Rodinný výlet do Thajska

19. 02. 2017 / Filip Urban / cestujeme
Rodinný výlet do Thajska

Hlásím se z Thajska. Konkrétně z ostrova Koh Lanta. Aktuálně sedím před našim pronajatým bungalovem a hlídám Ferdu, který si dal šlofíka. Nitka si šla skočit do moře a já si řekl, že bych vám tu mohl napsat něco o našem výletu. Možná to bude pro někoho i inspirativní a dozví se nějaké informace, pokud přemýšlí o podobné cestě s prckem.

S nápadem, udělat si měsíční dovču v Thajsku přišla Nitka. Únor je pro nás v práci jediný měsíc, kde se nic moc neděje a taky ta zima je letos jakási intezivní a tak sme si řekli že sbalíme kufry a Ferdu a vyrazíme do tepla. Proč zrovna Thajsko? No je to hezká exotika, malé děti tu milují (ještě když je to modrooký blonďák) skvěle tu vaří a mají tu krásné pláže.

Koupili jsme letenky a našli si hotel v Bangkoku s tím, že pak se přesunem na nějaký ostrov. Já na plánování neměl moc času, tak jsem to plně nechal na Nitku a trošku se vezl :) Z těch praktických věcí:

Ferdu nechali naočkovat proti žloutence, jinak není nic potřeba. Vezeme dva kufry. V nich plinky, vlhčené ubrousky, probiotika, malou varnou konvici na ranní ovesnou kaši. sušené mléko, opalovací krémy s 50 faktorem, lékarničku s věcma proti průjmu, horečce (budete potřebovat :) nosítko na záda, kočárek sporťák, nějaké jídlo Ferdovi, slivovicu, no a pár triček a kraťasů.

Odlet z Vídně do Dubaie (nějakých 6 hodin) tam 6 hodin čekání na další spoj do Bangkoku (zase nějakých 6 hodin letu).

Let jsme zvládli s podivem dobře. Ani jsme nemuseli děcka dopovat nějakýma práškama. Chtělo to lehkou přípravu ve formě několika dílů Krtečka nahraného do mobilu, ale dalo se to přežít. Cestování s dětma je sice náročnější, na druhou stranu máte řadu výhod jako priority boarding, kočárky na letišti, vstřícné letušky atp.

První co vás při příletu dostane je ten klimatický šok. Ve Vídni před letištěm jsem ze sebe shodil bundu v -10 a v Bangkoku mě praštilo dusno, lepivé vlhko a 32 stupňů. Vlakem z letiště jsme se dostali na hotel a měli toho po 20 hodinách cesty plný kecky. Vypili první Chongy (místní pivo) a u mobilního stánku venku objednali první Pad Thai. Dovolená může začít!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
06. 11. 2017 / 14.49 / LukasP

Super, tohle vypadá dobře. Koh Lanta je mojí dvojkou nejoblíbenějších destinací v Thajsku, takže výběr destinace chválím. Pad Thai miluju. Aj bože. Tady jsem psal pro jeden web, top destinace Thajska ;-) {odkaz}

20. 02. 2017 / 19.19 / Judy

Jsem zvědavá na další info. Taky plánujeme dovcu s prckem.

19. 02. 2017 / 17.16 / bee

Je to Chang - Ty čongu ;) .... ale chceme číst dál! Piš, piš!!!! A pozdravuj všechny opice a opičáky. :-*


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské