Soft & hardware

15. 05. 2012 / Filip Urban / soft & hardware
Soft & hardware

Rád bych tu napsal pár řádků (budu se snažit o objektivní pohled) o novém ipadu. Přecijen už ho 2 měsíce používám a tak nějaká user experience existuje.

"Tablet nepotřebuju" říkal sem si od doby, co se na trhu objevil první ipad. Většinu času strávím u 27 palců, pro mobilní řešení sem měl air a internet do kapsy mi poskytl iphone. Nicméně po tom, co sem si domů donesl ipad sem to celé musel chtě nechtě přehodnotit. Dopadlo to tak, že sem air posunul Nitce a mezi stolní komp a mobil mi ipad krásně zapadnul. Vpodstatě sem měl notebook jen na práci mimo domov a té bylo čímdál míň a ipad nahradil vše, krom práce v adobe produktech.

Ipad má prostě smysl a ti co říkají, že by ho nepotřebovali, neví co říkají :) Bezkonkurenčně nejlepší zařízení na cesty a na konzumaci internetového obsahu a na chvilkové hraní her. Díky propojenosti s ostatními zařízeními od applu je ipad silná zbraň. Denně sjíždím nové aplikace, které se neustále objevují. Ta app scéna je prostě obrovská a neustále narůstá a člověk uplně hledí, jaké aplikace na ten stroj existují. V momentě, kdy si navyknete na ipad, iphone se vám už vůbec nechce používat. Všechno je tam tak malinké a neohrabané :)

Poslední příjemná zkušenost bylo použití navigace na ipadu. Ten display je prostě komfort a navigovat podle ipadu je přijemné (když se teda zrovna nezblázní gpska, což se mi taky stalo)

Díky úžasné obrazovce je prostě radost prohlížet si na ipadu fotky. Navíc když v iphotu naimportuju fotky z Nikonu, mám je během pár minut v photostreamu a tak své poslední nafocené fotky nosím automaticky sebou a můžu kdekoliv komukoliv ukázat bez jakéhokoliv připojování ipadu k počítači. Tohle ocením moc. Stejně tak jako službu Music match, kdy si sebou neustále tahám celou svou hudební knihovnu. Na ipadu sleduju televizi, vimeo, youtube. Přes BUZZ player se připojím z postele ke stolnímu kompu a koukám na streamované video. Sjíždím přes Fliboard oblíbené servery, provádím peněžní převody, prezentuju klientům návrhy díky iFiles. Muziku konzumuju přes Soundcloud, TuneIn Radio, jedu si denní zpravodajství s idnesem, novinkama.cz, nemluvě o facebooku a twitteru.

Ipad má i slušný foťák, takže byť to někomu může připadat šáhlé, ale já s tím i fotím. Taky zvuk, jaký leze z té placky je víc než dobrý! Mám model 3G, takže sem se upsal vodafonu na měsíční tarif, protože ono wifi je fajn, ale jsou místa, kde prostě wifi není a bez internetu je to dost nudná placka.

Jelikož jsem celkem hračička, ipad mě uspokojuje i jako gamera. Wii sem od té doby nezapnul a před spaním si dám pár levelů. Nitka si zamilovala hry typu Machinarium, já na tom mydlím i Max Payne apod.

Jaké jsou stinné stránky? Asi mě nejvíc štve baterka. Pokud totiž ipad denně používáte, dobíjíte obden nebo i denně. Je to celkem žrout a nabíjení trvá taky dlouho. Ve srovnání s dvojkou mi přijde výdrž baterky kratší a dobíjení podstatně delší. Holt ale je to daň za ten display. Taky váha zařízení je vyšší, než bych čekal. Se zahříváním problém nemám, nebo mi to nijak nevadí, možná subjektivní pocit je slabší signal wi-fi ve srovnání s ostatními zařízeními.

V každém případě pokud se poohlížíte po nějakém tabletu, ipad je podle mě jediné smysluplné zařízení. Apple ekosystém funguje fantasticky a ta podpora vývojářů je prostě obrovská. A pokud chcete ušetřit, běžte klidně do dvojky. Baterka v posledních modelech dvojky vydrží podstatně déle a ten display oželíte. Za 9900,- mě to příjde jako fér cena.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské