky se zapnutým stabilizátorem a bez něj. Jasný photoshopský blur to ať mi nevěší bulíky na nos :)

O půl sedmé večer se karosa odlepila z Bratislavského parkoviště a v 10 sme byli doma jako na koni. Teď tu doháním jeden prozevlený den a chlupaté škaredé poletující příšerky, kterým se říká dedlajni, se tu kolem mě jenom rojí....pomoct!


Aktuálně

18. 10. 2005 / Filip Urban / aktuálně

Fascinuje mě často přístup některých firem. Tak třeba můj nejmenovaný poskytovatel internetu kabalem. Sepsal sem s nima smlouvu na linku 256 Kb/s s cenou 320kč. Každý měsíc k 27 posílám na jejich účet 320 Kč. Chtěl sem proto logicky nějaký doklad o tom, že platim internet, abych si mohl dát nějaký daňový doklad do účetnictví. Tak tam volám a slečna že pokud bych chtěl dostavat faktury, musel bych platit 450 Kč a nebo zaplatit na rok dopředu. Ani jedno mi nevyhovuje, protože linka se táhne sotva rychlosti 128kb/s a rok dopředu platiti nehodlám, bo nevím jak tu zkejsnu dlouho. Tak se ji ptám jak to jako dělají, když se dnes musí vystavit doklad i na částku vyšší jak 50,-. Na to mi jenom zopakovala dvě možnosti jak bych doklad mohl získat.

Nevím, školy nemám, ale jak pak teda řeší účetnictví? To jim jdou jako prachy od klientu co nepotřebují doklad na nějaký účet a ti co chtějí doklad platí víc a nebo hotově? Nezdá se mi to moc fér. Je tu nějaký odborník co by mi to vysvětlil? Díky


Ze života studenta

18. 10. 2005 / Filip Urban / ze života studenta

Eeeghr! Hlava jako střep a ještě tu kdosi čosi vrtá v paneloch. Asi mi vyskočí mozek! Včera mohutná kalba v klubu 603. Fakt sem se nasmál jak blbec.

Studentská soutěž na podiu. Prváci proti starším ročníkům v rychlosti popíjení chlastu. Vyhecovaná individua, řádně posilněna chlastem nervózně čekají na odstartování. Start! V prvním mazákovi pivo končí během několika sekund za to první prvák má velké, opravdu velké problémy s nasoukáním piva. Koulí očima, odpočívá, je hnán šíleným davem. Publikum skanduje, týpek nemůže. Uvnitř hlavy mu jedou myšlenky: "Já se pobleju, já se pobleju" Po 3 minutách dopijí pivo a pokračuje další prvák, ano a co to vidíme, obrovský gejzír zvratků přímo na pódiu...

Dneska v menze bude mít dost lidí skleněný výraz. Mimochodem vyhráli starší ročníky že....jak jinak :)


Soft & hardware

17. 10. 2005 / Filip Urban / soft & hardware

Udělal sem si radost a do své PC mašiny natlačil dalších 512Mb ramky. Což znamená že mám aktuálně 1Gb ram. Spíš to byla nutnost, protože u nového creative suite 2 sem prostě šílel a mlátil hlavou do zdi, jak se to celé zadrhávali a kousalo. Teď je to o poznání lepší. Navíc načítání map v CS: source je zase o poznání rychlejší a vůbec. Je to takový ten pocit, po upgradu, kdy se vám zdá že i monitor má nějak víc barev :)

Proč to tu ta celé, zdlouhavě, ale poutavě, popisuji? :) Hledám někoho, kdo by měl zájem o 2x256Mb ram DDR 400 Kingston. Za 800 je střelím obě. Jestli máte zájem tak se ozvětě.


Aktuálně

17. 10. 2005 / Filip Urban / aktuálně

V rámci rubriky "Tunningujeme si byt" tu mám fotku 4 obrázků na zeď. Chce to fotorámeček 18x24, digitální foťák, javalampičku, ilustrátor a tiskárnu canon pixima nebo jakoukoliv jinou co umí tisknout na fotopapír. Výsledek pak může vypadat nějak takhle!


Film

16. 10. 2005 / Filip Urban / film

V pátek sme se byli podívat na Hrubeše a Mareše - kamarády do deště. Kopecký, Morávek, Budař mě pobavili svou prvotinou: "Nuda v Brně", takže mi bylo jasné, že jejich nový film by mohl stát za to. A taky že jo! Hrubeš a Mareš je další český film, kterej by vám neměl uniknout. Je to jízda! Tedy alespoň první dvě třetiny. Pak to celé strašně zvážní a končí to vcelku smutně. Postříhané je to tak nějak zmatečně. Vcelku myslím zbytečně. Efekt rozbití dějové linie je tu myslím si navíc. Ale to je můj subjektivní názor.

Facinuje mě, jaké prostředí si filmaři vybírají. Je to vymazlené do detailu. Hrubeš v podání Budaře je prostě jízda! Tenhle kluk má talent a je to skvělej psychouš. I Krajčo se mi líbil. Dávám tučné plus! Donutilovi telefonáty na letištní dispečink jsou už jen třešničkou na dortu výbornému filmu. Je to celé tak krásně šáhlé a vtipné. Fakt musím říct respekt před pány co tohle dali dokopy. Pospěšte, ať ho stihnete i ve vašem kině :) Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské