Opice, sloni, skútry a poslední den u moře

24. 02. 2017 / Filip Urban / cestujeme
Opice, sloni, skútry a poslední den u moře

Dnes máme poslední den u moře. Zítra nás čeká celodenní přesun zpět do Bangkoku. Přesuny turistů tu mají celkem zmáklé. Ve svém hotelu si koupíte lístek. Ráno pro vás přijede kára, doveze trajektem na pevninu a rovnou na letiště. Cesta sem byla strastiplná, zpět to bude brnkačka v klimatizované káře :) Aspoň doufám.

V Bangkoku budeme ještě 3 dny a pak letíme zpět přes Dubai do Vídně. Jaksi to uteklo sakra. To sem si myslel, jak tu nebudu pracovat, když děcko bude lítat v moři, ale nevyřešil jsem tady skoro nic. No nedá se.

Včera jsme si na celý den půjčili skútry. Zatím nejsnažší půjčování dopravního prostředku ever :) Stačí jim pas a 200 - 300 báthů na den. Motorky nemají pojištěné, takže drobné oděrky neřeší, pokud to někde rozjebem, máme borcovi sehnat skůtr podobný :) V nádrži tak dvě deci. Benál si pořešte. Ten tu prodávají u cesty stáčený do PETek. Takže jak dochází, zastavíte u cesty, nalijete do nádrže PETku za 40 báthů a hrnete dál. Trošku jsem se děsil provozu ve třech s prckem, ale nakonec to byla pohoda a Ferdovi se to moc líbilo. Jsme uplně na jihu, kde už takový provoz není. Zcela jasně rozeznáte řidiče turistu od lokála. Jezdit tu na skútru je nejlepší způsob přepravy. Levný, rychlý, na nic a nikoho nečekáte. Zastavíte si kde chcete, na jak dlouho chcete. Pohoda. Jen si člověk musí zvyknout na jízdu v levém pruhu.

Zajeli jsme si do Národního parku mrknout na maják. Vstup do parku 400 za osobu tuším. V ceně není nic :) Ani na ten debilní maják (kterej je uplně zdevastovanej a nefunguje) nevede normální cesta. Oni jsou prostě neskuteční. Krom majáku je tam úžasná pláž a hromady opic. Po téhle dovolené musím říct, že opice jsou debilní drzá agresivní zvířata, která vlastně nemám rád :) Dali jsme děckám do ruk sušenku. Během minuty je u vás drzé stádo opic, které se domáhá sušenky. Odehnat se nedají a naopak pěkně po vás startují. Nic příjemného. Po parku chodí týpek s tyčkou a vysílačkou a řeší konflikty opic s turisty :) Takže bacha na opice!

Vyrazili jsme si taky na slony. Taková atrakce pro turisty, ale děckám se to líbilo. Mě už tak ne. Jedete na takové šílené sedačce na zádech slona. Všechno se brutálně kolíbá. Máte co dělat, abyste se tam ve třech udrželi. Každý slon má svého průvodce, kterej po něm řve a říká mu, kam jít. Asi po 10 minutách chtěl Ferda slést, protože neviděl slona :) Neřešitelná situace. Tak jsme to otočili a šli zpátky. Jako zkušenost stačí :) Aspoň jsme tomu chudákovi koupili ananas a nakrmili ho. Teď už vidím jak startují všichni ochránci zviřat. Ale vklidu. O slony se tu starají hezky a jak my máme koně, oni mají slony no.

Jo a ještě jsem si dal dnes Thajskou masáž. Na každé pláži jsou stánky s masérkama, co vás pošlapou, dolámou, prokřupou. Musím říct, že to mají holky v ruce a hodinová masáž stojí od 300 báthů. Doporučuju!

Tož tak :) Čekám, až se vzbudí Ferda a půjdem se ještě pořádně čváchnout, protože pak už nás čeká jen horko a vlhko v Bankáči. Stay tuned!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské