Soft & hardware

07. 09. 2011 / Filip Urban / soft & hardware
Soft & hardware

Dnes bych vám rád napsal něco o podcastech. Pro mnohé z vás je asi zbytečné tenhle pojem vysvětlovat, ale určitě je dost těch, kteří o podcastech něco někdy možná slyšeli, ale rozhodně je nevyužívají. Já taky dlouho ne. Až s používáním itunes sem si na nich celkem ufrnknul :)

Čili co je to podcast? Podcasting je metoda šíření informací vynalezená v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rádiu. Pro jednotlivé navazující sady záznamů se používá slovo podcast či český volný překlad audio RSS. Podcast může být audio, nebo video soubor, který je záznamem vysílání ať už nějakého rádia, nebo hudebního setu, případně nějaké videa.

Co je na podcastech skvělá vlastnost - nemusíte se zajímat o to, kdy právě ten který podcast vyšel. Prostě se jen subcribujete a v momentě, kdy dotyčný pověsí svůj podcast na internet, automaticky vám ho itunes stáhnou k vám do knihovny (nevím, jakej soft tohle řeší ve windows, klidně dejte tip pro ostatní)

Podcastů existují milióny a myslím si, že každý si najde právě ten svůj. Já sem vám chtěl dát dneska nějaké tipy na podcasty, které odebírám já.

Tak začnu těmi hudebními. Jelikož mám rád vše, s čím příjde vydavatelství Ninjatunes, nenechám si ujít žádný nový díl Solid steelů. Jejich podcast můžete sledovat zde. Taky sety od vydavatelství Stones Throw by vás mohly bavit. No a do třetice třebas Olomoucký podcast Oooh.cz je super

Jelikož jsem apple fanoušek, nenechám si ujít žádnou novou Keynotu, kde jsou představované novinky ze světa Applu. Jednak je to krásná lekce marketingu v praxi, druhak mě ty věci prostě baví. Tady už se bavíme o videocastech. Když jsme u toho Applu, neunikne mi žádný nový díl Petra Máry a Honzy Březiny Digit.cz Pokud chcete mít přehled, co se tenhle týden chystá do kin a věříte Františkovi Fukovi nebo máte podobný vkus jako Vosmík, bude vás zajímat podcast Odvážných palců. Vždycky si s Nitkou uvaříme po obědě kafíčko a posloucháme, na co by bylo dobré jít do kina.

Můj poslední tip je podcast Petra Máry a Tomáše Hajzlera. Dva típci, co se potkají ráno v parku a proberou takové ty věci jako co je smyslem života, jak naložit s prací, co dělat, aby se člověk živil tím, co ho baví a jak vydělat peníze bez osmihodinového sezení v cizím kanclu a předstírání práce :) Přidejte si podcast Snídaně s...

To jsou mé tipy. Věřím, že si najdete své oblíbené podcasty ať už o focení, o cvičení jógy, skvělé tutorialy na různé softy, fintičky jak ovládat taký nebo oný operační systém, bussiness novinky, tipy a triky. Prostě tuny a tuny užitečných informací. Je jen na vás, co vás zajímá, baví a v čem se chcete zdokonalit. Podcasty rulez!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
09. 09. 2011 / 07.55 / efa

chuan: jestli čumíš do televize nebo do monitoru, to už je jedno ne? z monitoru se aspoň něco dozvíš :)

09. 09. 2011 / 07.24 / chuantoréna

Jo taky sleduji i ty některé tvoje tipy, ale vadí my že konzumace informací z netu žere spoustu času. Musel jsem některé kousky odstřihnout. Doma přestali rozumět tomu, že stále na něco koukám a nic nedělám, spíše že nedělám to co by zrovna ode mě čekali :-).

08. 09. 2011 / 14.06 / efa

Váňa: jo tohle je téma na několik updatů...podebatujem.

08. 09. 2011 / 13.12 / Váňa

Podcasty nepodcasty, diky za skvely tip na precitania a zamyslenie ako dalej: {odkaz}

07. 09. 2011 / 23.11 / kepaso

za zminku stoji urcite jeste labely {odkaz} , {odkaz} , {odkaz}
na nich se ted blyskl treba 21letej student hudebni kompozice aka Balam Acab se svym postdubstep experimental whitch ambient albem Wander Wonder. je az k neuvereni, kolik talentu nekteri mladosi maji (treba jeho zaverecna je toho dukazem {odkaz} ).
potom stoji za zminku vokalne zalozeny album Dreams Come True od Cant.

jinak tady ty vyplody IT jsou super. taky se casto rozneznim. posledni dobou me nejvic fascinuje byznys s hudbou metodou zaplat par EUR/USD a je to. nebo zaplat kolik chces. chvala ze jsou pryc doby kralovani megalomanskych vydavatelstvi. konecne se tak maximum prostredku, byt fakt po malych castkach, dostane k puvodci dusevniho vlastnictvi.

toz tak. sry za ot.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské