Aktuálně

10. 03. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Facebook je mocná věc a dnes mě pobavil. Určitě ste zaregistrovali, že si ČSSD fotí na svých mýtinzích své odpůrce a vystavuje je na internet. Dokonalá nahrávka na smeč :) Na FB vzniklo auditko fotka pro Paroubka. Každou sekundu tam přibývají fotky většinou dotyčného odpůrce se vztyčeným ukazováčkem. Pokud si o Paroubkovi myslíte, to co já, neváhejte a podpořte dobrou věc! Danou fotku potom nezapomeňte poslat na paroubekj@psp.czKomentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
11. 03. 2010 / 15.15 / heb

nakonec tam teda polijacty mít budou, to máš pravdu. na mém názoru na účelu tohodle kroku to ale nic nemění, pořád si myslím, že je to způsob jak ty lidi dostat z anonymity, kterou sou tyhle útoky podmíněný a tím jim předejít (a o tom ta celá debata je, protože v takovém případě to focení na fb mně nedává smysl). pokud jim to úooú zatrhne, což v obdobném případě ods údajně neudělal ( {odkaz} ), tak to bude vyřešená věc.

11. 03. 2010 / 14.29 / romicka

jendo já zas takhle: {odkaz}, {odkaz}, {odkaz}, {odkaz}, {odkaz},

11. 03. 2010 / 14.13 / heb

já si to pamatuju takto - {odkaz} . takže tam budou stát pochůzkáři, pokud náhodou půjdou kolem - nevím, jak často mají s sebou fotoaparáty, takhle policejní praxi neznám.

můj subjektivní názor prostě je, že je to svérázný(možná protiprávní) prostředek k zajištění bezpečnosti na mítinku, tvůj názor je, že je to zastrašování nepřátel. záleží jak to kdo cítí, jakej to má společenskej přesah. pro mě prostě moc malej nato, abych se někam fotil. howgh.
u toho bych zůstal jinač moc nevím, kam celou tu debatu posunout.

11. 03. 2010 / 13.39 / Gyd

chci tim rict, ze monitoring odpurci ma u nas tradici;) akorat ne proti vsemu je hned na FB skupina

11. 03. 2010 / 13.29 / romicka

no gyde, teď nevim co tím chceš říct, jestli to samý co MVČR ve své "Strategii boje proti extremismu pro rok 2008" (str. 9 dostupné na {odkaz})

Dominantní náplní činnosti této části levicově extremistické scény zůstávaly nadále útoky proti pravicovým extremistům, přičemž jejich agresivita a intenzita byla vyšší než v minulosti. Levicoví extremisté často útočili jako první a mnohdy napadali i umírněné ultranacionalisty a osoby, které nebyly na střet připraveny. Tyto akce militantních
levicových extremistů byly zpravidla dobře naplánované, s využitím informací získaných monitoringem pravicových extremistů (Tyto akce jsou cílené, kdy přibližně 15-20 osob z řad AFA napadne předem vytypovanou skupinu osob z řad ultrapravice, vždy početně slabší, a za použití úderových zbraní způsobí těmto osobám vážná poranění a značné materiální škody. Akce trvá pouze několik minut a napadení nejsou schopni se účinně bránit, v mnoha případech nejsou ani následně schopni identifikovat, kdo za takovým útokem stál).

Jakože k tomuhle vede monitoring odpůrců?

11. 03. 2010 / 13.06 / rh

Pridam svou trosku do mlynu :) Casto si rikam ze by bylo nejlepsi se na politiku vykaslat, prestat sledovat tv, cist noviny. Jenomze pruser je v tom, ze ziju v tehle zemi, platim tady dane a proto mi nemuze byt ukradene co se kolem deje. Myslim, ze to je prave to co by chlapci na vyssich mistech chteli, aby se nikdo o nic nestaral a oni meli meli klid na svou "praci". Takze takze udelam aspon to, se za par tydnu seberu a ten hlas do te urny pujdu hodit.

11. 03. 2010 / 12.53 / Gyd

romicka: stejně tak existuje databáze sympatizantů hodně pravicových myšlenek, kterou kolektuje Antifa ({odkaz}) a na těch fotkách jsou lidi v pozicích, který jsou neškodný (přestože jinak to nejspíš budou pěkní vejlupci).

11. 03. 2010 / 12.08 / romicka

Tož to jendo pravda není, policie se akcí účastnila (zejm. té pražské) a celou akci točila (ona může) a věc spolu s důkazy předala přestupkové komisi,l neboť dospěl ak závěru, že stupeň společenské nebezpečnosti není tak vysoký a jedná se o max. přestupek (byť třeba v brně zkoušeli za vytažení palta vajec z batohu nasadit trestné čin, což jim státní zastupce shodil na přestupek). Ok, ať fotí, ostatně je to jejich akce a ať si dělají fotky do památníčku, nebo případně jako důkaz v soudním řízení (o přípustnosti takového důkazu však lze důvodně pochybovat) ale ne, že paroubek cíleně posílá fotografy fotit odpůrce s tím, že je vyvěsí na web. Já v tom cítím sakra rozdíl, sice nezákoně pořizovat důkazy pro případné soudní řízení, nebo cíleně fotit nesimpatizanty s tím, že si budu dělat jejich databázi a navíc to dávat na web ala "ha volové, my o vás víme a dáme si na vás bacha." Tobě fakt nepříde otřesný, dělat si databázi nepřátel (dle jejich vlastního pojmenování - modrého týmu).

11. 03. 2010 / 11.38 / efa

Koneč kočkování hoši! Mise splněna! Fotky jsou stáhnuté (zpět už je určo nedají, ale nemůže to zase působit že se zalekli 34 tisícového davu) a pevně věřím, že je zase o něco víc lidí odhodlaných hlasovat proti ČSSD. Tohle se Tvrdíkovi a jeho marketingovému týmu nepovedlo a já mám škodolibou radost.

11. 03. 2010 / 11.26 / [ K! ]

Merde!!! Prý prozatím... {odkaz} WTF???

11. 03. 2010 / 11.24 / heb

počky nechápu:
1) já přece neříkám, že mají brát spravedlnost do svých rukou - pokud vím, nikdo ti nebrání shromažďovat si data, která pak můžou být použitá jako důkazy v soudním nebo správním řízení. pokud tím sbíráním porušuješ zákon, třeba na ochranu osobních údajů, tak sem proti, to přece píšu.
2) pokud vím, policie od toho dala ruce pryč právě proto, že to je citlivé (aby nenařkli pecinu, že dělá socanům ochranku). pokud se teda nebudeme bavit v principiální úrovni, tak v praktické ty fotky nikdo jiný neudělá.
3) osobně se domnívám, že nikdo nefotil názorovou opozici, takový magor není ani ten paroubek - je v politice X let a fotit začali lidi až po tom, co se to násilí na mítincích začalo stupňovat. proč? protože najednou chtějí ZASTRAŠOVAT mírumilovnou opozici ? jakkoli je toto řešení blbé, nemyslím že je motivované tímto.

11. 03. 2010 / 11.09 / [ K! ]

ivan - jako zvenku to vypadá fajně, ale co až ho ten okolní svět dostihne a zatrhne mu to?

11. 03. 2010 / 11.08 / [ K! ]

Pedro - teda kdyby se takhle dala přinutit celá ČSSD aby couvla, tak už pak přinutit jenom komanče a cyanotický ptáky...

11. 03. 2010 / 10.59 / Pedro

sory ještě coment, zase až tak marnej protest to nebyl, ne...?

11. 03. 2010 / 10.58 / Pedro

{odkaz}

11. 03. 2010 / 10.56 / romicka

Jendo tož toto, berme spravedlnost do vlastních rukou? Oni porušují zákon, my budem taky? Pokud na akci čssd došlo k protiprávním činům, je tu policie, která je má vyšetřit, ne si hrát na zora a brát spravedlnost do vlastních rukou (vejce - min. přestupek - výtržnictví, či správní delikt dle zákona o schromažďování). Popř. můžou proti jednotlivcům podávat soukromoprávní žaloby- např. náhrada škody. Focení není věc pro policii (i když i trestní zákoník zná použitelné skutkové podstaty), ale jak řekl bert ochrany osobnosti (viz např. {odkaz}) a pro Úřad na ochranu osobních údajů, který už to řeší. Oni nefotili vrhače vajec, ale názorovou opozici, která se přišla poklidně podívat na jejich akci. A podle tebe, co není protiprávní tak neřešíš, pokud to protiprávní je, tak je to věc policie? (protiprávní neznamená ale jenom trestné a ne všechno s právem souladné je v pořádku). Energetická závislost na rusku snad protiprávní není ne? A co ti brání to řešit, hesla máš, tak piš?

11. 03. 2010 / 10.49 / Gyd

Hebe, k té energetické závislosti možeme založit skupinu na FB

11. 03. 2010 / 10.26 / heb

romička: jako s tou zastrašovací interpretací bych to tak jednoznačně neviděl - dá se to interpretovat i takto: v minulosti došlo k určitým protiprávním činům na těhle mítincích , protože ale chyběly důkazy , tak to a) vyšumělo (to je špatně) b) řešilo se to násilím z druhé strany (což je eště horší varianta). jako protiopatření vymyslel někdo z čssd tuhle taktiku - ve smyslu "po nás anonymně vajíčko nehodíte, my o vás víme (podívejte se sami)".

když budu chtít, můžu v tom hledat symboly a principy - minimálně pro hospodského filosofování je to materiál ideální. neumím posoudit, jestli je to protiprávní, pokud je, tak je to špatně (a je to věc pro policii). pokud ne, tak to neřeším, já volič čssd nejsem, paroubek mi nijak zvlášť nevadí (ve srovnání s rathem ho přímo MILUJU!!!) a témata jsou tu myslím si i dneska důležitější (třeba energetická závislost na rusku - tady se přiznám, že toto mě opravdu sere že to nikdo neřeší).

11. 03. 2010 / 10.21 / Gyd

Berte, kdo schvaluje návrhy této vlády, jako třeba rozpočet, který se ve schválené podobě liší od návrhu vlády? Úřednická vláda je šidítko

11. 03. 2010 / 09.46 / bert

Moc bych rád, aby si mě ČSSD vyfotila, vyvěsila na web a já ji za to mohl obratem zažalovat. Taková pěkně zmedializovaná kauza - a je celkem jedno jestli vítězná - by podle mě pomohla víc než tisíce (nesmyslných) fotek n. vajec od lidí, kteří Paroubka absolutně nezajímají.

Jinak souhlasím s tím, že v současnosti je úřednická vláda ideál. V ČR je daleko víc než banda rozhádaných korytářů potřeba kvalitní krizový management.

11. 03. 2010 / 09.36 / ivan

Kdysi mě inspiroval nějaký chlápek v TV. Strašně makal, o všechno se staral, žil ve strsu apod. Jednou se sebral, koupil si někde nějakou polorozpadlou usedlost, udělal si tam svůj svět, televizi nesleduje, noviny nečte a je v klidu. život asi fakt není o tom stresovat se z Paroubka, ze zvýšených daní atd. Můj fotr politiku strašně prožívá, furt čumí na čt 24, potom na toho afektovaného moravce apod. Jako politické dění jsem sledoval celkem aktivně od listopadu 89 až tak nějak do posledních voleb. Teď už taky nečtu noviny, nečumím na TV zprávy a jsem v podstatě z těchto událostí tak nějak v klidu.

11. 03. 2010 / 09.28 / romicka

Hebe dyť on si najímal fotografy, aby fotily jejich odpůrce s tím, že si založí jejich databázi a vyvěsí je na web!!! Když tady řekněš, že nemáš rád Paroubka, tak si prostě zaplacenej modrýma ptákama, protože normální lidi je přece musí zbožňovat a teď si k tomu ještě dělají o lidech záznamy a veřejně je vysvavují. Sory, ale mě to vyznívá jasně: zastrašit opozici (myšlenkovou, hodnotovou, nikoli nutně jen politickou) - my o vás víme a jen počkejte ... A pokud mladí lidi reagují takhle, fajn, neztotožňuju se s formou, nepřidávám se (nemaje fb a foťák), ale svým způsobem se mi to libí a oceňuju to účel - "Paroubku di někam s totalitníma praktikama, chceš vědět kdo tě nemá rád, tak tady sem a nemám strach." Jendo, možná už ti to dík pobytu v Číně nepřipadne divný, ale já tohle beru jako totalitní praktiku, flagrantní porušení soukromí a práva na svobodu projevu. Ještě k významu, dyť to bylo ve všech novinách - úspěch, 33 t lidí za den - uf, úspěch, a fb - aspoň to třeba pár mladých přivede k zájmu o věci veřejné, když už nic jinýho.

11. 03. 2010 / 09.24 / Gyd

Efa: jo voni nemaj v Číně internety, pane! Navíc mu to těžko mohlo uniknout, když Heb komentuje příspěvek, kde jsi to napsal hned v druhé větě:-D

Do: úřednická vláda je nesmysl, protože zákony schvaluje parlament, takže se můžou nebát dělat nepopulární opatření nebo nedělat kokotiny, a to je tak všecko. Krásně je to vidět na popularitě pana Fischera, čím míň politik dělá, tím větší popularity dosáhne. Navrhovat může do aleluja, ale jak přijde na schvalování zákonů, jsme tam, kde jsme byli, viz. tzv. Janotův balíček.

11. 03. 2010 / 09.13 / Do

K! - úřednická vláda vypadá fakt zajímavě ... pokud teda odborníci jsou a nenechají se strhnout do vyjednávací mašinerie, pokud si održí koncentraci na "řízení tohoto podniku", tak je to ideální stav.
- nebojí se dělat nepopulární opatření
- riziko, že dostanou padáka mají větší než stabilní vláda, majoritní polit. strany, tak by mohli být odpovědnější a nedělat kokotiny.
- lobing můžou na sobě mít stejně jako politické vlády, ale jak říkám, neměli by potřebovat plnit stranické pokladny, i když riziko osobních kapes se tady nemění (o jednu starost míň)

- co se volby týče, zatím švarcnberk anebo ODS v čele s Němcovou ?

11. 03. 2010 / 08.51 / [ K! ]

Jinak IMHO ideál je úřednická vláda

11. 03. 2010 / 08.50 / [ K! ]

Efa - u VŠECH politických stran musí být člověk ve střehu, BTW volit koho? {odkaz} ...že by Švarcnberk?
romicka - politická kultura v ČR neexistuje, to co ti kašpárci předvádí, je politikaření
heb - nejsem schopen o J.P. říct nic jinýho a to je mi už kuš 36

11. 03. 2010 / 08.21 / efa

Heb: seš pár tisíc kiláků od dění v ČR takže ti asi uniklo, že Paroubek sbírá fotky svých odpůrců z jeho meetingů a publikuje je na svých stránkách. Je to prostě spontánní kontra akce. Vtipný happening jakože mu ulehčíme práci a pomůžeme mu se sbíráním jeho odpůrců. Každej den ve zprávách slyším nové a nové nesmysly, se kterýma přichází a nestačím se divit. Nevadí mi, že je tlustej ani mu nezávidím tu jeho bloncku a je mi jedno jak vypadá. Jde o to co dělá, jak se chová a zvednutej ukazováček je to nejmenší, jak můžu říct, že takhle ne přátelé.

11. 03. 2010 / 02.06 / heb

občanský názor "paroubek je piča" mi od třicetiltetého člověka přijde ne jako projev občanské společnosti, ale jako projev lopatismu - úplně stejnýho jako to brblání u piva, akorát za použití moderních technologií. co přesně ti vadí - že je paroubek tlustej, že má mladou ženu, nebo že vypadá jak quimby ? nebo že budou vyšší daně? nebo zahraniční politika, rusko ?

nevím, nejak to z toho prostředníčku ten občanský názor nemůžu vyčíst :). a esli je toto projev občanské společnosti, tož to s náma nesměřuje dobře.

vajca byly dle mého blbé, ale vtipné (hlavně ty papírové). toto je už jenom blbé.

10. 03. 2010 / 21.42 / Do

mně fotky s prostředníčkem jako reakci na to, že si odpůrce fotí, příjde jako v celku adekvátní a vtipná reakce. šance na strhující změnu tady není, ale aspoň to může dodat určitou sílu a sounáležitost. jak donutit závistivé frustráky, aby nekradli dětem jejich budoucí příjmy to nikdo neví. jediné mě napadlo, mami, tati, babi, dědo, udělejte to pro mě a moje děti, neházajte tam ty svinstva do urny !

10. 03. 2010 / 21.21 / eler

Nevím no, ale myslím že fotka se vztyčeným prostředníčkem nic nezmění. Stejně jako házení vejci nebo tlachání u piva. Bohužel...

10. 03. 2010 / 18.17 / Gyd

romicka: Jasně, FB akceptují, ale jako nástroj marketingu. Myslím, že občanská společnost (nerad bych se tím moc oháněl, angažovanej nejsem s výjimkou pár "kulturních" aktivit) je pořád stejná, jako ve století minulým, posílání fotek na FB podle mě pomáhá maximálně vzájemné společenské identifikaci odesílatelů a Jirkovi Paroubkovi se z toho určitě nebude špatně spát, jak píše Efa, ho zajímá těch 30 procent, co ho bude volit, ne pár tisíc lidí na FB.
Já si budu vybírat mezi tím jít k volbám a brbláním u piva, jestli Ty ráda vejce, hoď si.

Efa: mně by taky zajímalo, co bych dělal v 68...určitě by mě taky zajímalo, jaký je to mít hodinky s vodotryskem. Ergo takový fabulace snad nemusíme do diskuse tahat. BTW vítězství socdem a dopad jejich slibů na mě je stejně podstatnej i pro mě, na to člověk nemusí být živnostník, aby se bál:)

10. 03. 2010 / 18.02 / efa

Tak především půjdu k volbám. Ale to tu snad ani nemusím psát. Celkem by mě zajímalo, jak by ses choval v takovým 39 nebo 68. Takovej ten Čech typu: dyk s těma tankama nemá cenu bojovat kluci. Tím nikomu neprospějeme....
Jasný. Hrotím, ale jsem přesvědčenej, že když 17 tisíc Čechů dá jasně najevo, co si o tom obtloustlým ignoranotvi myslí, bude se mu zase o něco hůř usínat. V nejhorším se dá vždycky sbalit čomodan...

10. 03. 2010 / 17.59 / romicka

Já nevim gyde, ale tomu se říká občanská společnost v podmínkách 21. století, kdy fb akcentují i samy politické strany, tak proč ne. Správa věcí veřejných není jen o tom "volit a být volen," jsou i jiné prostředky. Nejsou to jen aktivní kroky - něco měnit, ale i pasivní - vyjádřit nesouhlas. Byť mi tato forma (fakáče, vajca apod.) není uplně blízká (uplně to nepřispívá ke kultivaci politické a vůbec celospolečenské kultury, ba naopak), tak mám-li se rozhodnout mezi tím "sedět na prdeli, brblat u piva s tím, že se stejně nic nezmění a házením vajec" tak vzhůru do alberta, vaja sou tenhle týden v akci. Jinak řečeno, hudruj proti tomu co je špatně, ne proti těm co na to upozorňují a proti jejich způsobu (legálnímu a  v tomto případě podle mě i legitimnímu).

10. 03. 2010 / 17.31 / Gyd

Tak tomu stavíš hráz posláním fotky na FB a na mail, kterej ani nepřečte. To spolehlivě zastaví nástup normalizačních praktik, víc fotek, víc zastavit! :-)

10. 03. 2010 / 17.29 / efa

Já si myslím, že u téhle politické strany musí být člověk ve střehu, protože samozřejmě protestovat na FB je pro děcka, ale jejich plíživej nástup normalizačních praktik mě prostě děsí. Heb je vysmátej v Číně a Gydovi nemají co vzít, ale já se bojím :)

10. 03. 2010 / 17.21 / Gyd

já jsem se tam samozřejmě podíval, na mém názoru to nic nezměnilo...občansky protestovat na FB je pro děcka, jeden se až uspokojí, že něco udělal, že :-D

10. 03. 2010 / 17.16 / heb

jak dlouho vás eště ten paroubek bude bavit ? děcka, nanděte si jinou hračku....

Tato zpráva byla odeslána z domova důchodců (a ze zařízení windows mobile).

10. 03. 2010 / 16.42 / efa

Gyde, Gyde :) z tebe mluví už pomalu důchodce. Než sem postnul fotku, pořádně sem si zjistil o co jde. Volby jsou jedna věc, občanskej protest vtipnou formou sem ale musel podpořit!

10. 03. 2010 / 16.39 / Gyd

a pak to někdo přejmenuje na "mládež zdraví Topolánka"...členství ve skupinách na FB je laciná náhražka vyjádření názoru, podstatný budou v politice jenom a pouze volby

10. 03. 2010 / 16.21 / PITRIS

docela fenomém, právě teď při aktualizaci stránky (F5) přibývá 3-10 fanoušků za za cca 3 sec


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské