Thajsko? Miluju Thajsko!

22. 02. 2017 / Filip Urban / cestujeme
Thajsko? Miluju Thajsko!

Poďme se naladit na pozitivní vlnu :) Všichni členové výpravy už jsou vpořádku. Ferda už tu zase lítá jak turbomyš. Aktuálně jsme na samém jihu Koh Lanty. Sem už moc turistů nedojede, spíš dobrodruzi. Podle toho tu to taky vypadá :) Ubytování jsme poladili tak, že se v tom dá bydlet. Člověk fakt někdy žasne, jak to tu funguje nebo spíš nefunguje. Nepotřebujeme žádný luxus v podobě hotelových all inclusive, páskou na ruce a podobnými nesmysly, ale tady je to fakt čistý punk :) Už víme, že zaplatit předem za ubytko, aniž by sme se šli podívat, do čeho jdem, je blbost. Nakonec nám ale vyšli vstříct, vypucovali bungalov, vyhodili formaldehydové koule, které mají odpuzovat všechna zvířata ale spát se v tom smradu nedá :) Lokálové jsou zvyklý, ale nám bylo na zvracení a já radši spal venku v síti. Ale jak říkám, už je to cajk. Fascinuje mě třeba totální absence košů, kdekoliv. Pak jdete z pláže a vidíte divoké skládky za každým barákem. Ovocný shake vám jsou schopni zabalit do deseti igelitek. Člověku je z toho trošku smutno, ale tak musí si na to přijít sami borci.

Máme poslední dva dny na nějaké povalování po pláži. Dnes to bylo skvělé. Zašli jsme si kilometr pěšky na krásnou pláž, prakticky bez lidí. zakotvili v jednom baru u vody. Šnorchling, pojídání melounů a různých lokálních dobrot. Děcka se čabrali ve vodě, spali přes oběd ve stínu. Vychillování místňáci, kteři nic neřeší. Idylka.

Zítra půjčujeme skůtry a vyrazíme někam na výlet. Národní park projedem a na maják se podívat. Ve třech na motorce to bude challenge, ale co by to bylo za Thajsko bez motorky. Navíc když tady vidím jak na tom jezdí celé familie s kojencema v náručí, lidi bez přileb a bez papírů hlavně…

To je další věc o které tu přemýšlím. Nevím, jaká je tu nehodovost na silnicích, ale asi to nějak funguje. Policajty taky člověk nepotká, každý si jezdí jak umí a jak chce, žádné restrikce, omezení. Však oni se lidi nějak domluví. A to nejen v dopravě. Včera jsme třeba byli na super muslimském trhu. Nikdo tu neřeší jestli je Budhista, Křesťan, Muslim. Všichni se nějak tolerují, fungují pospolu, kšeftují mezi sebou. Jestli je to tím klimatem, povahou - nevím, ale je to pohled jednoho nadšeného turisty. Možná je to tu všechno jinak. Třeba tu někdo ví víc, tak napište.

V každém případě Evropa jde směrem omezování všeho a všech. Z lidí se dělají blbci, kteří nemůžou mít vlastní názor a vše musí být nalinkované, vydefinované, a hlavně se to musí striktně dodržovat. Děláme si často zbytečně ze života peklo.

No toliko filozofické okénko. Zítra se zase ozvu, jak dopadl trip.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské