Ta Jižní Morava je jistě krásná zem

19. 08. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Ta Jižní Morava je jistě krásná zem

O víkendu jsme měli návštěvu z Prahe. Dojel se za náma podivat Marek s Terkou že jako ať je vezmem na tu Jižní Moravu. Ok. Není problém. Jedem! Celé to plánování sem nějak odkládal, až bylo pozdě a když sem se snažil naivně zabookovat ve středu košt vína a ubytko v nějakém sklípku, na druhém konci drátu se mi vysmáli. Pane! tohle se plánuje alespoň půl roku dopředu! Ups? Naštěstí sme si poradili. Vzali návštěvu do Kroměříže, ukázali město, podzámku, vyšlápli na věž, dali oběd u Orla, půjčili si od tchána Fiat Dukáto XXXL karavan, nakoupili suroviny a vyrazili na roadtrip směr Pavlov. Po nějakých dvou hodinách sme se dotrmáceli do kempu kousek od romantické vesničky Pavlov. Zaplatili za noc v kempu a vyrazili na košt do vesnice. Záchranou nám byla obecní vinotéka, kde jsme se zasekli na výborném Tramínku, koupili něco do zásoby a vydali se zkrze vesnicí. No klíčové poznatky. Celá Jižní Morava žije z vína a hlavně turismu kolem něj. Konkrétně ta milá vesnička Pavlov byla důkazem. Nenašli byste neopravenou fasádu. Vše krásně zrekonstruované, před domečky Audi A8 a lepší. Ochota prodávajicích obecně slabá. Mají to už asi celkem v paži, takže třeba v jedné takové vinotéce nám nedali ani okoštovat s tím že "to prej nedělají". Tak nevím :/ Co se ubytka týče, tak kemp byl slušný, příjemně malý a sociálky čisté a funkční. V sobotu jsme si dali výšlap na Dívčí hrad a oběd ve vyhypované Faře v Klentnici.

Musím říct, že provozovat vinný sklep a nějaký ten vinohrad je lukrativní záležitost a že lidi se naučili pít víno a jezdit na kole a tady mají ideální podmínky. Z toho žije celý region a to tak že bych řekl že více než dobře, pokud má vinař alespoň elementární schopnosti podnikat. Představa o objevení zapomenutého sklípku se starým dědulou co nám dá okoštovat svou sbírku a u toho povykládá historky ze života vzala za své. Nicméně těšit mě může, že lidi chytli tuhle příležitost za pačesy a celkově to tam zvedlo životní úroveň o řád. Toliko z mých postřehů o Jižní Moravě a víně.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
26. 08. 2013 / 19.21 / Filip Urban

KBCZ: no byl sem tam před dvěma lety a teď v sobotu na oběd a musím říct, že je to velký rozdíl. Bylo narváno. Obsluha už toho měla taky plné kecky a vůbec. Nicméně jídlo stále výborné, stejně jako kávička. Jen se to stalo prostě putovním místem pro lidi ze širokého okolí a taková turistická atrakce no. To samo není nic proti ničemu.

26. 08. 2013 / 19.10 / kbcz

a co na te fare je tak vyhajpovane? my jsme tam byli streda az patek a pohoda jak svina, pekne sa o nas starali a jeste jsme si odvezli bedynku rajcat... pavlov zabity, otevrena jen obecni vinoteka a pak tam nahore sklepek

26. 08. 2013 / 18.14 / Filip Urban

Svatava: Myslím na vás! Takový barevný teplý víkend na podzim u vás by mohl být super! Něco vymyslíme!

23. 08. 2013 / 11.48 / Ema

Tento koment je trochu mimo, ale nedá mi to :) Jelikož je doba blogová, každý z nás má oblíbené blogy, které navštěvuje. Jaká to radost, když jenden oblíbený blogger píše o druhém oblíbeném :)

{odkaz}

21. 08. 2013 / 23.18 / svatava míčková

Filipe, až budeš potřebovat zase nějaký vinný sklípek s vinařem, ať už mladým či starým a s vínem, tak dej vědět. i když to nebude Pálava , ale Slovácko ..... , které není tak " profláknuté ". Měj se. S.

20. 08. 2013 / 19.49 / pan_gazpacho

no já mám zrovna z Pavlova opačný zážitek. Čekali jsme na poslední autobus do Mikulova, chtěli jsme koupit nějaké sudové a objevili jsme zapomenutý sklípek se starým ochotným dědulou a dobrým vínem. Akorát těch historek moc nebylo, taktak jsme stihli bus.

20. 08. 2013 / 14.57 / Filip Urban

Až se chce člověku říct: Zaplať pánbůh za krizi. Je to tak. Ti se zdravím rozumem z toho musí jen profitovat.

20. 08. 2013 / 13.01 / Ondřej Vlk

No ona ta ochota prodávajících je obecně slabá nejen v Pavlově. Mám pocit, že je to rozšířený fenomén po celé republice. A občas mají pocit, že za nimi kšeft přiběhne sám, a vůbec se nesnaží. Spíš jen sedí a čumí a stěžují si, jak to jde špatně. A to se stává i v turisticky exponovaných lokalitách. Šumava toho třeba budiž důkazem. O to lépe se má pár těch, co za to umí vzít. A ostatní pak sedí a zase kibicují, jak on se má lépe...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské