Je čas říct Thajsku pá pá...

27. 02. 2017 / Filip Urban / cestujeme
Je čas říct Thajsku pá pá...

Máme tu poslední díl z našeho miniseriálu “Cestujeme s prckem po Thajsku”. Nitka s Ferdou už spí, protože ve 3 ráno vstáváme, tágo nás hodí na letiště, tam se odbavíme a v 6 odlétáme směr Dubai. Dovolená končí. 3 týdny utekly jak voda a za sebe musím říct, že to bylo dlouhé tak akorát. Závěrečné 3 dny v Bankáči nám daly zabrat. Bydlíme kousek od nejrušnější ulice Bangkoku a domluvit se tu s Ferdou, že když ťapat, tak vedle kočáru, je nemožný úkol. Přicházíme o poslední nervy a už nechceme žádné fejky, masáže, pad thaje, žádné svezení tuk tukem, ani sako na míru. Prostě stačilo :) Ferda má asi vrcholné období vzdoru a nedá se s ním rozumně domluvit na ničem :) Porušili jsme tu snad všechny zásady, které sme si domluvili, takže krteček v telefonu jede nonstop, dudel zachránil už hodně situací a sladkosti a cola měly premiéru právě v Thajsku :) Čůrání do záchodu se nám taky moc nepovedlo natrénovat, takže potupně kupujeme další plinky v 7/11.

Co říct k Bangkoku? Čistý Babylón :) Pokud budete plánovat cestu do Thajska, na Bangkok si dejte celé 2 dny. Víc ani není potřeba. Je to neskutečně roztahaná město. Po prohlídce 3 chrámů, už žádné další vidět chtít nebudete (pokud jste se nenašli v budhismu), Kaosan Road si projdete 2x a bude vám to stačit. Chinatown je uplný hell, trhy s fejky jsou nesmysl. Pro nasátí atmosféry stačí fakt prochodit střed města u řeky a stačí. Doprava po městě je na dlouho a není vůbec levná. Tuk tuky spíš než levné svezení jsou drahá atrakce pro turisty. Cenu vždycky trošku uhádáte, ale žádná sláva. Nám se nejvíc osvědčila jízda po kanále s lokálama. Jedna cesta 15 báthů a jedete klidně hodinu. Jinak ve městě je levno. Určitě levněji, než pak na ostrovech. Najíte se na každém rohu a není třeba se nějak obávat. Všechno chutná dobře a stojí pár korun. Co se nákupů týče, vlastně sme si nic ani nepořídili. Nějaké dobroty pro známé, ale cokoliv jiného kupovat je blbost. Všechny napodobeniny světových značek jsou mizerné kvality. Brýle se vám rozpadnou po dvou dnech nošení, stejně tak žabky. Laciná trička s nekvalitních matrošů tak dobrá na týden nošení a vyhodit. Levné hodinky, batohy, kufry, všechno je to hrozný aušus. Za nás - nebrat. Jinak cestovat s dvouletým modrookým blonďáčkem po Thajsku, potažmo Bangkoku je zážitek teda. Thajci jsou z Ferdy uplně pobláznění. Asi je to pro ně zážitek vidět blonďaté modrooké dítě. Někdy to bylo fajn, ale někteři měli potřebu na něj neustále šahat a tahat ho. To Ferdu sralo, stejně jako nás ve finále a už nám to bylo protivné. Dnes jsme ještě zavítali do místní Zoo. Žádná hitparáda. Ferdu to moc nebavilo, my se tam aspoň zašili před turisty a do chládku. Někdo byl ze Zoo nadšený, já musím říct, že taková Lešná je stokrát hezčí. Tady to bylo takové utrápené.

Tolik asi k Bankáči. Celkově ještě nějaké postřehy, co mě napadly a chtěl sem zmínit. Automobilový park je tu zábavný. Nikdy mi nebylo jasné, jaktože je Toyota nejprodávanější značka. Teď už to chápu. Jezdí tu snad jen Toyoty, Suzuki, a Isuzu :) Thajci jsou tuneři jako prase. Ladí si ty káry neskutečně, protože tu asi nemají žádná technická omezení. Je to divočina. Brzdová světla se tu nikomu nerozsvítí normálně. To je stroboskop! Pořádný papuče má na autě i Tuk tuk. S neony se tu nešetří a tak poladěné Yarisy sem nikdy neviděl.

Do Thajska se jezdí i kvůli jídlu. To je tu skvělé. Vyzkoušeli jsme kde co. I já co nemám rád věci z moře jsem tu přežil vpohodě. Curry je to žluté, červené, zelené, rýže smažená vařená, lepkavá, sladká, polívky, nudle na tisíc způsobů. Obecně je to všechno dost spicy. Ovoce a jejich shake drinky jsou boží. Vymačkané pomeranče, čerstvé ananasy, kokosové mlíko a skvělá zmrzlina z něj. Nic evropského si tu nedávejte. Thajci to znají jen z obrázků a vše chutná strašně. Na druhou stranu dnes jsme se přistihli jak s Nitkou pojídáme na večeři v hotelové restauraci hrancle s kečupem :) Už sme fakt nevěděli co si dát a na nic z toho co tu vaří už prostě nebyla chuť.

Thajsko už dávno není levná destinace. Peníze tu mizí rychle a já často nestíhal vybírat z bankomatu. Ty tu jsou na každém rohu a výběr vás stojí 200 báthů. Fungují tu i směnárny takže jestli máte dost eur, vemte si je. Kartou se tu moc platiti nedá. Je to tu dost šedá ekonomika. Na nic nedostanete lísteček (Babiše na něj). Kartou sme šéfli jen letenky a některé ubytko. Vše ostatní cash. Smlouvat s Thajci se dá, ale jsou celkem neúprosní. Záleží o čem se dohadujete, ale obecně už jsou dost rozežraní a často ví, že to prodají někomu jinému, když né vám. Turisti jim tu cpou peníze vrchem spodem jak jsme viděli. Já si cvičně spočítal výběry a platby kartou, připočetl cenu letenek a zjistil že 3 týdny pro 3 lidi je nějakých 90 klacků a to jsme bydleli za levno a nějak extra se nerozšoupávali. Takže levná dovolená dávno ne :)
Co závěrem? Určitě nelitujem. Cestování je boží a člověka to posunuje dál. Doufáme že i tomu prckovi z toho všeho něco v hlavě zůstane. Dá se to zvládnout i s takovým špuntem. Někdy je to o nervy, ale je i spousta krásných momentů. Spousta zážitků, zkušeností a ty vám nikdo nevezme. Zase si člověk uvědomí jak se u nás máme dobře a nic nám nechybí. Tak já to vypínám a jdu spát. Cesta zpět bude náročná…Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské