Aktuálně

11. 01. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Neděle podvečer - čas bilancovat víkend. Ten můj byl dost prozevlený. Doléčoval sem rýmečku a naražená žebra, takže sem se v teplákoch válel střídavě u wii a u kompu. Jen dnes odpo sem vyrazil na chvilku na vzduch. Šlo se do Vaňkovky. Jestliže kupování kozaček je komplikovaná záležitost, pak kupování podprsenky je vyšší dívčí :) Chlap v takovém krámu je středem pozornosti stejně jako ženská v modelářských potřebách, takže sem radši vycouval a kochal se lidma kolem.

Jelikož sem nenavštívil žádná zajímá místa a nepotkal žádné známé tváře, nacvakal sem si iphonem aspoň vizuální styl slev :) Základ je ČERVENÁ! no a pak stačí dát jen dobře čitelné písmo. Samo čím větší, tím lepší. Ale to už přece dávno vím. Takže tady trochu monotématický víkend v obrazech jo a refreshnul sem trošku kalníček o pár uložených hlášek.... Dožijte víkend v plné spokojenosti.


Gamesky

10. 01. 2009 / Filip Urban / gamesky
Gamesky

Přemýšlím kdy naposled sem hrál takhle originální a vtipnou hru? Hmmmm....jo už vím. Pamatujete si, když na PC byl před léty bridge builder? Pomocí několika tahů ste museli vystavět konstrukci mostu po kterém potom přejel vlak? když to ustál, šlo se do dalšího levelu, když ne, stavělo se znovu. Víme? Tak super.

Tak bandička 2D použila podobný princip a stvořila skvostnou, zábavnou, vtipnou, fyzikou nabušenou 2D záležitost u které nepotřebujete akcelerované karty, 2 jádrové procesory a další nesmyslný hardware. Pouze trošku zapnout mozek a takové hry se v dnešní době cení zlatem. Vznikl WORLD OF GOO. Jakési bahení kuličky, sliz, který se spojuje jeden s druhým a díky kterým děláte konstrukce. Kuličky maj různé vlastnosti, navíc si můžete dopomáhat balony a dalšími vychytávkami. Úkolem každeho levelu je dostat kuličku do potrubí. Čím víc jich zachráníte, tím líp. No popisovat to moc nemá cenu to se prostě musí vykoušet!

Co je skvěle je fakt, že hra vyšla snad na všechny platformy od PC, přes MAC OS, Wii i Linux. Já ji hraju na Wii a stála mě nějakých 1500 nintendo bodů což nevím kolik je euro :) Nicméně si myslím, že tvůrci téhle hry by se měli podpořit nějakou kačkou.

Pokud moc nevěříte mému nadšenému updatu, doporučuju si stáhnout demo, kde si vyzkoušíte pár levelů a do hry se zamilujete. Tady je demo pro MAC a PC. Stahujte, instalujte a pak napište své dojmy a teď mě omluvte, jdu se poprat s dalším levelem!


Film

08. 01. 2009 / Filip Urban / film

Během vánočních svátků sem měl dost volného času a jal se tak sfouknout všechny filmy, které sem měl zařezené v playlistu. Zkusím postupně v krátkosti shrnout.

Prvním byl The Godfather - Kmotr. Nikdy nebylo dost času a když sem viděl tu stopáž, spouštěl sem jinej snímek. Teď už vím, že to bylo špatně. Kmotr z roku 1972 v režií Francise Forda Coppoly. Knížku jsem, jak jinak, nečetl, nicméně filmem sem byl nadšený! Sfouknul sem ho od začátku do konce jedním dechem. Příběh sicilské rodiny usazené v Americe. Staré mafiánské praktiky, důraz na rodinu, gangsterské oldskůlové přestřelky. Jsem rád že sem si doplnil mezeru. Chlapci dávají 9 hvězdiček z 10ti!

Druhej film v řadě byl Hancock. Willa Smitha mám rád. Líbí se mi jeho štýlo a zkousnu i větší kraviny, ve kterých tenhle sympaťák hrál. Hancock je o supermanovi z dnešní doby. Vyzevlenec bez rodiny, zájmů. Alkoholik, který jen tak mimoděk zachraňuje lidské životy a při tom dokáže nadělat obrovské škody. Doposavaď sranda. V momentě kdy potká supermanku se z toho stává neuvěřitelná capina. Palec dolů a 5 hvězdiček z 10ti.

Třetí kousek byla celou řadou lidi opěvovaná Tropická bouře v režií Bena Stillera. To je přesně ten chlápek, kterýho buď milujete, nebo ho nemusíte. Já sem se po tomhle filmu jednoznačně přiklonil k verzi, že ho prostě nemusím. Jeho humor vám buď sedne, nebo naopak dokážete celý film zkouknout bez ucuknutí koutku. Oka dobře párkrát sem se zasmál, ale rozhodně sem z toho nebyl nikterak odvařen. Jakási parodie na všechny známé válečné filmy z Vietnamu. Bandička herců hraje mizerně tak je vezmou mezi Narkomafii do buše, kde jde o život. Fór je v tom že herci si myslí že hrají ale ouha, střílí se ostrýma. No dobrá no... Můžu napsat že to byl výsměch všem holywoodským hvězdám, vtipně zparodované fungování celého filmového showbusinessu, ale to přece všichni víme, to nemuseli točit. Co nešlo přehlídnout byl do oči bijící produkt placement snad v každé minutě filmu. No za mě blbost. Chlapci dávají 6 hvězdiček z 10ti

Další film, který sem shlédnul, tentokráte v kroměřížském filmovém klubu byly Karamazovi od Zelenky. Jeho filmy mám rád a do divadla chodím stejně často, jak čtu knížky (skoro nikdy) Proto sem za tenhle snímek rád. Odehrává se v polských ocelárnách. Skvělé prolínání hry a reality. Industrial hardcore prostředí, výborné herecké výkony hlavně pak koho jiného než Ivana Trojana. Jo! tohle se mi fakt líbilo. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti

No a poslední film, který sem sfouknul je Paříži, miluji Tě. 18 krátkých povídek točených různými režiséry. Společné téma je Paříž. Natolik inspirativní a fotogenické město, že tenhle film prostě nemůže být špatný. I forma krátkých scének mě bavila. Dějově nenáročné. Některé z nich smutné, jiné veselé, absurdní, depresivní, ulítlé, originální, vizuálně nádherné. Pokud chcete přítelkyni udělat radost, vemte ji na tohle do kina nebo zalehněte do postele s notebookem. Bude se vám to líbit. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti!


Muzika

06. 01. 2009 / Filip Urban / muzika

Gyďák - král prázdných sálů a DJ ponurých beatů nám na vánoce nahrál nový set. Pravda, davy to asi neroztančí, ale jako rytmická poslechovka ke kompu je to výborné a já dávám palec nahoru! Deep house jazzy set z jeho produkce můžete stahovat po kliknutí na banner. Gyd bude vděčný za jakékoliv reakce. So enjoy!


Aktuálně

06. 01. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Ale já fakt nejsu hypochondr! Před týdnem sem svoji první jízdu na fošně ukončil po pár metrech jízdy. Znáte to. Zařízne se nečekaně hrana a jdete na hubu. Já si pod sebou ještě nechal ruku a úraz byl na světě. Vyraženej dech sem rozdýchal, ale silná bolest na hrudníku při jakémkoliv dalším pohybu mě znervózňovala. Týden sem to vydržel s tím že to rozjezdím. Dnes v noci sem si to asi nějak přeležel a probudil se nad ránem s pocitem, že se nemůžu ani pořádně nadechnout a žebra bolela jak čert!Konec hraní si na hrdinu. Jdu na rentgen. Vygoogloval sem si v Brně nemocnici a za doprovodu Nitky a Jimmyho sem vyrazil na centrální příjem. (Vše podrobně zdokumentováno na Jitčiné galerce na facebooku :) Vystál sem jednu frontu na příjmu, druhou frontu v čekárně na doktora, třetí frontu na rentgen, čtvrtou na sono. Nebudu to prodlužovat - nic mi není. Respektive nemám nic zlomené ani plíce nemám poškozené. Prostě naraženina. Prej 3 týdny bolest a spánek na zádech.

Teď už Nitce ten fórek o nejtěžší mužské nemoci - rýmečce - nevyvrátím kua :(


Aktuálně

04. 01. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Efa je zpět. Zítra opět ke kompu a bušit a bušit. Proto mi dovolte ohlédnout se v krátkosti za alpským výletem do hor. Jelo nás 8 lidí. Byl sem nejstarší účastník zájezdu, takže sem fungoval jako dozor :) Bydleli sme v domečku kousek od Zell am See. Na svah 5 minut chůze. Nahoru vás vyveze kabinka. Jen musíte vystát lehkou frontičku. Pak už prakticky bez delšího čekání. Sjezdovky upravené. Sněhu moc kolem nebylo, takže žádný velký freeride se nekonal. Ale aspoň sem mohl pilovat štýlo :) Azuro prakticky po celou dobu pobytu. Highlight dne oběd ve 2500 m. Ski business funguje naprosto profesionálně. Vydávač polívky na mě mluvil česky :)Sjezdovky nahoru dolů, vleky, kotvy, kabinky. Někdy jste jeli sami, někdy václavák. Večer padám do postele uplně vyšťavenej. Lehké popíjení. Wiičko. Silvestr ve znamení karaoke na PS2. Zábava na celý večer. Ohňostroj u jezera, šáňa, petardy, odpadáme.

Cesta domů s lehkou komplikací. Zamrzlá ruční brzda. Zadní kolo pořád brzdí. Nakonec se to vyřešilo "samo" což mám nejradši.

Fajn bandička lidí. Výborný relax. Pár fotek z akce v téhle galerii, dalších x fotek od dalších lidí najdete na facebooku :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské