Aktuálně

20. 12. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Dnes mi mozek vygeneroval vtipnej sen. Pronajali sme si s borcama jednu místnost v kostele na víkendovou síťovou spářku Counterstriku. V sobotu to bylo vpohodě. Nikdo tam moc necoural, my sme byli v nejdné místnosti a solili se. Krom zimy od noh a toho, že sme nemohli kurvovat nahlas, bylo vše vpohodě. Horší to bylo v neděli. Plnej kostel lidí. Všichni čuměli co tam děláme a největšího foajé sem se dopustil já, když sem vypnul omylem zesilovač speakrovi, který dostával lidi do tranzu. Chtěl sem ho jenom posunout, aby se na stůl vlezl ještě monitor jednoho kámoše a chytnul sem zrovna na vypínač. Poslední co si pamatuju bylo hrobové ticho a vražedné pohledy věřících.

Jinak dnes mi začíná šňůra dvou vánočních večírků :) Jeden dneska ve Zlíně na ateliéru. Téma: Dallas. Já jdu za ropnej vrt, všechny spolužačky pak za Sjů Elin :) Jen co se zdrchám z kalby, valím do Brna kde mě čeká vánoční večůrek s Nuggeťákama, což bude taky dost náročná akce. V sobotu se vypotácím z postele a jedu do Km. Sednu k bedně, nebudu nic dělat a budu se jen cpááát. To je vše co sem měl na srdci :)


Ze života studenta

18. 12. 2006 / Filip Urban / ze života studenta

TV TIP: Pod názvem Nekonečný úžas uvádí Česká televize sérii krátkých 3D animovaných filmů. Počítačová animace vnesla do kinematografie mnoho nových možností. Nejde jen o zdokonalení triků ve filmech pohádkového, fantastického či sci-fi žánru, nýbrž o zcela nové dimenze ve výtvarném pojetí. Téměř neomezené možnosti umožňují autorům vytvořit zcela nové hrdiny a světy, jež jsou někdy téměř k nerozeznání od skutečných postav a prostředí, jindy zase tvoří dokonalý odraz autorské fantazie. V každém případě můžeme mluvit o vzniku nového odvětví v animované filmové tvorbě. Kromě velkých amerických studií (Pixar, Disney, DreamWorks) vznikají 3D animované filmy v mnoha nezávislých produkcích. Uváděný výběr je malou ukázkou z této nesmírně bohaté tvorby.

Dnes od 21:25 na ČT2. Dík za tip Helmovi!


Aktuálně

18. 12. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Ehm. Ještě k Vídni. Objevil sem tam pro mě neskutečný obchůdek. Malý krámek plný starých herních konzolí od Atari, Segy, Nintenda. Oldschůl joysticky, postavičky z her, trička, placky, časopisy, knížky. Týpek už zavíral, ale když viděl jak mi září očka, pustil mě ještě dovnitř. A vyplatilo se mu to. Za chvilku sem si už odnášel krásnou knížku Electronic Plastic. O layout se postarali mý oblíbenci z Buro Destruct a obsahem je přehled snad všech vyrobených herních konzolí od roku 76 do 85. Jedním slovem nááádhera :)batteries not included :)


Aktuálně

17. 12. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Nedělní pošmurný podvečer ideální k sebevraždě, nebo cestě do Brna po prázdné dálnici. Beru to druhé a za chvíli vyrážím. Jaký byl víkend? ptáte se? No neptáte ale já vám to řeknu.

Páteční výlet do Vídně byl fajn. V 7 ráno stojíme na nádraží a tipujeme, který že to autobus jede do Vídně. Až sme našli karosu s nápisen vídeň a u ní fronta důchodců Ups! Tak je to jasný. S důchodcama karosou do Vídně. Co bysme taky chtěli za 300,- Naštěstí pro nás to byla jiná skupinka a náš parník přistavili o pár minut pozdějc. Vedoucí zájezdu - charismatický slovák - nás usadil do patrového busu a vyrazilo se. Za chvíli už stojíme v centru a řešíme kam že se teda půjdem podívat. Abych to neprotahoval - stihli sme i Picassa i Warhola. Za mě celkem nuda. Mám pocit, jako by kurátoři těhle výstav prolezli ateliéry obou umělců a vyžehlili smuchlané skice za které by se samotný ani jeden nepodepsal, které načančají do rámů a prezentují jako výstavu z pozdní tvorby autora. Takový Warhol byl uplně trapný. Několik jeho skic z fotek. Pár koláží a nazdar!

Picassa podezírám z prachsprostého kalkulu. Finální kousky prezentované na výstavě byly pro mě doslova "mazanice" byť jeho štýlo nezaměnitelně zdeformovaných postav mám rád. Asi nejvíc mě z celé Albertiny zaujala třetí výstava Franze Gertshe. Úplný magor :) Víc jak rok tesá do obrovské dřevěné desky bod po bodu aby vyrobil formu pro fotku trávy, potoka, nebo jedné slečny, kterou potom obtiskuje na obrovské formáty plátna. Mravenčí práce, která na vás prostě musí zapůsobit. Už jen tím, jakou práci tohle muselo dát. Zbytek dne sme chodili po centru Vídně a střídavě promrzali a nebo popíjeli kávičku či čajíček či vídeňský punč. Chtěl sem i cosi pofotit, ale byla taková kosa že se mi ani nechtělo vytahovat ruce z kapes, takže vám nic neukážu :) Večer sem pak ještě v Brně stihnul koncert VECe v klubu Rocky bar (ne už opravdu nemůžu chodit mezi mladé lidi :) a vystoupení dnb mága : Johnnyho B. ve Flédě. Jo a taky sem se stihnul slušně vypít.

V sobotu mě potom čekala counterstriková sobota v herně. Dorazili Třinečáci v čele s DOem. Přijel se ukázat Marty i Chechet a vyhecoval se Killer patrně po řádné páteční kalbě. Bylo super. Hrálo se klasickým stylem "pomapěšpek". Bořili sme se do pixelů zhruba 7 hodin a já můžu konstatovat, že už sem naprosto marnej hráč counterstriku. Můj výkon byl víc než bídný krom snad jedné mapy kde sem se chytl ale v zápěti zase pustil a s pravidelností sem obsazoval spodní řady statistických tabulek zabití.

Večer se pak jelo do Holešova na hauzíček :) My (ypshop) sme tam hlavně řešili módní přehlídku. Dík patří především Nudovi, který to celé ošéfoval na jedničku a já se trochu stydím, že sem více nevypomohl. Zmohl sem se jen na focení modelek a modelů na podiu. No podium je silné slovo. prostor ohraničený očumujícíma lidma. Řada z nich se do modní přehlídky i aktivně zapojila. Bylo to dobré. Holky si to připravili pěkně, Styklin to uvedl, jen ti lidi nějak nereagovali, ale na to už sem si zvykl. Ještě tu není nějak zažita spontánnost na večírcích a taková nějaká podpora něčí snahy. Škoda, třeba ti mladší budou už jiní.

No a neděle je divná. Jednak sem unavený, je hnusně, zima. Navíc sem dnes proniknul do mé finančí situace a snažil se nějak analyzovat svůj peněžní tok. Je nezanalyzovatelný. Nevím kdy budu mít výplatu, nevím jakou, nevím kolik prokalím, nevím kolik projezdím benzínu. Nevím jaký mám zřízený pojištění, nevím jestli chci řešit hypotéku, nevím jaké mám zřízené spoření a pojištění, nevím nic. Naštěstí mám odedneška svého osobního finančího analytika FASCPA. Má to v merku, ví co a jak a pomůže mi s touhle lapálií. Plně mu důvěřuju a sem vděčný že někdo takový existuje aby pomohl přežít v tomhle světě financí, někomu jako jsem já!

Co možná nejmíň bolestné pondělí....čao


Aktuálně

14. 12. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Endlich pátek za dveřma. Vstáváme zítra brzo ráno a busem z Brna vyrážíme do Vídně. Jednak je v Albertině Picasso, druhak zewling s foťákem, třeťak prostě výlet. Odvezou vás, přivezou za kč 300. Neřeším parkování a vůbec. Svařák na trhu, kafíčko v nějaké kavárničce, vánoční atmoška a tak. Večer pak párty v Rockybaru v Brně no a v sobotu hurá do km na CSko. Večer pak hauzíček v Holešově a pozor! Měla by proběhnout módní přehlídka YP SHOPu. Foťák budu mít po celou dobu, takže pak ukážu. No žádný vtipný závěr ze mě nevypadne snad jen THX GOD tommorow ITS FRIDAY!


Ze života studenta

13. 12. 2006 / Filip Urban / ze života studenta

Zasraná klika od hajzlu! Vstávám v pět hodin ráno abych byl o půl osmé ve Zlíně na zápočtovej test z marketingu. A co myslíte? Správně! Nepsal se. Grrrrrh! Ani notebook sem si sebou nevzal. Teď špekuluju jestli nasednout do fára a dát si zase 2 hodiny cesty do Brna a nebo tu zůstat a posbírat aspoň nějaké čárky za docházku. Těch mám jako šafránu, takže tu prosedím odpoledne a večer zpátky do Brna. Kvůli dvoum podpisům v docházkovém archu. Absurdní je někdy to vysoké školství pro člověka co musí fakčit aby měl na benál Brno - Zlín...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské