Apple imac 27 2013

18. 01. 2013 / Filip Urban / soft & hardware
Apple imac 27 2013

Ano. Jsem někdy možná trošičku marnotratný a jak říká Košák "lehce vzrušivý", ale já ho prostě nakonec musel mít. Na podzim přišel Apple s novou generací jejich stolních kompů imac. Po všech těch nevzhledných krabicích, co sem měl za ty roky na stole a externích monitorech, tohle bylo přesně řešení, které mi sedlo.

Vystřídal jsem předchozí dva modely, které sem zase poslal dál. Teď sem musel mít tady tu novou generaci, protože světe div se, komp má na okrajích 0,5cm a když se tady tak na to dívám, nechápu, kam ta miniaturizace spěje. Je to prostě nádhernej kus železa a co víc, výkonem je to o level dál, než předchozí verze. Sandy Bridge a opět Nvidia grafika namísto Ati dělají markantní rozdíly ve výkonu.

Komp sehnat taky není uplně eazy. Měl sem ale štěstí a jeden se mi v Brně podařilo uzmout. Trošku mě vyplašil po dni používání tvrdý restart v půlce práce a výpis kernel panicu na obrazovce. Nakonec se ukázalo, že jeden paměťový modul se odporoučel. Ano. To se stává i v lepších rodinách.

No a teď to nejlepší. Přes bootcamp sem si tam hodil opět wincky kvůli Battlefield 3 a z nějakých 1280 a nízkých detailů sem se dostal na 1980 v maximálních detailech. Takže sem si pomohl :) Samozřejmě krom této kratochvíle na tom převážně makám a je to radost na takové obrazovce dělat. Byť je display lesklý, neháže žádné odrazy a ten IPS panel je prostě pohádka pro oči.

Další věc, která mě baví je to ticho. Prostě neuslyšíte větráčky ať se snažím komp zadřít sebevíc. Nechápu jak to dělají, ale prostě ten stroj je uplně bezhlučnej. Další kladné body dávám za technologii Fusion drive. Komp na přání může obsahovat ssd disk spolu s klasickým diskem. V systému se to tváří jako jeden disk a systém už sám pozná, se kterými soubory pracujete častěji a ty kopíruje na ssd. Ty co vám na disku leží delší dobu bez hnutí dává na klasickej disk. Tím dochází k slušnému zrychlení celého systému a práci na kompu.

Abych jen nechválil, jsou věci které zamrzí. Například nutnost redukce pro firewire, který už nový imac neobsahuje. Je nahrazen dvěma thunderbolt porty, které mi přijdou v dnešní době ještě nedoceněné. USB 3.0 je standartem.

Zkrátka imac je skvělá pracovní stanice na kterou nedám dopustit. Palec nahoru pro Apple!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
22. 01. 2013 / 00.02 / lucasito

Neboj Gejško, slibuju příští víkend letecký výlet někam po evropě, ale ty Košice už sakra vynech prosím!

21. 01. 2013 / 23.57 / lucasito

To jsi pořídil 27" 3.2Ghz? sakra, ze ja zejtra zajdu do shopu ach jo :D

21. 01. 2013 / 23.54 / gejša

dík Efo, už teď vím, že na dovolenou k móřu nepojedem, zato si budem muset koupit větší pracovní stůl:)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské