Aktuálně

12. 05. 2011 / Filip Urban / aktuálně

Přátelé neděje se nic. Jen není moc o čem psát, tak než bezobsažné updaty, tak radši nic. Aktuálně sedím v Uherském Hradišti před klubem Mír. Pořádá se tu 3 ročník designu na hranici. Oproti předchozím ročníkům jde úroveň strmě nahoru. První přednáška architekta Svatopluka Sládečka (neplést se Sedláčkem) byla výborná. Jeho studio má za sebou celou řadu skvělých baráků a jeho vize se mi moc líbily. Nestavět na zelené louce, Nebourat kde už je postaveno a vystačit si s jednou konstrukcí. Pak si může dovolit takové věci jako obestavit barák barákem. Když na to má klient nervy a peníze, vznikají super věci viz www.newwork.cz

Druhým přednášejícím byl Adolf Lachman. Ilustrátor par excelance! Mimojiné spolutvůrce hry Machinarium. Viz jeho portfolio http://adolflachman.cz/.

Odpoledne nás ještě čekají ještě 4 zajímavé jména a večer pak žůrka v klubu Mír. Kdo ste poblíž, ukažte se. Stojí to za návštěvu! Ááááá už tu mám kafíčko...


Cestujeme

03. 05. 2011 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

V nohách máme desítky kilometrů, našlapáno do pedálů dvakrát tolik, spálené nosy a bez peněz, zato maximálně spokojeni. Můžu zodpovědně prohlásit, že Kodaň mám promouzovanou zkrznazkrz. Poznatky? Draho :) V severských státech je fakt draho, Kodaň toho byla jasným důkazem. Vše tam vpodstatě stojí jako u nás, dokonce i v korunách, jen dánských. Takže vše krát 3.

Životní úroveň je tam prostě vyšší a to jde vidět prakticky ve všem. Služby fungují na jedničku, město bylo čisté až naleštěné. U některých bytových komplexů sme fakt hleděli. Prostě nádhera. Lidi upravení, hezcí, styloví. Zážitek pro mě metro bez řidiče s tím že sedíte v první řadě a letíte tunelem :) Skvělé pekárničky, Christianské gheto, doprava uspůsobená cyklistům, romantické kanály, stylové Dánky na kolech...Počásko nám vyšlo na jedničku a byl to fajn eurovýlet z denní rutiny.

BAREVNÁ FOTOGALERKA Z KODANĚ ZDE!
ČERNOBÍLÁ FOTOGALERKA ZDE!


Aktuálně

28. 04. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Za chvilku se musíme pobalit, odpoledne směr Praha. Ubytovat se a večer na takový lokální pražský yp sraz, abychom v 6 ráno vstali a vzhůru na letiště. Odtamtud směr Kodaň. Začala nám sezóna návštěv Evropských měst :) Kodaň už mě lákala dlouho. Tímhle směrem na sever sem se ještě nevydal a bude to patrně ten typ měst jako je Brusel, Amsterdam. Mám rád jejich atmošku, navíc si chci zase jen tak turisticky zafotit, zažít atmošku jiného města, půčit si kolo a projet si to tam. Zastavit u baráků, které nás zaujmou, na místech, která je dobré vidět.

Jako správný wireless digital nomád mám s sebou průvodce Lonely planet po Kodani v telefonu. Skvělá aplikace za pár korun slušně substuje tištěný bedeker. Navíc obsahuje i offline mapu s možností GPS polohy, takže neplatíte za roamingové data v cizině a stále víte, kde přesně jste a jak daleko a kterým směrem je vámi požadovaný cíl. Další kladné body pro chytrý telefon.

A na závěr z hudebního soudku. Po nějaké době mě baví deska Jamieho Woona - Mirror writing. Možná nebude každému vyhovovat jeho vizáž, ale hlas má skvělej a je to pan muzikant! Celá deska je moc příjemná a já doporučuju! Tady jeden unplugged největšího hitu z desky.


Aktuálně

20. 04. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Přes zimu se toho moc nenafotilo, ale jarní dny to celkem dohání. Proto sem posbíral pár fotek z poslední doby a snažil sem se jim dát analogovou patinu a asi mě baví víc. Je to o řád víc práce, ale stojí to za to. No mrkněte nejlépe sami...


Muzika

13. 04. 2011 / Filip Urban / muzika
Muzika

Asi je to zbytečné, ale zeptám se. Znáte Wefunk? Ti, kteří znají, přeskakují na další odstavec. Těm nezasvěceným udělám malou wefunkovou agitku. Wefunk je online radio z Montrealu v Kanadě. Vedou ho dva kluci. Dj Static a Professor Groove. Naladit si ho můžete tady!. Hudební žánr je jasný. Od oldschool hip-hopu přes funk & soul, groove & jazz. Staré vypalovačky z dob sedmdesátých, osmdesátých i devadesátých. Povětšinou černá muzika. Funkové pasáže se střídají z ryzím hip-hopem. Prakticky denně tam objevuju nějaký skvělý flák a na pozadí mi tohle radio jede prakticky denně.

No tak tahle partička dvou :) má namířeno při svém letošním evropském turné i do ČR, kde vystoupí mimochodem úplně poprvé. Předvedou nám svou show v příjemném klubu Arctic v Olomouci. Pokud máte rádi dobrou muziku a znáte wefunk radio, myslím že tenhle mejdan by vám neměl uniknout.

Celá akce proběhne v neděli 15. května v Olomouci. Vstupné 250 Kč. Ta neděle možná pro některé z vás bude překážkou, ale pokud se vyhecujete, litovat nebudete.


Náš Brunek

12. 04. 2011 / Filip Urban / video

Brunke je borec. Likviduje vše co běhá, lítá, skáče. A rozdá si to i s bublinami s bublifuku. Je to takový boj s větrnými mlýny, ale evidentně ho to baví :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské