Festival Pohoda 2012

09. 07. 2012 / Filip Urban / akce
Festival Pohoda 2012

A máme to za sebou. Další ročník největšího festivalu širokodaleko. Trenčínská Pohoda byla letos zase vpohodě. Ale tak nějak zkusím šířeji. Už posledních snad pět let tam jezdíme s karavanem a se stánkem. Spojíme tak příjemné z užitečným. Něco prodáme, poznáme pár nových kapel. Fajn model. Letos nicméně bylo extrémní horko. Jako ono je horko každoročně, ale letos to byl fakt extrém. Respekt všem běžným návštěvníkům, že ty 3 dny dokázali na tom slunci přežít. Velkou měrou se o to samozřejmě postarali organizátoři. Na každém rohu vodní dělo, dobrovolníci s petkama a kelímkama, které rozdávali v davu, cisterny s pitnou vodou, sprchy. Za tohle velký palec nahoru! Pozoruju každoročně drobné změny a musím říct, že je to vychytanější a vychytanější.

Co už mi tak vpohodě nepříjde je cena festivalu. Jak pro návštěvníky, tak pro stánkaře, jako sme my. Nájem je rok od roku vyšší, skoro už neúnosný. Když k tomu připočtu 2 lupeny, které si jako stánkař musím koupit, dostávám se do slušných cifer. Vybírat za parkování se mi zdá taky zbytečné. Celkově i jídlo a pití je každoročně dražší a je jasné, že lidi, co sou rádi, že zaplatí vstup a něco na jídlo a pití už nemaj na to, utrácet za hadry. Druhá věc, že v tom horku něco na sebe zkoušet a vybírat - to dělá jen shoppoholik :)

Bylo to náročných pět dnů. Nicméně sme to přežili, a celkem si to myslím i užili. Děkujeme všem známým i neznámým, kteří se za náma stavili. No a my máme teď rok na přemýšlení, jestli se vydáme i příští rok.

Fotoreport z letošní pohody zde!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
30. 07. 2012 / 18.41 / koomar

já budu doufat, že třeba příští rok vás potkám na rfp :) To že si tam nic vzít nemůžeš, neni zas tak pravda, do kempu si můžeš vzít co chceš :) Pohoda mě poslední 2 roky,co se týče line-upu vůbec neoslovuje, a zdá se mi že to má dost upadající charakter, což je škoda.

11. 07. 2012 / 10.42 / misi

to L_M : no to vedro na nás mělo úplně stejné dopad. Já jsem se včera ještě kolíbal ze strany na stranu a nebylo mi nejlépe a dneska se nemůže postavit na nohy zase Dáša. Do toho všeho neskutečný bolehlav v přicházejících vlnách.
Cena za komplet vstupné i s parkingem by měla být kolem 60e, když přihlédnu na fakt, že na RFP si nemůžeš vzít nic a voda stojí 20kč tak by to zas tak moc nebylo. Dalo se před bránou koupit lístky i za 40 e - ve čtvrtek tam stáli borci a prodávali mezi 40 - 55 e, narozdíl od loňska kdy prodávali za 200 e.
Celkově to hodnotím kladně, zase to celé posunuli o kus výš, chyběly mi tam ale takové ty moderní cypovinky pro zkrácení času. Zase třeba kolečkové brusle s kolečkama vedle sebe mě nadchly, pojezdili jsme si tam dost a byla to sranda v tom stavu. Na příští pohodu možná pojedem možná ne, zase byla by to moje asi už sedmá, ale uvidíme.

10. 07. 2012 / 23.58 / lucky_man

Tak hlásím, že až dnes jsem já i kámoška prakticky padli. Ne teda se sračkou (zas tak moc), ale celkově vyčerpaní. Divný. Ještě včera jsem byl (unaven ale) v pohodě, dneska jsme ale sotva chodili. No...ale už jsem to zaspal. Tak asi ty vedra fakt maj ještě takovyhle účinky. A to jsem ještě všude rozhlašoval, že ty parna "šly přežít vcelku v pohodě".

Cena za vstup: Možná jsem ještě stále moc čerstvě zaujatý Pohodou (letos podruhé). Nicméně lístek jsem kupoval za plných 85,-Eur a nelituju toho. Ani té štreky z Liberce. RFP mám "za kopcem", vstup je o třetinu (asi?) levnější, program taky nebyl úplně marnej (ty Crystal Castles jsem chtěl vidět sakra, víc než Prodigy). Ale stejně za rok bez vahání pojedu zase na Pohodu. Stojí mi to za to. Ta tolik zmiňovaná "pohoda" na Pohodě, kvalita programu i služeb a bezesporu milí lidé, se kterýma byla radost se bavit, nejen o blbostech ale i o kultuře apod.. A o krásách slovenek se zmiňovat radši nebudu, to už není tak vážnej argument. Takže levný to není, o tom žádná. Ale mě osobně to za to stojí.

Jo a poslední dodatek k tý slohovce na téma Pohoda: Doufám, že zažiju Pohodu, kdy přijdu na stánek YP střízlivej. Letos se to moc nepodařilo..tak pardooon;-)

10. 07. 2012 / 22.55 / chechet

ma tento rok tiez odradila cena vstupneho... neviem si pomoct, ale 2 tacy za vstupne uz mi pridu moc aj napriek vsetkemu komfortu, ktory Pohoda zabezpecuje. ale cena bola az 2. dovod...

10. 07. 2012 / 12.55 / wiit

a endiaron :))

10. 07. 2012 / 12.42 / Dr.Mudr

Pristi rok ke kazdemu tricku zmrzka zdarma =D

10. 07. 2012 / 11.55 / efa

tak hlásím taktéž posrání z neznámého. uff..

10. 07. 2012 / 10.35 / [ K! ]

zkoušet a vybírat v horku - to by se šikla zemljanka, nebo sklípek, kde by byl pěknej chládeček...

10. 07. 2012 / 10.29 / [ K! ]

Jestli se vydáte i příští rok... to myslíš jako jestli business nebo visitor?


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské