The Urban Campers

03. 04. 2020 / Filip Urban / cestujeme
The Urban Campers

Tak jo. Trošku se teď kopu do zadku, protože všichni víme... Taky vidím, že příspěvky o cestování vás baví a do toho všeho jsme se s rodinkou rozhodli okusit caravaning life. Hecl jsem se a začínám psát o našich plánech a cestách čtyřčlenné rodinky v jednom starém obytňáku. Možná to pro někoho bude inspirující a kdo ví, třeba se jednou potkáme v některém z kempu u ohně :) Ale začnu pěkně od začátku.

Můj tchán je velkej karavanista. Jeho domem už prošlo několik obytňáků a my jsme si ho i párkrát půjčili a zjistili, že je to celkem fajn způsob trávení dovolené. Hlavně v kombinaci s malýma dětma. To dobrodružství spát pokaždé někde jinde, starání se o auto, připojování, odpojování, bloudění, parkování, hledání, objevování nových míst. Těch zážitků za den s obytňákem je bambilión a děti to milují. A my vlastně taky. Je to teda celé o dost náročnější, než se vyvalit na týden na chatě, ale my nejsme moc válecí typy a tak nás tenhle way of life oslovil.

Ještě teda k tématu obytňák vs karavan. Variantu tahat za autem dům jsme vlastně nikdy moc nezvažovali. Je to levnější řešení a v některých ohledech i praktičtějí, ale zase jet přímo v domě má něco do sebe. Klíčovou výhodou, pro rozhodnutí stát se karavanisty je právě tchán a jeho zkušenosti a schopnost opravit cokoliv a dát vše do funkčního stavu. Jakákoliv situace, kdy by se mi na tom něco pokazilo, urvalo, odpadlo, uhnilo, zkorodovalo, přestalo svítit, jet, topit, prostě fungovat, by mě dostával do slepé uličky a ve finále by to sežralo dost peněz a mých nervů. Tchán prostě ví kam šáhnout, co objednat, kde to hlavně sehnat a bez problémů vyměnit. Tohle je obří výhoda, které si moc vážím. No na první seznamovací update myslím stačí. V dalších příspěvcích vám popíšu jak sme karavan sháněli a kupovali. Bizarních historek bude celá řada, takže stay tuned!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
04. 04. 2020 / 15.39 / Petr Konečný

Jasne, ze jsem to cetl cele! Vim, ze jste koupili obytnak. A ted uz chapu, proc jsi napsal karavanista. Jenom to bylo hned za vetou, kde jsi popisoval rozdil mezi karavanem a obytnakem :)

04. 04. 2020 / 08.18 / Filip Urban

Petře tys to myslim nečetl celé viď? Samozrejme vim jaky je rozdil mezi obytnakem a karavanem. Ale prijde mi lepsi rikat karavanista nez obytňakysta

03. 04. 2020 / 12.27 / Petr Konečný

Super, ze zase pises. Ale jsem zmaten :) Karavan je prives, ktery tahnes za autem. Obytnak je obytny vuz. Pises, ze jste se stali karavanisty, ale co si pamatuji, tak jste meli obytnak a na obrazku vedle clanku je take obytnak :)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské