Aktuálně

09. 05. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Pátek - Thx God! Zrovna sem odevzdal svoji diplomku a mám splněno! Teď už jenom našprtat na státnice. No ale to nejdřív po víkendu. Co dnes bandičko? Vzhledem k tomu, že jsem v Kroměříži a mám u sebe Wii (plus sem si koupil včera druhej ovladač) navrhuju spáchat nějaký Wiičírek :) A mělo by to být u  někoho s velkou televizí.

Jinak včera sem dotáhl Wiičko k našim domů. Otec si před nedávnem koupil poměrně slušnou bednu, takže sem to chtěl vyzkoušet na pořádném screenu. Nakonec se to zvrhlo v rodinnou párty s Wii. S bratrem sem drtil donekonečna tenis, s máti kuželky, s mýma dvěma neteřema sme chytali ryby. Max zábava jako. K druhém ovladači sem navíc dostal cd s dalšíma mini hrama, takže her je dost. Dva ovladače jsou luxus! Je to zase o řád zábavnější když hrajete s někým.

Taky sem Wii připojil bezdrátově k internetu. Tím konzole dostává další rozměr. Krom hraní si můžete prohlížet fotky, sledovat novinky ve světě, počasí, porovnávat si výsledky s ostatními. No prostě je to promáklé. Takže námět na večírek tu je. Kdo se zůčastní?

Jo a ještě k sobotní Flédičce. Předpokládám, že v neděli se budeme probírat z komatu. A to je ten ideální čas udělat na našem privátě první barbecue. Takže hodíme nějaký maso na gril a ehm...samo Wii party :) Počet účastníků je omezen, ale budem rádi když aspoň někdo dojde hehe. Kdyžtak mi zahlaste, abych s váma na nedělní oběd v Brně počítal. Musím zítra nakoupit masisko.

Hezkej víkend všem a s těmi odvážnějšími se uvidíme v sobotu na Flédě. Start bych viděl lehce po osmé a navrhuju LÍMEČKY! Ať to má úroveň. Přecijenom se sjede HIGH SOCIETY (muhehehe)


Gamesky

07. 05. 2008 / Filip Urban / gamesky
Gamesky

Tak sem neodolal :) V rámci programu: "udělejme si čas od času radost zbytečností" sem si domů dosmýkal herní konzoli Wii a přibalili mi k tomu i ten zpropadenej Wii Fit! Tahle mašinka mi byla sympatická od prvopočátku, jen sem se nedokázal vyhecovat si pro ni někam skočit do shopu. Až dnes.

Doma sem ze dvou krabic vybalil samotnou konzoli a z druhé plošinu wii fit. Ke konzole je dodávaná hra Wii Sports a k plošině máte právě Wii fit program. Konzoli sem zapojil, prdnul do televize přes klasický A/V vstup. V balení je i redukce na scart, takže sem to mohl připojit i ke své staré televizi, takže nákup nové se prozatím odkládá.

V balení s konzolí je ještě Wiimote (Nintendo nasadilo stejnou strategii jako Apple se svým iCokoliv). Pokud byste chtěli hrát dvojhru, musíte koupit ještě druhý cca za 1400,- Bohužel v krámu měli jenom jeden, ale pro druhý si jdu v pondělí bo ve dvou teprva začíná ta pravá zábava.

Po spuštění konzole si nastavíte čas a datum a vyrobíte si svoje Mii :) identickou postavičku co nejvíce se podobající třeba právě vám. Postaviček si můžete nasázet podle libosti a pak jen tahat figurky na jednotlivé disciplíny.

Vrazil sem tam CD s Wii Sports a spustil první gamesu. Tenis. Ten už sem zkoušel hrát na nějaké předváděčce a moc nadšený sem z toho nebyl. Člověk neví co od toho má čekat, ale jak si v klidu domova vychytáte techniku a způsob pohybu, zjistíte, že wii je fakt zábava! Projel sem letem světem všechny hry jako box, golf, bowling, baseball i tenis a celkem si na tom ulítnul :) Ovladač reaguje na pohyb ruky fakt hezky a po půl hodině poskakování před obrazovkou sem z hrůzou zjistil: "panebože! Já se potím?!" Ano přátelé. Wii vás nutí se hýbat! A to ještě nebylo všechno.

Na řadu přišlo Wii Fit. Do betelné položky nacvakáte 4 baterky, sesynchronizujete s wii a jde se na věc Hra vás vyzve abyste se postavil na desku, zváží vás, zadáte výšku a věk a wiičko vám spočítá váš BMI (body mass index) Můj byl 24,5 což bylo v kolonce IDEAL. Nicméně se dá pracovat na jeho zlepšení. Poté Wii zjistí vaši stabilitu těla nejrůznějšími testy abych se na závěr testu dozvěděl, že můj skutečný věk je ne 29 ale 38 let! A s tím je potřeba něco udělat. Dostanete vstupní razítko do kalendáře, nastavíte si cvičební plán a jde se na věc.

Na výběr máte Jógu, Posilovnu, Aerobik a hry s rovnováhou. Šel sem rovnou na hry žeano. A ty jsou vtipné. Máte hlavičkování balónů, balancování na laně mezi mrakodrapy, skok na lyžích, slalom a řadu dalších, které se vám postupně odemykají.

Celé je to dobře vymyšlené. Počítá se vám čas strávený hraním nebo cvičením a následně se odemykají další levely. Navíc vaše rekordy jsou nahrávány a člověk se tak skvěle hecuje do překonávání sama sebe nebo protihráče. Po půl hodině na mě vyskočila hláška že už cvičím dlouho a že by nebylo do věci se jít napít.

No co vám mám povídat. Je to sranda :) Patrně to bude pro mě idální způsob cvičení hrou pěkně doma bez spocených kulturistů a ohmataných strojů. pěkně vklidu si budu posilovat a procvičovat, trénovat jógu a ladit balanc a bude mě to bavit! Aspoň doufám teda. V koutě by to skončit nemělo a co hlavně! Na domácí večírky skvělá zábava. Jen si musíte kumpáni koupit své Wiimote ovladače, ve kterých si mimojiné můžete přenášet své profily a svou postavičku abyste u kamaráda mohli lámat jeho rekordy a rušit jeho HALL OF FAME.

Celé je to výborně vymyšlené a promáklé. Pravda. Wii neoplývá zrovna dokonalou grafikou, protože výkon procesoru, ani grafiky není nikterak závratný, ale na super grafiku mám komp a nové hry. Tohle je o něčem jiném. Ta interakce a pohyb u hraní tomu dává jiný rozměr a dětinská grafika mě nikterak neobtěžuje.

Jinak co se týká ceny tak Wii konzole s hrou Wii sports a jedním ovladačem je za 7600,- a Wii fit obsahující hru a ten stepper je za 2500,- asik. Ovladač druhej je za 1400,- Děcka nemám, hypotéku nesplácím, tak proč si sem tam něudělat radost. Jo a na závěr sem nahrál Nitku při jejím prvním boxerském zápase (ej, to si schytnu asi :)


Akce

05. 05. 2008 / Filip Urban / akce

Vzhledem k tomu, že v sobotu je YP meeting v Brněnské Flédičce, bylo by fajn se pomaličku domluvit kdo koho může vzít z Prahy do Brna. Kdo shání nocleh v Brně, kdo ho nabízí. Co budeme pit atp :) Založil sem proto na našem YP FORU místnost, tak se můžete vyjádřit!


Muzika

05. 05. 2008 / Filip Urban / muzika

Justice mají nové video. Tentokrát už to není žádná sranda a i ten track je dost psycho záležitost. Nicméně mě to video přikovalo k moncku. Problémy s agresivníma puberťákama bez zájmu a existence maj asi všude. Na tohle téma se bude do budoucna mluvit čímdál hlasitěji.


Aktuálně

04. 05. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Jeden update ohledně nákupu auta. Už to vypadalo, že mé materialistické já a touha vlastnit lepší auto, mě pohltí a já si pojedu pro skoro nového focuse, ale pak se mi v hlavě zjevilo to rozumněnjší a primitivnější já a řeklo: "Ty efo...a není to XXXčovina kupovat si nový auto?" A já si uvědomil že je.

Ve finále bych to auto totiž bral na sebe, nikoliv na firmu, protože jediná výhoda (mřížka kvůli DPH) tam namontovat nešla a ikdyby se mi to podařilo, stálo by to skoro to co by mi pak na DPH vrátili. Vést knihu jízd můžu i s borůvkou a taky zjišťuju, že do Brna není lepší auto než tahle malá potvůrka, co jezdí bez jediné chybičky a žere 5 litrů.

Takhle bych se 14 dní vozil černým focusem s hřejivým pocitem, že sem si mohl dovolit lepší auto a po zbytek těch 3 let, co bych měsíčně splácel osmičku, bych se každé ráno strachoval, kterej grázl mi to zase kde odřel, vykradl nebo v nejhorším případě ukradl.

Taky sem zjistil, že vlastně nejsem motoristický nadšenec, který o sobotách jezdí do automyček (borůvka neviděla myčku snad několik let) a auto mám čistě na přepravu z bodu A do bodu B. A ta představa, že se budu vozit za horkotěžko vydělaných 350 000,- v pěkným autě mi vlasntě nakonec přišla abusrdní.

Tímto se vám omlouvám, že vás tu hecuju o komentáře a názory a pak se na to vyseru :) Ale nebylo to zbytečné. Dozvěděl sem se podstatné věci, jak postupovat při koupi auta a ty určitě uplatním. Je otázka jestli za rok nebo za dva. Resp. je to otázka na borůvku, jak dlouho mi ještě hodlá sloužit.

Tak a teď aby mi ještě někdo rozmluvil to WIIčko :)


Film

30. 04. 2008 / Filip Urban / film

Už podruhé se mi podařilo chytnout v televizi nový pořad ČT - Burianův den žen. O co jde? Burian koupí kytku a vyrazí za některou z českých celebrit. Poprvé sem viděl Lucií Vondráčkovou a byla to síla. Včera předvedli chlapíci opět zábavný rozhovor s Olgou Šípkovou, která vlastní fitcentrum v jednom pražském nákupním komplexu.

Rozhovory s vybranými ženami neprobíhají nikterak v pohodové atmosféře. Burian si umí rýpnout a ptát se na podstatné věci. Věčinou je v pozici oduševnělého myslitele a idealisty a vidět jeho postavičku například ve fitku na běžícím pásu je fakt sranda. Včerejší díl s Olgou Šípkovou vyvrcholil slzičkami a útěkem před kamerou :) Žalud s Burianem to trošku přepískly a jako omluvu zvolili hodinu strávenou cvičením v jejím fitku. Tenhle pořad mě baví, protože je dělanej jinak. Interview s celebritou rozhodně není reklamou na sebe sama ale celkem odvážnou sondou do jejich životů. Vřele doporučuju.

A pokud vám pořad uniknul, ještě že máme ty internety. Tady si můžete projít starší díly a podle mě stojí za shlédnutí!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské