Jak jsme kupovali matrace Tempur

19. 02. 2021 / Filip Urban / aktuálně
Jak jsme kupovali matrace Tempur

Dnes bych tu chtěl napsat pár řádků o nových matracích, které jsme si s Nitkou pořídili. Začnu trošku ze široka. Téma kvalitního spánku je fakt velké. Nemálo lidí to řeší a nemálo firem se na tom snaží vydělat. Vzhledem k tomu, že 25 let z našeho života prospíme, je kvalitní spánek fakt důležitej. A čím sem starší, tím víc si to uvědomuju. Léta jsem to fakt neřešil. Když si vzpomenu, na čem jsem dokázal ještě na studiích spávat. Proležené, stoleté matrace. Vůbec jsem to neřešil. Až se blížila třicítka, začal jsem zjišťovat, že se budím s bolavými zády. Aha. Už nejsem nesmrtelný podle všeho. Na zemi už se mi taky spát nechtělo. Začali jsme s Nitkou pátrat po nějakém řešení.

Je to cca 12 let co jsme si vybrali FUTON. Japonskou bavlněnou matraci. Líbila se nám její tvrdost a jednoduchost. U většiny matrací do té doby jsem měl problém, že po čase změkla a bolest zad byla zpět. U futonu to bylo naopak. Věkem matrace ještě víc tvrdla. Pár let jsem na ni nedal dopustit. Jenže poslední asi 2 roky jsem s ní už trošku bojoval. Na jednu stranu jsem se ráno probouzel bez bolestí v zádech, ale často s přeleženýma rukama. V noci se probouzel s mravenčením v těle, protože futon vám fakt neuhne a přeležené končetiny byly každodenní problém. Navíc mě často bolela lopatka se kterou jsem bojoval posledních pár let a při spánku na futonu to nebylo lepší. Právě naopak. Ráno mě bolela jako čert. Už to nešlo dál. Chce to změnu.

Opět jsem začal pátrat co je na poli matrací nového, nebo jiného. Ono možností je miliarda, ale když pátráte víc, zjistíte že máte vlastně jen pár možností. Matrace pěnové v miliardách kombinací (s latexem, kokosem, aloe vera, kašmírem, zónované a já nevím jaké). Matrace pružinové (opět v řadě kombinací) a matrace s paměťovou pěnou (stejně tak potuněné se vším možným) Futon matrace - bavlněná tvrdá matrace.

Druhá zábavná věc je, že za matraci můžete utratit 2000,- nebo klidně milion korun. Prostě divočina! Třetí fakt je ten, že ani matrace za milion vás nespasí, naopak matrace za 2000,- vám může nějakou dobu vyhovovat a pak ji prostě vyhodíte a koupíte novou. Do toho existuje milión odborníků a znalců matrací. Podivných ezomaniaků, co vyrábí ručně matrace a stojí se na ně fronty. Ať to tu nenatahuju, kamarád mi takhle v létě u ohně řekl - „pro tebe kamaráde jedině TEMPUR!“

Tempur? Ok. O co jde? Jdu pátrat. Aha! NASA technologie pré. Ok :) Na NASU já vždycky slyším. Tempur byl údajně vynalezen v 70. letech, aby pomáhal kosmonautům při přětížení během startu. Pak to převzali Švédi s Dánama a přetavili ty vlastnosti do matrací. Toliko z nějaké webové prezentace.

Matrace jsme si logicky chtěli vyzkoušet na vlastní tělo. Navštívili jsme jednu z pár firem, která tempur matrace nabízí. Tam teda proběhlo trošku rozčarování. Hlavně díky obchodnímu modelu společnosti a jejich dealerům, ze kterých jsme moc dobrý pocit neměli. Dobrý pocit z ležení v tempuru ale zůstal. Z jejich nabídky tvrdostí a typů nám nejvíc vyhovoval TEMPUR Sensation Elite. Matrace je 21 cm vysoká, tvrdá tak akorát. Nepropadnete se do pěny jako do hrobu. Krásně vám uhne, ale zase nepustí nikam dál, kde byste se cítili nepohodlně. Prostě jsme si do toho lehli a věděli že tohle chceme mít doma.

Ok co pro to můžeme udělat? No objednat, zaplatit zálohu a čekat 3 měsíce. Uff. Když nám to paní napočítala včetně roštu a nové dubové postele, trošku se nám podlomili kolena. Za tyhle prachy by šlo koupit zánovní vůz nižší střední třídy. Nabídku jsme si vzali a jeli domů si o tom popřemýšlet.

Tady to nebudu natahovat. Napřed jsme to skrečovali, pak nám nabídli výhodnou slevu díky lockdownu a to už pro nás bylo akceptovatelné. Vybrali jsme si extrašířku 2x2m, protože dost často se v posteli ráno probouzíme celá rodina. Na tenhle atyp (magické slovíčko v každém oboru) musíte jednak připlatit, druhak čekat neskutečně dlouho (coronavir v Evropě). Zaplatili jsme zálohu a čekali…

V půlce ledna jsme se konečně dočkali. Matrace z Dánska skutečně dofrčely s lehkým zpožděním, Za to se nám omluvili a matrace vynesli nahoru do bytu. My si je nainstalovali a já se fakt těšil na první zkušenost. Trošku sem se děsil toho, že se ráno probudím celý rozlámaný a řeknu si, jak jsem zase naletěl.

Naštěstí se nic takového nestalo. Po 3 týdnech v posteli musím říct že je to paráda. Matrace se chová přesně tak jak jsem čekal. Krásně se vám poddá a zároveň drží. Tvrdost je tak akorát. Hlavně ty přeležené ruce jsou minulost a moje lopatka si chrochtá blahem. Tohle jsou pocity po pár týdnech. Uvidíme co na to budu říkat třeba za rok, zatím ale nelituju vložené investice. Pokud taky řešíte v čem spát a není vám lito těch peněz, rozhodně doporučuju si to alespoň vyzkoušet. Blbé je to, že jak si do toho lehnete, nechcete jiný kompromis.

Jo ještě bych málem zapomněl. Koupili jsme si i jejich polštáře, protože to byl taky velký boj. (Vysoké, nízké, měkké, tvrdé, vyzkoušeli jsme snad všechny a všechny stály za prd). Až ty tempurovské nám v kombinaci s matrací dávali smysl. Ideálně vysoké, ideálně tvrdé.

Tož tak. Jestli jsem někomu pomohl v rozhodování - nevím. Je to tak strašně subjektivní téma. Říct kupte si tohle a budete happy prostě nejde. V každém případě nepodceňujte, na čem spíte!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
05. 03. 2021 / 16.18 / evka

Od Tempuru máme 3 polštáře, ty s těma boulema. A už asi tak 15 let a je to to nejlepší, na čem se dá spát. Ani peří, ani jiný pěny ani nic. Takže jo. Myslim, že budeš rád i za rok.

19. 02. 2021 / 18.15 / o.

Chce se mi toho tak spát, že ti ani neopravím chyby:)


© Copyright 2012–2021 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské