Zkouřenost

14. 11. 2008 / Filip Urban / zkouřenost

Objevil sem tu zapadlou složku s fotografiemi z dřevní internetové doby. Psal se rok 1999 a Gyd si půjčil ode mě digitální fotoaparát. Byl to stařičký olympus 2020 a já nevěděl, co chce fotit. Až po letech sem objevil tuto fotografii (nalevo) Gyd si nafotil tuto fotku aby ohromil svoji spolužačku z osmé třídy a poslal ji email s fotkou. Fotky z foťáku sem si stáhl a zapoměl na ně. Dnes po letech mi přijdou úsměvné, možná vtipné. Posuďte sami. Pro srovnání přikládám gydovu aktuální podobu.


Aktuálně

14. 11. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Těpicz bandičko. Zvoláme si společně: FRIDAY! THX GOD! A dnešní pátek bude povedenej, to už vím teď. Večer vyrážím na Flédičku na toho šikovnýho Kanaďana Kida Koalu. Dj Five je prej taky moc šikovnej, tak sem zvědavý. Btw s kým se tam dnes poktám? Míříte tam někdo?V sobotu nás čeká nějaké focení nových triček. Pro slečny zvláště budeme mít menší překvapení. Uvidíte v pondělí online. Večer pak narozky Sus, neděle máslící v Km city a dál plán nemám :) Takže si užijte prodlouženej víkend, v pondělí se nezapomeňte podívat na Občana Havla na Nově a v úterý se tu zase virtuálně potkáme. Stay tuned!


Soft & hardware

13. 11. 2008 / Filip Urban / soft & hardware

Ok hoši poďme :) Pořídil sem teho iphona nakonec. Včera jsem si s ním asi 4 hodiny hrál, cpal do něj fotky, video, maily, bookmarky, kontakty, kalendáře, dobíjel, vybíjel, stahoval aplikace, zkoušel volat, psát a dojmy? Musím říct že zatím velmi pozitivní!

Samo nějaké errory nastaly. Tak třeba hned první. Jak se tam sakra strká ta SIMka? Když zklamaly všechny pokusy, bylo na čase si přečíst návod :) Nakonec se mi to podařilo. Telefon sem připojil ke kompu a už se na něj vrhly itunes. Veškerá správa mobilu se řeší právě přes itunes a to může být pro uživatele windows oříšek, protože vím, jak itunes fungoval na pc a bylo to peklo. Na macovi aspoň nepadá :) Nejsem z něj, nijak nadšený, ale zase chápu politiku Apple. Základ je, mít ve všem pořádek. Jak v muzice, tak v kontaktech i fotkách. Přes itunes aktualizujete kontakty (žádné kopírování čísel ze sim karty do mobilu) synchronizujete muziku, instalujete programy, které stahujete z itunes store (nutná registrace), přetahujete bookmarky ze safari (pokud používáte) no zkrátka veškerá správa a synchronizace probíhá právě přes itunes. Já mám naštěstí kontakty, muziku i fotky vpořádku, takže žádná anarchie se nekoná.

Když sem takhle naplnil iphone, jal sem se s ním hrát a studovat. Tak třeba hned první věc. Jak se sakra volá? :) Nakonec je všechno strašně intuitivní a vše funguje jak má. Psaní smsek je čistě o praxi, než se naučíte trefovat přesně. Z čeho jsem nadšený jsou Google maps. Fintičky typu. Jste tady a tady. Kousek od vás je benzínka, vedle máte pizzerii, ubytovat se můžete o ulici vedle. Mobilní prohlížeč safari je bomba a surfování po netu je naprosto použitelné a funkční. Kvalita fotek ze zabudovaného foťáku není žádná sláva, ale pod stolem mám lepší mašinku na focení. Prohlížení fotek je zážitek, stejně tak jako prolízání alb v itunes. Nainstaloval sem si několik praktických utilitek. Třeba Fring je výborný klient na telefonování pomocí vašeho Skype účtu. Funguje parádně. Uchovávání sms historie je taky výborně řešeno.

Kapitolou samu pro sebe jsou aplikace, které pro iphone vznikají. Jsou jich hromady. Většina stojí pár dolarů a hromada z toho jsou kraviny. Ale najdou se fajn utilitky i grátis. Třeba facebook na iphone je luxusní záležitost. Tady bych uvítal tipy zkušenějších uživatelů na nějaké fajn aplikakči (krom meče z hvězdných válek :)

Samozřejmě mašinka není bez chyb. Absence bluetooth (jakési tam je ale dva přístroje ani komp nepropojíte) nemožnost ukládat videa, absence flashplayeru ve webovém prohlížeči. Telefon je bez čeksé lokalizace. Na háčky, čárky zapomeňte. Ve srovnání s mým předchozím mobilem je to už slušná cihlička do ruky i do kapsy.

No končím technické okénko. Za plnou cenu 12ti tisíc, bych si tuhle hračku nepořídil. Měl sem možnost ho pořídit prakticky za polovinu a to šly veškeré argumenty proti, stranou. Vím, že tenhle mobil je trendy až do řiti, že si ho pořizují divní lidi, celebrity a děcka zbohatlíků, ale iphone ztělesňuje moji představu o multimediálním telefonu, který nabízí mnohem víc, než telefonování a psaní smsek. je to regulérní inetový prohlížeč, ipod, herní mobilní konzole a gpska v jednom. Za ty prachy? Neberte to :)


Aktuálně

12. 11. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Myšlenkový mišmaš....Šťastné a značkové! Tuhle hlášku sem dnes zaregistroval na jednom billboardu. Vánoční mánie propukla na plné obrátky. Včera měl Em dojet na bílém koni a nic. Pořídil sem si premum učet na rapidshare a už vím co znamená datová anarchie. Sháním kvalitní masérku, co mi spraví záda a krční páteř, protože není dne co by mě nebolelo za krkem :( Viděl sem hezký dánský film After the wedding. Při sledování zpráv a vývoje regionální politiky jsem se chvilku zabýval otázkou, jestli třeba v budoucnu nebudu muset ještě z ČR emigrovat. Update pro update by se dělat neměl, ale žádné klíčové a nosné téma mě nenapadá. Jdu tvořit nějaké statky...


Aktuálně

10. 11. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Aktuálně máme pindělí. A k tomu jetě dost hnusné pindělí. Zpětně přemýšlím, co by stálo za uveřejnění do updatu. Víkend prozevlený v Km city povětšinou u Red Alertu novýho. Pořád to samé, ale stejně to člověká baví.

Za zmínku možná stojí nákup kozaček ve Vaňkovce. Má přítelkyně naštěstí není nijak zásadně posedlá nákupy. Všechno si šéfuje sama, jen v nerozhodných chvílích žádá o radu i mě. A tak, abych se ukázal v dobrém světle, jsem s ní vyrazil pro nové kozačky. Přátelé, není to sranda! Necháte se od přítelkyně nabrífovat jaký typ se hledá: černé, kožené, bez zbytečných vzorů, vysoké, ale bez vysokého podpatku, špička ani hranatá, ani moc špičatá. S tímhle mustrem skenujete regály prvního, druhého, třetího obchodu...aaaaa ejhle! Jedny takové mi spadly do hledáčku. Odpovídaly nadefinovaným parametrům, jenže ouha! Nebyla správná velikost. Takže vzhůru do dalšího krámu. Tam sme objevili další, podle představ, nicméně vyskytl se nečeknaý problém. Kozačky nahoře odstávaly od lýtka, což je samozřejmě (zvláště v kombinaci se sukni) nepřípustné. Poděkujeme a odcházíme. Po čtvrtém obchodu s kozačkama už se vám z toho začíná trošku točit hlava a člověk trošičku rezignuje a už jen tak chodí mezi regály, pozoruje vyštýlované utrácečky s kabelkama a baví se. No nebudu to protahovat. Kozačky se nakonec nekoupily žádné. Patrně bude druhé kolo. Takže se máme všichni na co těšit :)


Aktuálně

07. 11. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Hejhola Km crew. Co takhle vyrazit do knajpy dneska? Od osmi hodin je v Nudabaru (citybar) rezervován stůl, tak se po všech těch basketbalech a volejbalech ukažte na jedno, dvě, tři...dvě :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské