Aktuálně

11. 07. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Tak máme další Pohodu za sebou. Náročných 5 festivalových dní na letišti v tropech. Zkusím nějaké dojmy. Omezený počet prodaných lístků znamenal i změnu velikosti aktivní plochy pro festival. Ze stánkařského hlediska sme byli na mrtvým místě si myslím, kam spousta účastníků ani nezavítala. Dokonce i při aktivním hledání našeho stánku se vám mohlo stát, že ste ho prostě nenašli :)

Celkově sem pozoroval řadu opatření, které Pohodu "očesávají". Což je myslím si škoda. Pohoda byla o lidech a rozumné domluvě s kýmkoliv. V momentě, kdy se do toho zanesly striktní pravidla pak dochází k nesmyslným situacím, kdy vám borec s vysílačkou hrozí pokutou 2000 E a okamžitým vystěhováním z festivalu, jen proto, že u vás na stolu u karavanu najde 3 flašky Havany. Aby si pak ten samej blbec s vysílačkou chodil na slivovici k borcům, kteří ji tam mají v kanďáku 40 litrů na kšeft.

Zase na druhou stranu mě bavilo moderně aplikované rozhodování. Vznikl problém - posune se výš, dorazí vedení, člověk zodpovědný za nás, stoupne se do kruhu. Každý nadhodí svůj názor a demokraticky se vybere řešení. Tu Havanu nám měli vrátit na konci festivalu, ale tomu nikdo nevěřil, už když nám ji zabavovali. Chápu, že pro organizátory je to stres a dost intezivní vypětí, jen by se na ty věci mělo pořád nahlížet tak nějak pohodovou optikou.

Co se hudebního programu týče, k tomu bych se asi ani neměl vyjadřovat. Moje hodinka většinou nastala krátce po půlnoci, takže sem neviděl ani Lamb, ani Dj Krushe (což mě mrzí). Z učinkujících, které sem ustál bych vypichnul snad jen Imogen Heap. Skvělá muzikantka a hráčka na klavír. Taková vymáklejší Feist :) Tak ta mě bavila. Jinak Moby zklamání a Portishead nejsou moc koncertní kapelou podle mě teda. Jejich depka je nejlepší ve sluchátkách :)

Jinak ale aby to nevypadalo, že si stěžuju tak Pohoda byla i letos skvělá. Intenizvní život stánkaře s fajn lidma kolem. Byl to slušnej babinec letos ostatně jak můžete můžete vidět z fotoreportu.

Doufám, že zase za rok na stejném místě se spoustou s vás dovi!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
19. 07. 2011 / 12.34 / huk

Pohoda letos za mě taky asi nejúžasnější za posledních pět ročníků. Stánek YP bohužel nenalezen, tak snad za rok.)

13. 07. 2011 / 18.57 / bert

Tož za mě hudebně asi nejlepší Pohoda za posledních x (5) ročníků. Dovézt na jeden festival zároveň Lamb, Portishead, Krushe, Ruska, Santogold, ... i třeba tu Radičovou; ďík & respekt organiz.!

13. 07. 2011 / 10.49 / misi

jasně... holky v bikinách a sukničkách mě ubíjely více než vedro.

12. 07. 2011 / 11.34 / chechet

ludia, tropy rulez! lepsie do pol tela a holky v bikinach nez v anoraku no ne? :)

12. 07. 2011 / 08.46 / misi

Krásně to tady celé rozepisujete, na to nemám sílu... Pohodu hodnotím pozitivně... počasí je takové jaké je. Říkal jsem si, už se nedivím jižanům, že vůbec nemakaj. Hodně krásných setkání s krásnýma lidma. Příští rok bereme asi karavan, aby jsme se přes den vyspali v klimatizovaném prostředí a bude vše ok.

12. 07. 2011 / 07.52 / efa

Greeaz: Jo vidíš to! Normálně přišla holka že chce trígo s dempseyho a makepeaceovou. Že to má pro tatu. Tata daboval Dempseyho :) Haluz

12. 07. 2011 / 00.46 / bobikus

Fotky super, pohoda..)

12. 07. 2011 / 00.29 / greeaz

Voe! Zapomněl jsi na nejduležitější událost Pohody!!! Návštěvu dcery týpka, co daboval Dempseyho!!! :-) ... Proti tomu jsou nějaký pokuty úplný hovco :-)))

11. 07. 2011 / 22.19 / lucky_man

efa: jo...souhlasim, mohli to pořešit diplomatičtěji. Nicméně "kvalitních" lidí, kterým můžeš dát fuknci...a navíc i dobrých diplomatů je pramálo. Sebevědomě řeknu, že mám štěstí, že na tu akci co dělám, tak jich pár mám, naštěstí. Ikdyž fakt by se daly spočítat na prstech jedné ruky. V tomhle případě to asi nebyl člověk ani kvalitní, ani diplomat. Asi Kaščák by to řešil pohodověji.

K! - asi to právě vidím moc "z druhé strany". Když napíšu někde do propozic, že stánek má být 3m od něčeho, tak předpokládám, že to tak bude. Ano, máš pravdu, že by to takhle bylo ještě jasnější a bez debaty. Nicméně je to opatření kvůli opatření. A jestli mají organizátoři takové, jak si myslím (třeba i z tohodle rozhovoru: {odkaz} ), tak radši než 1 člověka s lajnovátkem dám 1 člověka na jiné práce. Ale...hele, je to jen polemika. Třeba to bylo jen bubu pro příště, aby si dali pozor. Nevím.

11. 07. 2011 / 21.49 / [ K! ]

efa - tož snad příště nenarazíš na blba

11. 07. 2011 / 21.46 / [ K! ]

lucky_man - jak kdyby tam nemohli takovým tím tenisovým lajnovátkem udělat lajnu... asi potřebovali pobíhat a bejt důležitě tvrdí

11. 07. 2011 / 21.43 / efa

Luckyman: vůbec tu nezpochybňuju, že musí fungovat pravidla přísná protože ukočírovat 30.000 lidí není prdel. Jen mě zarazil ten způsob. Kdyby týpek přišel a řekl: hele schovte si ty flašky, nemají tu co dělat, tak to sbalím a ani neceknu. On tam ale začal nehorázně prudit, prohledávat karavan a tak. Vyhrožoval jak jedeme hned domů a zaplatíme 2000 E a tak. No to je jedno. Za těch x let co tam jezdím sem tohle zažil prvně. A to tam takhle pijem v backstage každý rok že...Narazili sme na blbce, který si pak sám chodí chlastat slivku jinam. Trošku pokrytecké z jeho strany.

11. 07. 2011 / 21.37 / lucky_man

A jen reakce na "pohodovou optiku". Od jiné stánkařky kamarádky jsem slyšel, jak prudili, že jsou o 20cm blíže betonu, než měli být. A přestěhujte přívěs a pergoly a pult a chlaďáky apod. Asi to nechali stát, nicméně prý docela prudili. Což asi není "pohodová optika", jasan. Stejně tak zabavování Havany není pohodové.
Z druhé strany: Jak chceš uřídit festival s tolika stánkaři a s tolika návštěvníky. Pravidla musí být..a jsou od toho, aby se dodržovala. Přecijen taky něco málo organizuješ, tak musíš chápat. Joooo, pravda, pokud někomu nadržovali - myslím těch 40l slívky - tak to je blbý. Nicméně nyní to bylo u kamarádky 20cm, příští rok by to byl metr...a za 2 roky by byly stánkaři rozesetí po letišti jak se komu zachce.

Nebo se pletu?

11. 07. 2011 / 21.29 / lucky_man

Tak že mě se to líbilo hoodně, jsem sdělil na stánku již v průběhu. Ikdyž je vpravda, že v pátek večer bylo lepší mě nepotkat, kvantita slov silně převyšovala kvalitu obsahu rozhovoru. Zřejmě slušnej model :-) .Takže více dojmů radši teď s čistou hlavou.
Ač to bude znít kýčovitě, opravdu to byl pro mě (byl jsem v roli klasického návštěvníka - nikoliv tedy prodejce jak Efa) jeden z nejpohodovějších festivalů, slovní spojení "to je kurnik pohoda" znělo z našich úst snad každou půl hodinu. Diskutabilní zákaz prodeje trvdého alkoholu a tolerance vnášení vlastních nápojů je pro mě velký bod k dobru. Ušetřili jsme na panácích i na nealku, kterého bylo potřeba taky hodně. Na sluníčko jsme byli připraveni, takže remcat (jak se dá číst v guestbooku Pohody), že nebyl stín já fakt nebudu. Stejně tak s vodou ani sprchama jsme neměli problém. A doprovodný program tak široký, že jsme ještě v neděli objevovali, co vše jsme nenavštivili. Takže...jednoznačně z tohoto pohledu nejlepší festival s nejlepším servisem a péčí o zákazníka.

Hudebně:
MOBY - profík, perfektní koncert...ikdyž z mého pohledu byl Moby "suchar" bez větších emocí. Ale hudebně dobré! ;-)
B-Complex - vydržel jsem jen chvíli, bohužel tělo odmítlo pařit dýl :-(
Pulp - nečekal jsem nic extra, byl jsem silně příjemně překvapen, dobrej šoumen, "pohoda" songy, vizuálně taky dobrý;-)
Madness - ač ska celkem můžu, tak Madness jsem nějak "nepochopil". Odešli jsme.
Imogen Heap - roztomile hyperaktivní a zábavná osoba, songy mě bavily stejně jak její průpovídky mezi songy
Lamb - jako muzika dobrá, bez debaty jedno z největších jmen. Nicméně pro "nevybouřeného" diváka až moc pomalé. Takže příště si je pustim opět v klidu doma, na festivalu radši něco živějšího.
Portishead - to samé jako Lamb
Dominique Young Unique - šli jsme náhodou okolo. Nevím, co mě fascinovalo víc, zda muzika, nebo její (až moc) atraktivní a vyzývavá postava. Nicméně stála za podívání, zvláště pánům:-)
Simian Mobile Disco - žůrka, co víc říct? :-)
Paris Suit Yourself - taková obdoba Sunflower Caravan mi přišlo. Možná ještě víc crazy - takže nic pro mě, zvláště ve 2 ráno.
Hidden Orchestra - viděl jsem je podruhé, podruhé mile překvapili. Ikdyž opět...ve dvě ráno jsem potřeboval něco "živějšího"
DJ Krush - dokonalost, zvláště v tom stavu co jsem byl, mě odpálil to jinýho světa. Trdloval jsem tam asi hodinu :-)
Peter, Björn and John - myslel jsem, jak znám jejich tvorbu. Prdlačky, prej maj už 6 alb. Takže není divu, že jsem znal jen asi 2 songy (nebyli jsme na celým). Nicméně palec nahoru, kluci jsou sympaťáci.
Public Image Ltd - na ty jsem asi "moc starej"
M.I.A. - tu jsme nějak projedli, takže nevim :-(
WWW - na skok...ale dobrý. Příště jim musim dát víc.
Dva - luxus jako. Nečekal jsem, že mě to tak vezme. Navíc i live analog VJing (či jak to nazvat). Nebyl ten VJ náhodou ta holčina z Midi Lidi?
FM Belfast - pro naší posádku jednoznačně dáváme ocenění "překvapení festivalu". Znám je jako název, neznám jejich tvorbu, ale hrozně mě štve, že jsme stihli jen asi poslední 3 kousky. Z toho co jsme viděli a slyšeli, jsme nadšeni. Dobrá a energizující šou!
Nourish My Fame - dobrý, něco jako EOST mi to přišlo. Dobrý, ale zase - chtělo se mi pařit. Dám si je znova - ale v klidu doma.
Las Balkanieras - dobrý. Ikdyž jsem dal pak radši přednost Rusku
Rusko - luxusní projekce a ...poslední žůrka:-) ( Po Simian Mobile Disco a FM Belfast největší žůr).

(Uf...jsem se nějak rozepsal. Takže zase kvantita a ne kvalita :-) ).

11. 07. 2011 / 21.10 / o.

efa: rád bych, ale křídla mi už nejspíš nenarostou:)

11. 07. 2011 / 18.15 / efa

o.: hezky shrnuto :) kua viděl si snad všechno!

11. 07. 2011 / 16.01 / o.

Pohoda opět výborná. Vypichuje se těžce. Moby mně líbil hodně, ačkoliv jsem čekal, že to bude suchařina skladatele reklamních znělek. MIA spíš nicmoc, přes zajímavé momenty na albech (i na koncertě) na mě působila jako vyhypovaná slečna o ničem. Santigold na sebe nechala čekat, koncík příjemný, ale při písňovém materiálu, kterým disponuje, se snad nedá nic pokazit. Imogen Heap a Lamb jednoznačně lahůdky s dlouhým chuťovým ocasem. Madness to šlape jak za mlada, Johnu Lydonovi skoro taky - koncert mě hodně příjemně překvapil, i když k nadšení to nedosáhlo. Pulp jsou Jarvis Cocker, a ten je kouzelnej; moc dobré vystoupení. Portishead by se i mě líbili víc někde v klubu než na několikatisícovém koncertě, ten byl ale i přesto super. Z elektronků mě rozhodně nezklamal B-Complex, který umí míchat, baví a má dobré tracky. Magnetic Man (kde měli Skreama?) a Rusko jedním dechem velmi kvalitní baviči, Dirtyphonics drsní a výborní (jen nevím, co dělají 4 chlapi tam, kde obyčejně stačí 1:)). Na Joeyho Beltrama jsem teda taky šel, ale zrovna vyšíval a vyplachoval docela hodně (kámoš technař se ale vyjádřil, že působil velmi svěže), tak jsem šel zpátky na Krushe, který mě už nepustil. Malým osobním vrcholem byl koncert Trombone Shorty, crossover jazzu, funku a rocku. Zapomenout se nedá ani na CS zástupce Jiřího Stivína a Dana Bártu. Zajuchal jsem si na Oy Division i na děvčice Las Balkanieras. Rád bych ještě někdy slyšel Le Corps Mince De Francoise, naopak už vůbec mě neláká Micachu And The Shapes. No bylo toho moc a moc jsem si to užil. Rád jsem vás všechny potkal a viděl, samo především kolem YP stanu a karavanu a vřelé díky za azyl při těch odpoledních peklech:). C U @ TT! ;)

11. 07. 2011 / 10.39 / chechet

moj objav tohtorocnej Pohody: The Death Set. narez koncert!!! kto chce ochutnat tak... {odkaz}


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské