Aktuálně

22. 06. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Dnešním dnem v Brně propuká Mezinárodní bienále grafického designu. Bienále Brno je nejstarší cyklickou přehlídkou grafického designu na světě. Pravidelně se na něm střídají dvě témata. V pořadí 24. ročník je věnován plakátu, firemní, informační a reklamní grafice, v roce 2012 se bienále zaměří na grafický design a písmo v knihách, časopisech, novinách a digitálních médiích.

Vedle soutěžní přehlídky je součástí Bienále Brno odborné sympozium a řada doprovodných výstav, díky nimž se Brno vždy na čtyři měsíce stane centrem aktuálního grafického designu. Letošní vizuál ma na svědomí Adam Macháček a nezasvěcený člověk (třeba DO) by si mohl myslet, že to celé vzniklo ve windowsáckým maluj :) A ono je to klidně možné. Výtvarný koncept boří veškerá ustálená pravidla. Je to čistý punk, který se vám buďto líbí, nebo ho nesnesete. Mě baví, ostatně jako celá tvorba tohohle chlapíka! Pope smoked dope byl plagoš, který mám navždy zarytý v paměti.

Zítra vyrážím na sympozium, abych se dozvěděl kam a jak dál :) A přestože nepatříte zrovna k fanouškům grafického designu, určitě vám řadu souvisejících výstav doporučuju. Je to kunst viděný v běžném životě kolem nás. Času na prohlídku máte dost. Až do řijna. Takže si naplánujte výlet za grafickým designem. Bude vás to bavit!

UPDATE: Pokud vás zajímá sympózium a nevybylo na vás místo, můžete sledovat online na webu ct24.cz jednotlivé učinkující. Zítra bude na programu například John Walters - šéfredaktor kultovního časopisu Eye. Takže 24.6 od 10:00 na webu ČT24!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
23. 06. 2010 / 09.23 / Do

;) beru antidepresiva ;)

23. 06. 2010 / 09.01 / efa

DO: njn :) ale nepropadej depresi! Já si myslím že ty v tom programu ještě dokážeš věci!

23. 06. 2010 / 08.24 / Do

ano, taky v tom vidím výrazně můj rukopis ... ono to je úděl nás grafických géniů. kolegům, rádoby vizualistům připadáme jako diletanti, ocení nás pak dycky až historie. All you need is malování !


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské