České politické peklíčko

30. 10. 2013 / Filip Urban / aktuálně
České politické peklíčko

Jako čím sem starší, tím tomu věnuju větší pozornost a tím mě to asi víc i sere :) Ano. Poďme se bavit o politice a aktuálním dění u nás. Tak nějak mi není jedno, co se tu děje, dotýká se mě to a dost často mě to i uráží a rozčiluje, tak s tím poďme ven.

Proběhly volby. K těm sem se tu nijak nevyjadřoval. Svého favorita (mezi jednookými král) TOP09 jsem hodil do urny a jal se sledovat sobotní vyhlašování vítězů. Podle očekávání bývalá vláda dostala přes prsty a není se čemu divit. Šetření bolí, pozitivní kroky nedokázali vysvětlit a ty průsery co vyplavaly napovrch (možná právě kvůli tomu, že to konečně šlo) tu vládu uplně pohřbily.

Volby nevyhrála ČSSD, ale nové strany, které celou svou kampaň postavili na nasranosti lidí a řečech o tom, že až tam budou oni, všechno změní. Jednoduchý a evidentně i funkční model na voliče. Když sem viděl rozhovor s Babišem, který vůbec nepochopil, že vyhrál a že by teda měl začít realizovat své sliby, bylo mi ouzko.

Do toho teď propukla krásná kauza v ČSSD, která jasně ukazuje, že to je strana plná kariérních zmetků a bezpohlavních a bezpáteřních hajzlíků, co si bodají kudly do zad. Tihle chtěli prosadit fungující stát.... Já jen doufám, že to jejich voliči sledují a že tam probíhá nějaká katarze, protože to jinak není možné.

Zase to celé nahrává jen těm hospodským kverulantům a teorii, že je uplně jedno, koho zvolíte, nic neovlivníte. Těžko se po tomhle všem, co se děje, argumentuje, ale pořád věřím, že demokracie je jedinný funkční model, který je nějakým způsobem "spravedlivý". Otázka je, co je spravedlivé. Ale to je zase na jinou debatu.

Neštěstí naší politiky a politiky obecně, je fakt, že do ní vstupují zakomplexovaní neúspěšní jedinci, kteří svou houževnatostí a tahem na branku dokážu postupovat nahoru, vypracují si slovník a vystupování na jakési úrovni a dokáží bez skrupulí lhát svým voličům, médiím a časo i sami sobě. To se pak těžko takhle republika někam posunuje. Je to smutné a děsivé zároveň.

Z toho celého mi vyplývá jedna věc a to dělat si své, na nikoho a na nic nespoléhat a snažit se žít v tom co aktuálně je. Moc za sebe nevidím východisko, ani řešení...Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
06. 11. 2013 / 15.25 / [ K! ]

Off-topic... Vy to určo máte pořešený - responzivita: {odkaz}

05. 11. 2013 / 09.58 / [ K! ]

TOPku jebat stejně jako všechny velký strany.

Takhle tu republiku nevybudujeme.

02. 11. 2013 / 12.18 / o.

já jsem zvědav jak dopadne pokus Rekonstrukce státu neb by tam měl být nadpoloviční počet lidí, kteří to podepsali.

02. 11. 2013 / 07.00 / fajka

souhlasim s filipovou posledni vetou... delam to snad, "diky bohu", druhou desitku let a zda se mi to nej reseni ... proste na punk ..

31. 10. 2013 / 10.44 / Věra Pohlová

ČSSD se konečně odkopala.Tahle partička dokáže akorát kritizovat práci ostatních, ale vybudovat fungující stát? Ha ha. Nebo možná fungující ve smyslu Rátha a Kotta - aby se jim ze všech státních investic sypalo do kasičky. Ale to je tak všechno.

30. 10. 2013 / 20.45 / Lukes

Topka není podle mně pravicová strana.... Je schopna se přitulit do leva i do prava jen když bude u "dění" viz Kalouskův výstup u předchozích voleb....

30. 10. 2013 / 16.37 / Dan

Topka je pravicova strana? To jsem si za ty 4 roky nevsimnul. Dane zvedala nahoru jak komunisti a slibovany jeden papir pri danovem priznani se taky nekonal. To by mozna chtelo koule a zkusit tam dat nekoho novyho jako treba Svobodni, kteri maji program, ktery se pravici podoba nejvic.

30. 10. 2013 / 15.37 / Filip Urban

DAN: možná právě proto že sem volil pravicovou stranu :)
Karpy: Hele aktuálně to tak vnímám. Jako jednu velkou marnost. Samozřejmě, že pokud bude potřeba vyjít do ulic a vytáhnout z kapse vajíčko, budu první v řadě!

30. 10. 2013 / 13.43 / karpy

Souhlas - jen z tý poslední věty mě mrazí... (Z toho celého mi vyplývá jedna věc a to dělat si své, na nikoho a na nic nespoléhat a snažit se žít v tom co aktuálně je. Moc za sebe nevidím východisko, ani řešení...)

To mi skoro zní, jako by sis chtěl za úspory a malou domů z práce koupit pod rukou škodu 120L, od kámoše za protislužbu k zakousnutí kilo kubánskejch pomerančů a šel ji pucovat na chalupu za vrata... Tohle zalezení myslim už tahle republika zažila a nic moc z toho neměla, myslim.

30. 10. 2013 / 11.01 / Dan

Vzhledem k tve volbe, nechapu tve reci o katarzi volicu CSSD.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské