Aktuálně

01. 06. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Neuvěřitelné se stalo skutečností a Paja (masterthanx) mi vyvolal negativy za jedno odpoledne! Ja naběhl, nascenoval a vy se mrkněte (pokud chcete) na současnou Budapešť. Omlouvám se za strašnou kvalitu skenu, ale víc sem z toho nedostal. Doufám že na papíře ty obrázky vyjdou lépe. Jak se tak na to dívám, zjišťuju, že se dostávám do slepé uličky s focením :( Kdybych chtěl, mohl bych říct, že sem si našel vlastní styl, ale cítím, že se opakuju a nevidím věci, které bych vidět chtěl :( Jsem tak zralý s focením skončit, protože překonání další hranice už je o zbláznění se do fotografie. Na to nemám čas a nevím jestli chci donekonečna ukazovat turistické fotky z výletů po velkoměstech. Do techniky investovat taky nemůžu a na cizokrajiné výlety nemám prachy. Prostě patová situace... No možná to vidím zbytečně černě. Anyway - Budapešť v obrazech:Éremy


Aktuálně

31. 05. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Začínám kolem sebe registrovat billboardové útoky politických stran, kandidujících do evropského parlamentu. Prostě další volby před náma. Nijak sem se o to nezajímal a vůbec politiku na tyhle stránky ani tahat nechci. Co mě ale doslova vyrazilo dech jsou televizní spoty jednotlivých stran. Tak pánové! TO JE TEDA SÍLA! Jestli ty spoty viděl někdo z EU, musel se z toho posadit na prdel. Amatéřina, stupidita a nevkus co se jen vejde. Některé strany se se spotem ani nenamáhaly. Stačí napsat že peněžní prostředky určené pro výrobu spotu vrazily do charity a nazdar bazar! To jim mám jako věřit?! Vrcholem všeho je Dolly Buster s překypujícími ňadry, kydající hnůj někde na statku. Šmarjah! Jsou chvíle, kdy se za Českou republiku stydím. Tohle je jedna z nich...


Aktuálně

31. 05. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Jako každý rok, i letos právě začal Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Mě zajímá teda jenom ta mládež, ikdyž se ji už taky vzdaluju. Nicméně Zlín docela slušně ožívá. Filmy, projekce, doprovodné akce na každém kroku.

Co by vám možná nemělo uniknout je Zlínský pes. O co jde? Bude to vlastně soutěžní přehlídka studentských filmů, workshopy se slavnými jmény, škola vjingu. Ve středu dorazí i Andy Schmidt ze samotného PIXARU - mých největších oblíbenců. No přátelé. Bude to jistojistě pastva pro oči i pro duši. Konečně se tu taky něco děje kua...


Aktuálně

31. 05. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Můj cestovatelský víkend právě skončil bo je 5 minut po půlnoci a začlo nám pondělí, které podle všeho bude dost psycho. Jak bylo? Fajně! Příjemný výlet. Nevím co z toho celého vypíchnout. Asi nejlépe by za mě mluvily fotky, ale filmy budou snad ve čtvrtek, tak pak ukážu.

Jak se mi líbila Budapešť? Napadá mě spojení: východní Paříž. Široké ulice, lemované vilkami, místo vítězných oblouků sloupy, jinak velice podobné. Budapešť je roztaháná, příjemná, vyšolichaná ale i pěkně zaneřáděná. Ostatně mám už takový pocit, že většina evropských metropolí jsou si podobná jako vejce vejci. Každým protéká nějaká větší řeka. Krásné historické centrum s předraženýma kavárničkama, pár těch stěžejních památek, dlouhý bulvár plný luxusních krámků, kejklíři, žebráci, bolení nohou, hledání záběrů, orientace a dezorientace. Často sem měl pocit, že už sem tu někdy byl.

Taky tyhle jednodenní návštěvy jsou hrozně neobjektivní. Chce to delší pobyt. V každém případě ale Budapešť stojí za návštěvu!


Aktuálně

27. 05. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Zítra pozdě večer, resp. v sobotu hodně ráno vyrážím autobusem na výlet do Budapešti. Řádně sem se na celou akci připravil. Nakoupil filmy, nabil baterky do foťáků, vyřešil novej pas a můžu tak vzhůru vstříct hlavnímu městu Maďarska. Budapešť znám. Jednou jsem tudy, ještě jako malé dítě, možná projížděl :) Takže opáčko nezaškodí. Všechno to zmapuju, pozevlím a nafotím. V sobotu večer máme zajištěný nocleh někde ve Slovenských lázních ale je tu problém. Nevlastním už pindičky a se šortkama mě asi dovnitř nepustí. No uvidíme. V každém případě přeju všem hezký víkend. Má být krásně tak si ho užijte dosytosti! And now lets kick the pipe!


Aktuálně

27. 05. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Tak dnes se rozeslaly další trička. Těšit se můžou:

Honza Bachor (dobrý jméno :)
Josef Hovad (taky dobrý jméno)
Martin Vlk
Pavel Karas
Tomáš Nedvěd
David Potužák
Jana Plachá

a Veronika Ondrůjová

Kdo stále nedostal, ať se ozve emailem s jmenem a adresou a požadavkem, bude asi i 3 kolo :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské