Jaký časopis?

06. 11. 2015 / Filip Urban / aktuálně
Jaký časopis?

Už je to nějaký ten rok, co sem si celkem pravidelně kupoval Reflex. Takový ten časopis, který se dal konzumovat u kávy po obědě. Vydržel mi tak ten týden, než vyšlo další číslo. Poslední dobou cca rok zpátky už mě ale některé články přišly dost mimo. Celé se to vyhrotilo s nástupem mediálně vděčného tématu s uprchlíky. Mám takový pocit, že vedení časopisu se sešlo v pondělí na schůzce, kde řešili propadající se prodeje a co s tím. Tak někdo chytrý vymyslel, že budou hrát na nótu malém českému xenofobnímu člověku a z posledních čísel sem měl pocit, že je to už jen hlásná trouba Tomio Okamury (kterého dřív tak rádi a pravidelně zesměšňovali). Vrchol všeho byl pak facebookový profil Relexu. To je prostě a jednoduše žumpa srovnatelná snad jen s Bleskem (ano, o propojení těchto dvou medií vím :).

Jitka začala kupovat Respekt. Ten jsem párkrát v minulosti zkoušel a musím říct, že jak člověk stárne, obsah Respektu ho zajímá a baví čímdál víc. S čím má problém je vizuální úprava časopisu. Hromada textu, malé obrázky. Nedávno faceliftovali novým písmem a lehce obměněným layoutem ale pořád je to dost nuda. Nicméně jsem to měl rozdělené. Na záchod, na takové to rychlé počtení Reflex, do vany pak delší články v Respektu. Nicméně po posledním čísle Reflexu už jsem se zařekl, že ho kupovat nebudu a tak nezbývalo nic jiného než se porozhlédnout po jiném týdeníku. Časopisy jako Instinkt nebo Týden jsou takové bezduché plátky, které vám informace shrnou do jedné věty a to ještě tak povrchně že vás to až uráží.

Tento týden (respektive včera) se objevila česká mutace časopisu NEWSWEEK. Včera jsem si ho koupil na benzince a musím říct, že po prvním sběžném pročtení je to asi formát, který mě bude bavit. Vtipné je, že Newsweek je čtrnáctideník, což už z názvu časopisu je trošku renonc, ale chápu vydavatele. Neznámý trh, nejistá budoucnost. Oproti Reflexu je to trošku menší formát. Co mě trochu prudí je pevná vazba, takže když čtete časopis zlomený na stránku, pravý sloupek už se vám ztrácí ve vazbě. Do vany nešikovné, nicméně to vyvažuje hezký, moderní layout. Kvalitní obsah, super rozhovor s Dominikem Feri - nová politická hvězda s nejdelšími vlasy a nejvtipnějším facebookem :) Čumím co tu vyrůstá za generaci mladých lidí s tak osvíceným myšlením, přehledem a názorem. Palec nahoru!

No jak půjdete do trafiky, zkuste mu dát šanci. Třeba vás zaujme stejně.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
18. 11. 2015 / 11.22 / Tom

Jj, připojuji se ke Svatavě, s Reflexem jsem se rozloučil nedlouho po Týdnu, teď mám předplatné Reportéra a jsem spokojen ;).

09. 11. 2015 / 18.43 / svatava

Ahoj, tak jsem si říkala po těch pár měsících, kdy se nic nedělo, že Tě to už také " semlelo ". Jinak Reflex jsem četla od samého začátku a před dvěma lety zrušila, stala se z toho fakt žumpa, Reflex si občas koupím, ale co jsem si objednala, tak Reportér, je to měsíčník, ale slušný. Opatrujte se , někdy se musíme domluvit, abych viděla malého Ferdu. S. ( i L. )


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské