Aktuálně

28. 02. 2012 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Spravedlnost je slepá, musí si říct každý soudný člověk, který sleduje aktuální kauzy v médiích. Napřed nějaký Olomoucký nešťastník, co nakreslil politikům tykadla, teď Roman Týc. Umělec - provokatér, který poladil pár semaforů v Praze. Jde za to na měsíc do lochu. Natvrdo. Systém zareagoval podle práva. Vystavil pokutu. Ta se neuhradila, tak šup. Jde se sedět. Ano. Asi správně. Obecně správně. Ale tady si myslím, že někdo fakt přestřelil. Zvlášť v situaci, kdy se na každém rohu probírají kauzy velkých zvířat v politice. Veřejně tu utíkají miliardy peněz, korupce bují, kam se člověk podívá. Nic se nevyřeší, zamete pod kobereček a pak vezmou dva nešťastníky z davu a demonstruje se síla vymahatelnosti práva.

A přitom, kdyby se nad tím někdo zamyslel. Z originálních figurek na semaforu (kde prostě červená znamená stůj a zelená jdi) mohla být další pražská kuriozita, která by se psala do turistických bedekrů. Mám pocit, že tady moc koná, kde nemá a kde má, tam se nic neděje. Pochopitelně tohle musí lidi hrozně srát a mě zaráží, že si tohle nikdo neuvědomuje, Nikdo, z těch, kteří by se o své pozice měli obávat, protože jsou voleni pořád ještě náma, obyčejnýma smrtelníkama, kteří už začínají být vážně vypruzení.

Dám do souvislosti ještě jeden případ. Klukům z Nuggetu někdo vykradl obchod v Brně. Vše zdokumentováno kamerou. Znají obličeje pachatelů, jejich auto. Policie za 2 měsíce nevyřešila vůbec nic. Případ odložen. Co zbývá obyčejném člověku? Najít si pachatele vlastními silami. Vyvěsilo se video z kamer na facebook a hle! Do dne je pachatel objeven. (druná věc bude něco mu dokázat a obvinit, další věc je z něj něco dostat).

Jak chce stát, aby lidi respekotvali demokratické normy, když není schopen pro bezpečnost nás a našeho majetku něco udělat a na druhé straně postihovat revoltující jedince. Trošku mi to tady smrdí minulým režimem.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
02. 03. 2012 / 16.39 / Lukes

Do: že by prozření?

02. 03. 2012 / 08.19 / Do

hebe, díky, mě tady ty "systémacké kecy" totálně diskvalifikujou od jakékoliv diskuse. Kdo se nepřenese přes problém, že jsou "ti oni, systém, mocní, vlády apod." a pak ti druzí obyčejní lidi, já, chudáci, co nemají co jíst a zavřou je za každou nespravedlnost ..... tak to už bychom mohli opustit to nicneřešící naříkání

02. 03. 2012 / 07.27 / ivan

Pravda, systém jsme my, takže nám to vlastně vyhovuje, jak to je, jenom sem tam nás něco nasere, ale jako celek to berem.

02. 03. 2012 / 03.13 / heb

chechet: a kdo je to ten abstraktní "systém" ? nejsme to tak trochu i ty a já ? nebo si má ten "systém" pomoct sám a naše starost to není....?

01. 03. 2012 / 13.35 / chechet

Toyak: je velmi pekne viest obsiahle debaty o podstate Tyceho "zlocinu". nic to vsak nemeni na fakte, ze system sa trapne ukaja na malych neskodnych rybkach, zatial co naozajsny gauner mu s usmevom ukaze fuckaca prip. si kupi moznost ist sa vychcat na seychelly... a system je b e z m o c n y!

01. 03. 2012 / 11.39 / Toyak

K tématu: {odkaz}

01. 03. 2012 / 11.05 / ivan

njn kdo by nechtěl žít v pohádce s hodným panem králem, který se stará o svůj lid, trestá zloděje, špatní skončí v pekle atd.

29. 02. 2012 / 10.33 / heb

jo šak jo, jenom se snažím zdůraznit to, že obě situace se můžou stát a stávají všude na světě se stejným výsledkem. netahal bych do toho nutně ten pohled "je to tak, protože se to stalo u nás". o Čínu nejde.

29. 02. 2012 / 09.27 / efa

Jinak: {odkaz}

Zloději to maj spočítané. Síla sociálních sítí zase jednou zvítězila

29. 02. 2012 / 09.26 / efa

heb: ale já žiju v téhle zemi a chtěl bych, aby se mi tu žilo dobře. Často se uchlácholuji myšlenkou že jinde jsou na tom podstatně hůř, ale trošku sobecky si říkám, že já se narodil tady a tady se chci mít fajn. Mám se fajn, jen mě prostě některé věci vytáčí

29. 02. 2012 / 08.13 / heb

asi ale všichni chápeme, že obě kauzy ve skutečnosti nevypovídají nic o situaci v České republice - případ Roman Týc je klasický konflikt mezi svobodou umělce tvořit a tvorbu prezentovat a pravidly, které si všechny společnosti stanoví, aby se jejich příslušníci pokud možno hned nepozabíjeli a které můžou (a obvykle jsou) být s touto svobodou v konfliktu (děje se všude na světě a ve všech epochách) a případ nuggetu je zase o tom, že policie obvykle nic nevyřeší nikde,kromě seriálů se psem, který umí nastartovat auto a vycouvat z garáže.

netvrdím, že je to u nás ideální, ale tento koment píšu ze země, kde je na tom 1.3 miliard lidí v obou aspektech výrazně hůř (a takových zemí je spousta, spousta...)

29. 02. 2012 / 00.43 / daniel

Dokud nebude v platnosti urednicky zakon a politici zodpovedni za sva chybna rozhodnuti, jako je zodpovedny kazdy zamestnanec a vubec se cely system neposune k tomu, aby byl obcan vice zapojen do politickych rozhodnuti, nic se nezmeni. Pravo volby jednou za ctyri roky je k smichu. Nemuzete v tak rychle dobe, dat nekomu tak velkou moc, na tak dlouhou dobu, bez toho, aniz byste nemeli moznost ho odvolat. Pevne ale verim, ze zmena je blizko.

28. 02. 2012 / 21.07 / chechet

nie, tie dva pripady nie su ani obecne spravne! cely system je jedna velka falos! grazla nemozes chytit a zlamat mu hnaty, slusni ludia casto prichadzaju nezmyselne o cely majetok, vsetko musi byt korektne a nic nie je spravne. mam dojem, ze coskoro pride ku slovu hruba sila...

28. 02. 2012 / 16.16 / lucky_man

Chválím občanské iniciativy na celostání (např. Pirátská strana) i na regionální úrovni (různá sdružení občanů apod.). I v mém okolí mám přátele, kteří se věnují prakticky denně politickému životu v Liberci. A fandím jim a (málo-ale aspoň někdy) je aktivně podporuji , pokud to jde. Nicméně pořád jsme jen špičkou ledovce...i přesto, že jsme (jsou) vážně vypruzení smrtelníci, co do všeho aktivně šťourají. Pak ale přijdou volby a těch co se nechají zblbout párkem a pivem je stejně pořád víc :-( A to je to, co mě štve. Nezbývá ale než doufat, že časem se to zlepší (osvětou + přirozeným "omlazením" voličů).

28. 02. 2012 / 15.47 / Dr.Mudr

Tezko dneska hledat solidniho politika ci politickou stranu co by resila ony paskvily v zakonech.
Ono by to chtelo aby ve volbach vyhrala ona 'Piratska strana' prijde mi ze vsech tech papucaru v lavicich jako nejsolidnejsi. Ale na konci dne to stejte je o policajtech a soudcich.

BTW co rikala policie na to kdyz nugetaci ukazali na zlodeje prstem?


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské