Allianz - pojišťovna co moc nefunguje

25. 01. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Allianz - pojišťovna co moc nefunguje

Zase sem se musel tak rozčílit. Já fakt nechci být prudič, ale mám pocit, že konverzace na infolinkách různých společností mi jdou líp a líp. Respektive začínám přecházet od slušného a poslušného beránka, který na všechno kývne, k hrubému a nasranému klientovi potížistovi. Ale bohužel situace mě nutí. Mám vtíravější a vtíravější pocit, že se mě každý snaží ojebat, ať už řeším cokoliv. A prim teda hrajou nejrůznější pojišťovny.

Aktuálně mě rozčílila Allianz. Řeším s ní havarijní pojistku ohledně poškrábaného auta a půjčení náhradního vozidla, na které mám dle smlouvy nárok. Za celou dobu řešení se mi od nich nikdo neozval, pokud nepočítám e-mailového robota. Vše sem si dohledal na webu a poslal jim vše potřebné. Našel si autorizovaný servis, celou opravu (bezmála 50.000,-) jsem zaplatil ze svého (jinak vám servis nevydá auto) a spolu se servisákem sme na pojišťovnu odeslali veškeré papíry. A můžu vám říct že je to level! Asi po měsíci mi došlo vyrozumění od pojišťovny. Nebudu zabíhat do podrobností jako že se čekalo na hlášení od policajtů, kteří samozřejmě nikoho nechytli. Částku za opravy mi vrátí, ale je ponížena o DPH a samozřejmě o spoluúčast 5000,-.

Ok. To akceptuju, protože to tak prostě je. Ale! Z 10ti dnů, co jsem měl půjčené náhradní vozidlo, mi proplatili jen polovinu s tím, že mám nárok jen na 5 dnů. Ještě než sem si auto vzal, volal sem jim na centrálu, jestli, když mám nahlášené dvě pojistné události (ještě za urvanej nárazník), mám nárok na 2x5 dnů půjčení auta. Logicky by to tak mělo být, protože na obě události mám spoluúčast 5 litrů. Pani na infolince věděla kulové, prej se mi ozve likvidátor. Neozval a já auto nutně potřeboval (prodejní akce v Praze a Bratislavě) takže nebylo vyhnutí. Teď mi sprostě vyplatí jen polovinu a asi doufají, že to řešit nebudu. Vrcholem toho celého je, že peníze neposlali na účet mě, ale na účet autoservisu. Pecka! Nevím, jak to řeší jiní smrtelníci, co nemají na účtě zrovna navíc 50 litrů, ale tohle je na facku.

Jak sem tu nebohou slečnu zprcal v tom telefonu, to si Allianz uloží do MP3 a bude to pouštět na školení, protože už mi vřela krev v žilách. Nic tady nemůže proběhnout ke spokojenosti klienta. Jsem zvědavý, jak se postaví k tomu půjčení vozidla. Pokud nedoplatí zbytek, okamžitě odcházím od Allianz (mám u nich i pojištěnou domácnost a byt). Otázka bohužel je, jestli si pomůžu jinde...Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
15. 03. 2017 / 15.59 / Blendi

Bohužel i mě pěknej podraz ale na životním pojištění kde po uazavření a zaplacení vám na základě dotazníku kde uvedete že vas občas bolí záda ( sedavé zamestnání, 90% obyvatel) dají výluku v pojistce na celou páteř. A to nejen na nemoc ale i na úraz takže v podstatě pojistka která vás má chránit před invaliditou atd. je vám k ničemu. Ovšem to jim vůbec nevadí aby Vám řekli že jinak je vše OK a platte celou částku jakoby tam výluuka nebyla. Allianz už nikdy!!! Smlouvu jsem zrušil.

04. 02. 2013 / 11.21 / Jarda

Je mi na blití, když to čtu Efo, ale jak už tady pár lidí napsalo: Ojebat klienta je jejich stěžejní činnost! Minimálně to tak vypadá..
Snad jen Good Luck s celkovým dořešením události..

03. 02. 2013 / 22.44 / chechet

uplny suhlas s madam gejša. poistovne tu nie su preto, aby si sa zahojil v pripade, ze ti vznikne skoda.

03. 02. 2013 / 16.59 / gejša

Efo, podle mě Ti nervy a prachy ušetří žádné pojištění nemít.) Pojišťovny jsou možná ještě větší zkurvysyni než banky:)

30. 01. 2013 / 13.00 / Ukee

28. 01. 2013 / 09:46 / Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně: Věruš, jenže to nebylo otevřeným oknem a po sejmutí otisků na tom okně byl otisk boty od vykopnutí (vytlačení). Zkrátka do budoucna - rozbít okno, v případě bumperu nacpat šroubovák do zámku apod. ... a rád bych připomněl - ten borec se k tomu přiznal!

30. 01. 2013 / 12.36 / o.t.

A teď ti ještě přijde obsílka za neoprávněné užití fotky s prapory Allianz:D

28. 01. 2013 / 09.48 / ...

Měli jsem asi půl roku staré nové auto, když se o nás otřel protijedoucí náklaďák (poškrábal jen lak), škoda plus mínus 50. Přiznal vinu, takže bez spoluúčasti. Ve smluvený termín jsme předali auto do autorizovaného servisu, oprava měla trvat cca týden. Týden bez auta se nám zdál k přežití a tak jsme náhradní vozidlo nevyužili. Z důvodu zdržování platby ze strany pojišťovny (Allianz) se z 1 týdne stalo týdnů 6, což byl celkem masakr. Nebýt desítek našich telefonátů na pojišťovnu, bůhví jak dlouho by nám ho tam jako rukojmí drželi.. jsou to darebáci!

28. 01. 2013 / 09.46 / Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně

RE: [26. 01. 2013 / 21:57 / Ukee] Njn ale taková pojišťovna není která by plnila když se zloděj dostane do domu otevřeným oknem. Viz {odkaz}

Pojistné podmínky pojišťoven krádež vloupáním definují různě, ale v jednom se shodují. Musí jít o odcizení z nějakého ohraničeného prostoru, zpravidla stavby, do které pachatel vnikl násilným způsobem.
Vniknutí do objektu (bytu, domu, vozidla apod.) nezjištěným způsobem je velmi nebezpečná věc, a týká se i běžného pojištění domácnosti. Jakmile chcete uplatit pojistnou událost z důvodu krádeže vloupáním, je třeba, aby protokol policie jasně definoval, jakým způsobem pachatel do prostoru vnikl. Pokud máte v protokolu uvedeno pravděpodobné použití planžety, požádejte policii, nebo si sami zažádejte o provedení posudku zámkové vložky v kriminalistickém ústavu, nebo soudním znalcem, protože jinak vám pojišťovna nezaplatí ani korunu. Velkým problémem poslední doby je tzv. bumping, který rovněž zámek nepoškodí a který nemusí být vždy prokázán – pak se ovšem jedná o „vniknutí nezjištěným způsobem“.

28. 01. 2013 / 07.58 / martulak

Pracovně s pojišťovnami pracovně bojuju u nějaký ten roček a musím říct, že jsou to darebáci úplně všichni. Akorát u větších hráčů je trošku vetší jistota pojistného plnění. Na to, aby pojišťovna mohla poslat plnění na autoservis musíš v servisu podepsat tzv. plnou moc, která takový způsob plnění umožnuje. Pokud to pojišťovna provede i bez souhlasu je to na písemnou stížnost - už jsem jich posílala několik. Jinak pokud řešíš 2 pojistné události zapsané pod 2 jednacíma číslama, máš nárok na 2x5 dnů zapůjčení vozidla. Chlape drž se a nevzdávej to!

26. 01. 2013 / 21.57 / Ukee

Jojo nic nového. My měli firmu pojistenou u Kooperativy. 9 litru ročně pojistka. Pak nás vykradli, borce chytili a on se přiznal. Skoda za cca 40 000. Nedali nám nic, protože se mu podařilo otevřít okno, aniž by ho rozbil. Jak jsem se s ženskou na telefonu hádal, tak mě řekla, že jsem to okno měl rozbit a bylo by to v klidu. Takže takto Kooperativa.

25. 01. 2013 / 20.26 / Jakub

Na tyhle věci doporučuju mít privátního finančního poradce, který se v těchto věcech vyzná.

25. 01. 2013 / 19.59 / popay

K tomu fotaku postou: odesilal jsem postou 4,21kg konskeho trusu kamaradoj na zahradku, nechal jsem to i posty pojistit na 45 000,-Kc. Svete div se, balik dosel celej!

25. 01. 2013 / 15.55 / Jan

Jen tak volne k tematu: Kdyz jsem jednou posilal fotak do anglie postou a byl drazsi nez horni limit pojisteni baliku na poste (fotak za >50 tisic, max pojisteni na poste bylo tusim ani ne 30), tak jsem obehl par pojistoven, vsude na me koukali jak na blazna, kdyz po nich chci sepsat pojistku na prevoz neceho co neprevazim ja nekomu nebo sobe, ale dam si to poslat postou a ze pry to nejde, ale u Ceske pojistovny to slo. Zadny takovy produkt nemeli, ale placli jsme si za tisicovku bez spoluucasti to pojistili proti ztrate a zniceni. Otazka by byla, jak by to ale dopadlo, kdyz by se to ztratilo nebo rozbilo, coz se nestalo nastesti.

25. 01. 2013 / 15.37 / Smejky

Hanba!

25. 01. 2013 / 14.21 / Karpy

Prdel nastává, když se v tom začneš pohybovat a zjistíš, že všichni nabízej vpodstatě stejný hovna bez jakýchkoliv záruk... a tady mi to podepište...

25. 01. 2013 / 14.20 / Karpy

Efo tento stát a veškeré "nadnárodní" instituce mají vykořisťování obyvatelstva a jeho prudu jako první a základní bod svých stanov...

25. 01. 2013 / 14.16 / smiley

Mám podobný zážitek s Kooperativou - arogance a lži přepážku od přepážky...

25. 01. 2013 / 13.44 / nespokojna

fúúha, nezávidím..ale tvrde do nich!


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské