Akce

01. 08. 2011 / Filip Urban / akce
Akce

Tak to bychom měli :) Další ročník našeho primitivního festiválku je za náma. Pokusím se nějak objektivně shrnout. Akce proběhla již podruhé v Morkovicích. Již podruhé se stejně špatným počasím. Rozdíl byl snad jen v tom, že došlo ještě méně lidí :) Jak někdo na TT konstatoval - čím víc wattů a světel, tím míň lidí.

Ono od začátku je to boj. Snažit se dělat seriózní festival s headlinery, sponzory a opřít se do toho fest, nebo naopak udělat akci pro kamarády a známé a známé známých? Už leta balancujeme někde na hraně. Za sebe mi asi upřimně nevadí, že tam neběhalo tisíc vykalených lidí. Mám radši, když vím, že všude kolem jsou rozumní lidi, kteří mají za sebe a za druhé jakousi zodpovědnost a nemusím řešit průsery. Druhá věc je, že když už se s tím takhle jebem, je škoda že ten zvuk a ty světla pak vidí hrstka lidí. Nehledě na to, že ta akce nestojí pár korun a vždycky je to boj to nějak zalátat.

Navíc si člověk vždycky připadá jak blbec, když musí vystupujícím oznamovat ohranou písničku, že je hnusně a došlo málo lidí a že jim nemůžu dát celou smluvenou odměnu.

Další asi zásadní problém je, že už nedokážeme oslovit mladé účastníky. Pro mě bylo ve 20ti slovo open-air vzácnost. Mít možnost užít si kvalitní hudbu po dva dny někde venku mě vždycky lákalo. Nevím jak to mají dneska mladí :) Zdá se mi, že nikdo nikam moc nechodí. A když ano, tak by to chtěli všichni nejlépe zadarmo. Nikdo nic pro lidi nedělá, protože se to nikomu nevyplatí. Každý nadává, jaká je kolem nuda, ale přijet 18km a zaplatit vstup, to už je problém. Další smutnej fakt je, že pokoušet se na Kroměřížsku o něco jiného než DnB je cesta do pekel. A to je přitom tolik jiných skvělých hudebních stylů.

Muziku sem vybíral podle toho nejlepšího přesvědčení. Páteční úroveň a kvalita hudby byla pro mě prostě fantastická. Světelnou stage, kterou postavili kluci z Naturproduktu Morkovice dlouho neuvidí. Aparaturu si pochvaloval každej učinkující a zážitek byl už jen zahrát si na takovým zvuku.

Nevím. Možná nastal čas zamyslet se, pro koho to člověk dělá, co z toho má a jestli to celé má vůbec smysl řešit, když to krom hrstky zasvěcených, nikdo neocení. Ti, pro které sme to zpočátku dělali mají děti, rodiny, hypotéky, starosti. I tak si řada z nich pošéfovala hlídání a v sobotu mě tahali za ruku na panáka :) Ale ti to už nevytrhnou.

Mám v hlavě takový plán. Příští rok udělat malý fesťáček pro úzký okruh známých za uplně jiný rozpočet. Garantovat budu kvalitní muziku a slunné počasí už v názvu festivalu. Rád bych vás totiž příští rok pozval na ŽHNETOFEST :)

Na závěr bych tu opět rád poděkoval lidem, bez kterých by letošní Tyngl nebyl, nebo byl poloviční. Nudovi za spoluzorganizování celé akce, klukům z Naturproduktu za tu neskutečnou show, kterou tam rozsvítili, všem vystupujícím za to že dorazili, zahráli a užili si to s náma a všem mým kamarádům, kteří podpořili a vytrvali s náma dva dny v tom nečase. Moc si toho vážím! Tyngltangl je za námi, podívejte se na FOTKY, nebo krátké krátké video z mého mobilu (než bude ofiko videoreport)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
16. 08. 2011 / 11.18 / lennen

lucky_man: já byla u rodičů, a po třech víkendech spaní pod stanem jsem si potřebovala odpočinout :-) ale díky!

11. 08. 2011 / 13.52 / lucky_man

lennen: já vim, jsem Tě chtěl jen pozlobit ;-) Kdybys měla cestu na Open Air, tak už dnes večer tam budu kempovat;-)

11. 08. 2011 / 13.32 / ilab.

efo tak bud delas akci pro sve zname a tak na me tt od zacatku pusobi, a nebo chces delat akce pro vsechny... vim dobre co orgovani akce obnasi. Osobne si myslim ze pokud chces oslovit nejen sve zname bude to chtit nejake jmeno ktere je pritahne, bez toho tezko prijde vic lidi, rozhodne si nemyslim zeby djs co na tt hrali byli spatni i kdyz teda muj salek caje to zrovna nebyl, ale lidi sou stado a stado si zada boha :) a co propagace? prislo mi ze asi ani nebyla, a to ze bylo spatne pocasi to vse jen podtrhlo.... ps priste nepis report hned po akci :)

11. 08. 2011 / 13.18 / lennen

Jo, souhlasím, že se Kuba vytáhl s fotkama...dost jsem se nasmála a určitě pro prohlédnutí i za pár let se mi vybaví tento víkend! Díky!
lucky_man: jsem nepsala o seznamování jen s tebou, ale i s dalšími..třeba K!, Marcela a tak...
granko: s tou svatbou je to fakt dobrý!

11. 08. 2011 / 10.21 / [ K! ]

Toulavá kočka se konečně vymňoukla s reportem, boží!!!

10. 08. 2011 / 23.10 / lucky_man

Jako, KRSone..teda TOUlava Kočko, máš už mě pochvalu za fotoreport z TT8! Ty fotky jsou snad ještě zábavnější než akce jako taková :-) (no to ne, přehánim samozřejmě :-) ) {odkaz}

08. 08. 2011 / 23.00 / granko

A nebo ohlaš na příští TT svatbu a přijedou všichni

08. 08. 2011 / 22.59 / granko

Myslim, že by jsi v tom měl pokračovat

07. 08. 2011 / 16.07 / bert

Tož já jsem letos nakonec 'musel' místo TT na kolo do Alp, ale mrzela mě ta absence dost. Příští rok to napravím, popř. dovezu i nějaké ty lidi.
Jinak 100% souhlas s Doem (výjimečně.)) a respekt Efovi: je super, že to někdo dělá!

04. 08. 2011 / 09.11 / Enter

Noo, já aby tak nějak omluvil nás, co už máme opatrovníky na důchod vyrobené. Já to ještě v šest večír v sobotu řešil a poté, co jsem po celém dni vypadl ze studia, domluva s přítelkyní nedošla k řešitelné dohodě. Takto když je člověk jak ten kůl v plotě, zvedne se a jede. Takže nakonec jsem v sobotu přes den pilně stříhal video z dovolené a večer se poslušně věnovat rodinnému životu. .-) Před berňákem a ženou lze jedině utéct do lesů

03. 08. 2011 / 23.25 / lucky_man

lennen: ale mě si poznala už loni, tak nechápu, co to má znamenat, jako že se zmiňuješ jen o letošku, jako jako! :-)
Katt: výše vstupného : jako pro mě, tebe a asi pro dejmetomu pár (desítek?) lidí není vstupné problémem. Nicméně pokud tam Efa nechce mít jen zdravé jádro, ale třeba chce natáhnout i lidi mimo YP, tak ti budou určitě řešit každou pajdu navíc, zvlášť pokud pujde o tamější omladinu. Co vyjde lépe si musí vedoucí akce spočítat ;-)

03. 08. 2011 / 19.22 / Katt

KRSone: Máš naprostou pravdu, že jde o dvě naprosto rozdílné akce. Ale jde mi spíše o to, že spousta známých a kámošů se na LIR vydá přes půl republiky, i když rok co rok remcají, že to za tu dálku, nebo za ty prachy nestálo. Že zvuk byl na hovno, bahna po kolena, vykradli jim stan, pivo za 60,- atd atd. Tak jim rok co rok říkám SERTE NA TO, POJEDEM NA TYNGL, ZAPAŘÍME TAM ... A říkám jim to proto, protože vím, že by sem jim akce tohoto typu moc líbila. Líbila by se jim dobrá hudba, kvalitní zvuk, výborná projekce, super lidi a atmoška k nezaplacení ... A tož tak :-)

Efo: Ještě co se týče peněz .. myslím si, že by si akce klíďo píďo zasloužila vyšší vstupné. Někdo tam sice namítal, že 150,- na noc je moc, ale mně naopak přišlo, že 200,- za víkend je moc málo :-))

03. 08. 2011 / 10.52 / lennen

Ani nevíte, jak bych příští rok zase ráda přijela..
Ta atmosféra má zkrátka něco do sebe...a jak tam člověk jezdí, poznává nové a nové příjemné lidi...jako tomu bylo letos :-) chjooooo

02. 08. 2011 / 17.35 / Killer

Nechybel jsem na prvnim TT, nebudu chybet ani na prvnim Zhnetofestu. Ten stan, kresla, plachty, nafukovaci matracku a spacak, ktere sem si kvuli vsem TT koupil musim vyuzit. Joo ty nase kristusky. Jak rika Do, chce to poradu. Bylo to paradni a asi bych se opakoval, kdybych to mel vse vychvalit jmenovite. Priste zas!

02. 08. 2011 / 12.07 / tequil

Jo a jeste jsem chtel podekovat disciplinovanym navstevnikum festivalu, ze respektovali pravo vystavky nerusene viset celou noc a cely den!

02. 08. 2011 / 12.06 / tequil

Musim rovnez podekovat a vyjadrit nadseni nad celou organizaci. Rad bych ovsem podotkl, ze me ta hudba a ty svetla moc nezajimaji, na tynglu me nejvic uchvacuje ta atmosfera a to setkavani s lidmi z opacneho konce republiky, ktere znam jenom podle nicku. Takze, kdyz by to bylo priste trochu komornejsi, vubec bych se nezlobil.

02. 08. 2011 / 09.59 / WAD

Počasí sice nevyšlo ale akce to byla výborná. V okolí není a asi ani nebude tak "pohodová" akce. Chápu že někdo to musí zaplatit, ale nestačilo by jen trošku ubrat na nárocích? Byla by škoda TT zrušit :o(

02. 08. 2011 / 07.58 / efa

Děkuju za support děcka. Ten update možná vypadá zklamaně. Ale to bych zase nerad, aby to tak vypadalo. Psal sem ho unavenej a bez potřebného časového odstupu . Necháme to uležet a ono se uvidí. Jsem rád, že ste to ocenili a líbilo se vám. To je hlavní. Peníze se dají vydělat jinak :)

02. 08. 2011 / 00.28 / Do

No já za sebe, který letos chyběl (omlouvám se, ale pracovní vytížení a rodinná pouta jsou u mně silnější než to hecnout v pátek po šichtě a navíc dobrý kamarád zapíjel juniorku): pokud to nevychází a stárneme a máme ty hypotéky, tak bych jako roční poplatek za nadhled nad honbou za diamanty stanovil třeba 500,- Kč navrch nad cenu lístku. prostě když tam chodíme jen nás pár a to ještě obrok, tak něco jako z placeného členství za YP nebo tak něco. Srandy se musí nějak financovat a takové stížnosti jako že už nejsme dost akční jsou hloupé. Když už nás není tolik a chceme se bavit na úrovni, tak to musíme nějak zaplatit. ne že každý bude žvanit, že někde to bylo hustší a stejně drahé nebo levnější. pak ta akce není pro něj.
jako je to spíše námět z ultra pragmatic strany, ale něco jako kolik bys dal za vstup, kdyby nebyl jaký byl mezi všechny členy - (anebo potvrzené návštěvníky na FCB .-)). třeba by ti vyšlo, že za zachování by pár lidí dalo 500 anebo další třeba litr. za to kdo by co dal nad, mohl by dostat pak třeba placku nebo nějakou "lacinnou" formu ocenění věrnosti anebotak.
Na druhou stranu na tak velké stage bych se já, plachý antisociál, bál jenom před ní projít natož abych tam třeba za otřesu zbytků těla vnímal produkci. na menší vojenské boudě (třebaže s luxusním zvukem a obrazem) a někde mezi křovím bych si připadal inkognitovněji .... a všechno v malém je takové útulné, to jo, kdysi sem měl lepší pocit s propojení s prostorem (rozměrov apod. - sýkorky jistě ocení)
chce to poradu kua ....

01. 08. 2011 / 22.51 / lucky_man

Efo, cítím z tohodle reportu nezanedbatelné zklamání. A mrzí mě to, navíc v průběhu víkendu si od pohledu vyzeral spokojeným dojmem...a hlavně dojmem spíše VIP návštěvníka, co se přišel bavit a ne organizátora :-)
Ale vážně. Chápu tyhle pocity "marnosti". Nevím, zda má cenu analyzovat tu teorie, co udělat jinak, lépe, levněji apod. To si necháme někde na seriózní výměnu zkušeností u "pivka". Nicméně mě osobně by se nejvíce líbilo zanechat to v tomto formátu. Veřejně přístupná akce pro YP i pro místní omladinu (jako ty maturantky z Morkovic ti nepřijdou dostatečně mladé ? :-D ). Luxusní světla, to je pravda, muzika pro mě ...nevim..tak na 8,5 z deseti. Což je dobrý jako! Dramík musí být a na rozjezdy se mi líbilo i to vše ostatní. A Don Chuan i Natur Produkt byli opět zážitkem první kategorie! Takže...nějakou pointu příspěvku. Příště dorazím zas, pokud to jen trochu půjde. Jestli to udržíš v této formě, bude to dobrý, když se z toho stane menší mejdánek ...bude to taky dobrý.

01. 08. 2011 / 19.39 / martin

Já jsem byl spokojený! Až na lidi a mlíka do kafe bylo všeho dost ... světel, kvalitního zvuku, dobré muziky, tancování, VJingu, čistých záchodů (až na ten pochcaný joint u pisoárů), alkoholu... atd.. :-D Díky za akci!!!

01. 08. 2011 / 18.36 / o.

Efo, Nudo a další zainteresovaní, respekt! Bavil jsem se královsky, jak hudbou tak s lidma okolo a čímkoli to bude pokračovat, rád u toho budu!

01. 08. 2011 / 15.54 / gejša

*máme kamaráda

01. 08. 2011 / 15.53 / gejša

My teď 19.-22. pořádáme taky takové sranda mecheche pro pár známých a známé známých..{odkaz} kamaráda s barem na pláži jednoho rybníka, takže gramce jsou v cajku, kdo chce, přiveze si vlastní. VJing taky bude, různé performance a djové pouštěčové taky...Asi to chce fakt myslet lokálně a v malém a vstupy eřešit...DIY or die.)

01. 08. 2011 / 13.42 / [ K! ]

Lennen - pozdravuj vačice °;-)

01. 08. 2011 / 13.22 / lennen

Efo, moc díky za celý skvělý víkend!
Chápu celý tvůj komentář, a je těžké si uvědomit že bohužel stárneme :-( A také je to dost o lenosti lidí, slibech atd...
Letos byl luxusní zvuk i projekce, dva prsty nahoru, opravdu, a klobouk dolů před organizací! I přes nepřízeň počasí mi bylo skvěle, vždyť stačilo tak málo - dvě mikiny, holínky a pláštěnu, do stanu přeci neteče...
Za sebe jen to, že to byl bohužel můj možná poslední ročník - ne, že bych nechtěla přijet, ale že budu příští rok daleko na to dorazit. Ale kdybych mohla, tak přijedu z jakéhokoli kousku ČR a rozhodně mi nebude dělat problém zaplatit pár set korun.
Takže pokud bude ŽHNETOfest, budu na vás vždy vzpomínat!
Fakt díky, skvělí lidé, i dobré místo, možná pro některé na dlouhé (15km) lokty...

01. 08. 2011 / 13.16 / koomar

tak já to mosím zhodnotit velmi kladně. Stage byla opravdu luxusní a myslím že spousta djů si na podobné stagi a zvuku ještě nezahrála a dlouho nezahraje. Já byl letos na TT poprvé, pač roky před tím se mi to krylo s festivalem u nás na valachoch. Ted sme se odhodlali jet těch 100km aby sme viděli na vlastní oči akci, která je pro mě jedním z mejdanů roku (po našem Rave On!). Účasti sice asi trošku dopomohlo i to že tam hrál Styrax a tak sem ho tam vezl,ale nelituju toho. Bavili jsme se výborně! já ti Efo budu držet palce a budem doufat že Tyngl bude pokračovat a pokud se nám bude s naší párty aspon trošku dařit, klidně pomožem aj nějakým darem.
Držíme pěsti a doufám že se za rok zase sejdeme na TT

01. 08. 2011 / 12.55 / misi

Kua efa drž to ! příští rok mi to snad vyjde ;) fotky jsou dělo.

01. 08. 2011 / 12.08 / xb

jestli příští rok donde kbcz tak já určitě taky :) ale dost srandy. mě se to opět kryje s letní filmovou školou = jsem v zaměstnání a ohledně dramaturgie abych si nerýpl (ikdyž takových máš asi plné zuby) - mě už bys nalákal víc na nějakou kapelu než na DJe, ideálně kobinace obojího, ale z vlastní zkušenosti vím, že to není žádná prdel. i přes to, že jsem se další rok neúčastnil ti Efo a celému teamu držím palce!

01. 08. 2011 / 12.04 / Czida

je to škoda, že na tak vychytanou akci dorazí tak málo lidí...myslím, že tvůj report nynější situaci přesně vystihl..každopádně já děkuju za pozvání, moc jsem si to užil a parádně si zahrál. podmínky byly opravdu luxusní.

01. 08. 2011 / 11.45 / KRSone

Večůrek parádní, mejdan neskutečný, párty vydařená, toť pár přidružných slůvek k letošnímu ročníku. Díky efo a oňo, bo tohle zorganizovat tak, aby v tom člověk nenechal kalhoty respect. My co stojíme na druhé straně barikády můžeme jen tleskat, letošní ročník opět o něco lepší než minulý, jen škoda té účasti. Spoustu lidí naslibuje účast ale jen málo dorazí tak jak slibuje. Malou poznámku pro katt : TT a LIR toť trochu jiné sousto jak propagací tak smyslem festivalu. LIR čistě Drummová záležistot plná hvězd drumíkového nebe. TT je směsice hudebních chutí pro směsici lidí a najít 1000 lidí co má rádo 10stylů hraní!!! Mno je nás málo :), ale i tak velké díky všem co jsem mohl opět v tomhle ročníku potkat, seznámit se, nebo jen poklábosit. Pro mě mělo TT veliskot Liru i když je to soudek oproti sudu. Tak ty sudy válejme dál ať je se každý rok na co těšit. ŽHNETOtotižFEST!!

01. 08. 2011 / 11.16 / kbcz

pristi rok dondu, tento rok je spatna konstalace na vecurky... imho co to takhle oprasit v bezrozmerove?.)) hmhm?:)

01. 08. 2011 / 11.16 / Katt

Ani nevíš, jak nás mrzelo, že dorazilo tak málo lidí (málo našich známých). Samozřejmě někdy v dubnu-květnu nám naslibovalo X lidí, jak ze Zlína, tak z Přerova, že dorazí - nakonec se na to klasicky vykašlali i přesto, že to mají z obou měst 45min. Vůbec to nechápu, protože jim nevadí se v hnusným počasí sbalit a jet přes půl republiky na LIR, kde jsou možná trochu větší jména, ale kvalitu organizační a technickou to podle mého názoru postrádá. ..O chování návštěvníků nemluvě.. Naopak Tyngl díky těmto kvalitám mohu s hrdostí prohlásit za nejlepší akci za poslední dva roky (na minulém TT jsem díky angíně chyběla :-).

Vím, že moje nadšenost ti na akci finančně nepřispěje, ale můžeš si ji připsat do seznamu pro/proti dalším TT :-)

Díky Efo!

01. 08. 2011 / 09.54 / Juan

Vsak v roce 2012 uz to bude naposledy Efo, jak jsme se o tom bavili, tak proc ne ve velkym stylu? :)

01. 08. 2011 / 09.01 / [ K! ]

Jak jsem Tyngloval, tak budu Žhnout. Počítej se mnou, šéfe °;-)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské