Thajské ubytování a průjmy

20. 02. 2017 / Filip Urban / cestujeme
Thajské ubytování a průjmy

Jak už jsem psal, najít si ubytko na místě bez bookingu nebyla uplně šťastná volba (já to říkal) Někdy v 6 hodin odpoledne jsme byli vděční za 3denní azyl v bungalovu o velikosti 3x3 metry. Něco jako skautská chatička s moskitiérou, houpací sítí před chatou a sprchou s hajzlem v suterénu. Stěží jsme tam rozbalili kufry, ale aspoň bylo kde složit hlavu. Mezitím jsme pátrali po něčem normálním. Dostal jsem tip na Leaf House bungalovy na Long beach. Takové komunitní hippie centrum s patrovými bungalovi a skvělou paní Lexi, která to tam měla na povel. Cena asi 700 Kč na noc. Bydleli sme v přízemí. nad námi bydlely dvě babičky z Česka. Jedna z těch paní už tam byla ubytovaná pátou sezónu. Vždycky ráno, když jsem dával Ferdu vyčůrat na stromeček, cvičila Tai-či na balkóně :) Obě byly skvělé a patří jim respekt (a dík za japonské pilulky pro Ferdu).

Obecně standart ubytování je tu tak o 10 tříd níž než u nás. Vpodstatě je to hrůza a nic pro slabší povahy. Pravidelné večerní návštěvy švábů, každonoční kousání ve stropě od nějakého hlodavce, kterého jsem radši ani nechtěl vidět. Žáby, gekoni, stonožky a všudypřítomní komáři, kteří vás žerou každý večer, blechy v písku, které kousaly děcka. Varani kousek za chatou a somrující opice přes cestu. Prostě je tu člověk tak nějak blíž přírodě :)

Pláž byla kousek od baráku, ale že by byla nějak panenská, to v žádném případě. Už dost poničená každovečerními mejdany u plážových barů. Moře teplé jako kafe, někdy kalné, jindy čisté ale co byla pruda, vždy odpoledne se přihnala hejna malinkých medůz, které uměly znepříjemnit koupání. Tohle jsou přesně věci, které zjistíte až na místě.

A další velké téma. Jak se říká, v Asii není otázkou jestli se poserete, ale kdy se tak stane. A na mě to padlo desátý den (ikdyž jsem zodpovědně jedl probiotika a zapíjel je slivovicí). Celý den sem proležel o čaji. Při pomyšlení na Pad Thai se mi nadavovalo. Dospělý člověk se s tím nějak popere a je to veselá historka k dobru, ale když jsem viděl zvracejícího Ferdu s průjmem a horečkou, to už mi na pohodě moc nepřidalo. Naštěstí to vypadá, že je z toho venku a dnes už zase řádil. Dovča v exotice nemusí být prostě jen pohoda a je potřeba si to uvědomit.

Po týdnu u Lexi jsme se dnes přesunuli na úplný jih ostrova. Děcka našly nějaký jiný Bungalov resort. Sympatický chlapík nás vyzvedl a dovezl na místo. Dokonce umí dobře anglicky, takže se s ním dá domluvit a zeptat se na detaily. Co je průser je zase ubytko. V nabídce byl Superior deluxe bungalov. To v čem v reálu bydlíme je hnus. Adélka s Jiříkem vyfasovali bungalov, který má koupelku jako z věznice z Bangkoku. Dnes to musí vydržet a zítra prej dostanou jinej. Ten náš není o nic lepší. Plíseň v koupelce je standart, umaštěnej větrák, nasládlý smrad dezinfekce s kdoví čím. Za mě bych sbalil kufry a šel jinam, ale děcka to chtějí mít exotické (a levné), tak zůstáváme. Snad to Ferdík ustojí bez nějakých trablů. U mě už je to přes čáru, ale asi jsem slečínka výpravy. Kompenzuje to tu hezká pláž, skoro bez lidí. Tak já se zase brzo ozvu. Dobrou.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
21. 02. 2017 / 08.38 / Hanka

..bohužel únor no, blbej čas, všude plno turistů a thajci nastartovaní tě odrat o každý dolar. V hlavní sezoně klasika, mimo sezonu seženeš krásný ubytování za zlomek ceny co je teď. Též jsme byli v únoru a peklo, proklínala jsem Thajsko a říkala že nikdy víc, předtím říjen a to bylo super, nikde nikdo, všechny ceny na pětině...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské