Na registru vozidel, aneb konfrontace se systémem

22. 01. 2014 / Filip Urban / aktuálně
Na registru vozidel, aneb konfrontace se systémem

To jsem se zase jednou musel potkat se systémem. Končím živnost a přecházím se vším na s.r.o. To znamená přepsat na registru vozidel i obě auta na s.r.o. Abych se vyhnul frontám, zarezeroval jsem se přes web, vytiskl formuláře, vypnil a s úsměvem dorazil na čas na přepážku.

První pokus se nezdařil, protože jednak jsme neměl formuláře vytisklé oboustranně! Druhak přepis auta z živnosti na s.r.o. není (jak jsem se mylně domníval) jen o změně názvu ale čeká vás návštěva STK, kde si za dvě kilča na auto borec v montérkách zkontroluje VIN, dá štempl a vy se znovu objednáte na úřadě a znovu dorazíte. Tentokrát už jsem byl vybaven velkým, malým techničákem, občankou, papírem o tom že mám s.r.o., papírem o tom že už nemám živnost, oboustranně vytisklým odhlašovacím formulářem, oboustranně vytisklým přihlašovacím formulářem. Pán na informacích mě opět slušně spražil: "Vy chcete přepsat dvě auta? To ste si měl zarezervovat dva časy!".

Já sem si bláhově myslel, že s paní u přepážky (když už tam budu) vyřeším oba přepisy. Leč nikoliv. Čili vyřídila semnou jedno auto, aby mě poslala zpět si sednout do fronty s miliónem rozložených papírů na klíně a zimní bundou přes rameno (protože věšáky se tam nenosí). Takže vy si připadáte jako úplný kretén, stojíte v rohu (protože si není kam sednout jak je plno) a doufáte, že si vás brzo zavolá jiná paní k jinému okénku, abyste mohli pokračovat (a všechno ji zase složitě vysvětlovat). Tak se asi po 20 minutách i stalo a já pokračoval s přepisem druhého auta. Tam byl ale další problém, protože jsem nechal zelenou kartu v Kroměříži, takže paní mi auto pouze odhlásila, roztřihla malý techničák vejpůl a do velkého napsala auto vyřazeno z evidence a zdarec! Doneste si zelenou kartu, vystůjte hodinovou frontu a my vám ho zase přihlásíme. No na posrání.

Ve finále jim ještě přestal fungovat nějaký Šenghénský systém kontroly vozidel (kdyby náhodou to 2 měsíce nové auto bylo kradené) Takže má objednaná návštěva úřadu se protáhla na pěkné 2 hodinky. Nevím jak dlouho tam museli být ti normální smrtelníci bez rezervace.

Přístí týden si dám tedy závěrečnou návštěvu. Snad mi přihlásí auto, kde bude místo Filip Urban napsáno youngprimitive (jinak naprosto vše zůstává stejné) a já si budu moct odfajfknout tohle martírium. Úřadům a systému zdar!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
29. 01. 2014 / 11.05 / Filip Urban

MARIE: jasný. všechno je o lidech a přístupu. Oni ty věci řeší pořád dokola a těžko se úředníkům chápe, že nepřepisuju auto každej týden. Když už mají to teplé místečko, měli by si každej den v práci říkat, jakou mají pohodu a děkovat za to teplé místo ve státní správě a často zatnout zuby, protože chápu, že tam musí narazit na hrozný pitomce :)

28. 01. 2014 / 12.38 / resys

Vim ze to neni primo problem uredniku, ale systemu, nicmene oni si tam valeji sunky za nase penize, tak at se snazi. Argument, ze kdyz vydim nasrany ksicht, tak budu neprijemny je ve sluzbach naprosto nepripustny! A proc jsou lidi nastvani? Kvuli kupe zbytecnych stupidnich papiru, ktery se musi porad nekde vyplnovat. V Kanade mi na auto stacila pojistka, se kterou jsem dostal znacky, a schvaleni emisi. Zadna technicka kontrola se neresi. Vzdyt u nas stejne nema zadny vyznam, podivej se co jezdi na silnicich. A pripadny vrak vyresi policajt na miste jako vozidlo nezpusobile provozu.

27. 01. 2014 / 16.04 / marie

citim potrebu se tech nebohych uredniku zastat. jsou to jen lidi, kteri resi kazdy den ty stejny problemy, ruzny negramoty a neurvalce... prace s lidma je fakt za trest.
byla jsem tento tyden na stejnem urade: na infu byl pan fakt mily, zasel se osobne preptat na muj dotaz k prepazce, kde byl dalsi ochotny borec. formular nebyl oboustranne, tak si ho na druhou stranu okopiroval. kdyz nevidel na prvni pohled znacky, tak se az tak soustrasne zeptal, jestli je mam, ze by to bez nich neslo. na zaver mi na pozadani i udelal uredne overenou kopii dokumentu, ktery si nechavali. jestli je to tim, ze jsem zena, nevim.
nicmene naposled na registru v KM podobne negativni zkusenost jako tvoje. takze drzim palce, priste to musi vyjit! a nez pujdes k prepazce, zkus se rozhlednout po tech nas.anych ksichtech, na ktery se ti urednici musi divat a schvalne rekni, jestli bys taky nebyl primarne spise neochotny nez naopak :)

24. 01. 2014 / 21.55 / resys

Tu potrebu dvou listku/rezervaci uz jsem taky zazil. Psycho. Co me jeste dostva je, ze na urad (stat) musim nosit vypis z OR, ktery spravuje take stat. Jo a jeste jedna silenost na uradech. Kamos ztratil penezenku s doklady a pri vyrizovani novych si ho na obcance pekne vyfotili, ale na ridicak o dve dvere vedle musel prinest fotku z fotolabu. Kocourkov hadra

24. 01. 2014 / 20.21 / newi

a nebylo jednodussi si aspon jedno auto nechat na sebe a nerucit timto vozem v s.r.o.? :-)

24. 01. 2014 / 09.38 / Storm

Welcome to the real world. Taky jsem přepisoval auto, ale naštěstí jsem si zjistil dopředu co k tomu bude třeba. Takže to klaplo napoprvé a to dokonce v době, kdy registr byl nefunkční maketa. Až to budeš přepisovat na akciovku, zas to bude úplně jinak . . . :-)

24. 01. 2014 / 09.36 / swah

Neuveřitelné... přítelkyně zase byla pro výpis z OR z neveřejné části. Čekala, že výpis dostane ihned do ruky. Načež ji úřednice zpražila, že to není jen tak, a výpis bude do tří dnů. Přítelkyně ale trvala na svém, protože nadřízený na výpis čekal. Úřednice se smilovala, výpis během minuty vytiskla, podepsala, podala jí jej a bylo vyřízeno...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské