Víkend v obrazech

07. 07. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Víkend v obrazech

Poměrně hektický týden završený čtvrteční svatbou mého kamaráda a dávného spolužáka Ondry. Další křesťanská svatba a hodně příjemná nešněrovaná oslava na Myslivně v Přílepích. Po letech sem viděl pár lidí a divadelníka, který pravidelně učinkoval na Tyngltanglech :)

Pátek dost pracovní. Podařilo se mi se Safikem spustit redesignovanou podobu Blogu. Funguje teda zatím jen tenhle výstup co vidíte + náhodná galerka v horní časti. Samotná galerie a kalníček ještě ve starém kabátku, ale to půjde :) Takže zatím takhle. Má to ještě řadu much, ale ladíme!

V sobotu ráno pak s ženou, Bětkou, Martinem a Brunkem výlet "někam do kopců". Skončili jsme na Soláni. Po 14ti kilometrové tůře ubytko v takové chatce pro čtyři. Večer opíkání špekáčů, vínko, pivko, Puerto Rico. V neděli dopoledne přesun k hotelu Horal, menší tůra a zasloužený oběd. Bylo to moc příjemné a ta příroda má kua něco do sebe :)

Přihazuju fotoreport z výletu. Hezkej celej týden. Já se zase brzo ozvu!


Letní yp meeting se povedl!

30. 06. 2013 / Filip Urban / akce
Letní yp meeting se povedl!

V pátek sme se potkali ve Zlinském Bloku 12. Poprvé na jaře tam proběhl jarní mejdan a tak sme řekli, že bysme to mohli zopakovat a v pátek si uspořádat mejdan, tak jak nás to baví. Byl sem trošku nervózní z návštěvnosti, ale nakonec se klub krásně zaplnil těma správnýma lidma a atmosféra byla bez přehánění skvělá. Lidi se bavili, kecali, tančili. Rumy tekly proudem, brčka se nestíhaly odpalovat. Pro mě moc příjemné, vidět neznámé lidi v tom našem oblečení. Krásný holky v yp legínách, mladí týpci v yp tričkách. Boží! Mám radost, že to pořád funguje.

Děkuju Omekovi za nabídnutý prostor. Blok 12 je krásný, stylový místo. Děkuju iMadovi a WiiTovi, že dokázali takhle lidi pobavit. Všem mým kamarádům za účast a všem ostatním za skvělou atmosféru, kterou jsem si užíval od začátku do konce. Takovej ten mejdan, kterej se fakt povedl na jedničku. Long life to youngprimitive, long life to Venca Chládek!

Pro ty kdo chyběli a nebo pro ty co se zůčastnili a chtějí se na sebe podívat, přikládám fotogalerku z akce.


Aktuálně

24. 06. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Týjo. Ty týdny běží nějak rychle nebo co. Sotva splodím update o minulém víkendu, abych psal o dalším. Celý minulý týden byl ve znamení hrozného horka, upadající pracovní morálky, mých narozenin a sobotní prodejní akce v Praze. Jo a padla vláda, ale tím bych se tu asi nezabýval.

Ve čtvrtek sem měl narozky. Od manželky jsem dostal krásná pravá djská sluchátka. Ano. Mohl jsem dostat vrtačku, nebo podobnou praktickou věc do domácnosti, ale dostal sem sluchátka a to se cení! Krom těch sluchátek jsem ještě dostal elektrický gril a nějakej parádní zánět kolem očí, který mě pořád drží, takže mám zarudlé oči jak angorák a kruhy pod očima jak staré dědek. Njn. pětatřicet járů to už začínaj být samé faily od těla.

Když sem teda dostal ty sluchátka, tak sem si střihnul další set, tentokráte B strany singlů od Massive Attack. Mé stěžejní životní kapely. POSLECHNOUT MŮŽETE TADY.

V sobotu sme vyrazili na otočku do Prahy. Rozbalili sme stánek mezi starou a novou budovou Národního divadla (a spolu s náma dalších 130 stánkařů). Lidí přišlo dost. Zabloudili i cizinci, takže se nějaké naše hadříky dostaly mimojiné do Austrálie, Německa, Belgie a kdoví kam ještě. Teď už jen nahodit tu anglickou verzi webu, ať z toho ti cizinci taky něco mají.

Jo a perlička na závěr. Jestli nemáte dnes od 20:00 co na práci, pusťte si Flér TV. Budeme tam šaškovat live! Jdu to umotat, ať ty červené oči v živém vysílání mají opodstatnění.

Jo a mimochodem včera skončil na ČT šestidílný dokument Navždy svoji. Poslední díl byl teda dost depka. Všech 6 dílů v archívu ČT


Párty po třicítce

18. 06. 2013 / Filip Urban / aktuálně
Párty po třicítce

Tenhle víkend se povedl. Začal pro mě už ve čtvrtek návštěvou diplomek a bakalářek mých mladších spolužáků ve Zlíně. Musím říct, že progres tam je a jsou šikovní. Palec nahoru! V pátek byla domluvená grilovačka u Safíků ve Skašticích. Vypichuji famózní burgery s domácí zeleninkou, točené pivko a čokoládový dort s jahodama. Pecka!

V sobotu po obědě vyrážíme do Valmezu k Adélce na barák. Rodiče odjeli na dovču a tak sme mohli rozjet slušnou pool party. A opět hlavní jmenovatel tady těch večírků je prostě dokonalé žrádlo. Nevím, jestli se pohybuju v takové společnosti lidí nebo je to obecný trend, ale ženské se předhání v tom, udělat něco zdravého, chuťově famózního a dokonalého. Už to není o špekáčcích na grilu nebo o koupeném naloženém masu v Tescu. Tohle jsou prostě třicátnícké grilovačky, kde má člověk až výčitky, jak si žere a jak se má dobře. No nedá se :)

Takže závěrem snad jen poděkování hostitelkám za organizaci a za polechtání mých chuťových buněk. Bylo to parádní. A taky je to doklad toho, že stárnout se taky musí umět. A tenhle způsob mi teda vůbec nevadí hehe. Hezké tropické dny

Přikládá tady FOTOGALERKU pro představu


iOS7 - všechno jinak

12. 06. 2013 / Filip Urban / soft & hardware
iOS7 - všechno jinak

V pondělí proběhla po delší době Apple keynote, kde nám borci s Cupertina naservírovali celou řadu novinek. Od aktualizace operačního systému Mavericks, přes futuristicky vyhlížející Mac Pro až po zcela mobilní operační systém iOS7. Samozřejmě sem u premiéry nemohl chybět. Ne teda fyzicky, ale přilepenej na apple streamu, který běžel online z konference. A dojmy?

Shodnem se na tom, že je to výrzaná změna. A nejde jenom o minimalistické ikonky a kolotočářské pozadí. Celý systém je od základu překopán. Ano. Apple byl první v čele pelotonu smartfonů, ale je pravda, že v poslední době ztrácel tempo. Asijští výrobci hrnuli novinku za novinkou a ladili, tunili, vymýšleli. Apple si jel svoje prostředí, svou stabilitu, dokonalou funkčnost mezi apple zařízeními, ale už přišla doba se do toho opřít a dohnat konkurenci. A vím, že to není lehký úkol přijít s něčím neokoukaným, revolučním a nadčasovým. Vizual iOS dostal na starosti Johny Ive, zodpovědný za to, jak vypadá dnešní apple hardware (fantasticky) a vzal to od podlahy. V zásadě se vším co nový systém přináší - souhlasím a bylo potřeba zapracovat. Baví mě nová gesta ovládání telefonu, baví mě ten 3D prostorový efekt, kdy pozadí se natáčí podle gyroskopu. Ale tak jinak a hezčejc, než to mají Androidi :) Redesign ikonek je na delší povídání.

Pokud bych se měl vyjádřit ke grafice celého UI, není to nic nového, objevného. Blur pozadí už uměly windows vista, líbí se mi nová typografie a celkově příklon od kůže, prošívání a naleštěných ikonek k funkčnímu minimalismu, který mě nadchl už na windows mobile. Baví mě, jak celá řada grafiků přišla s vlastním řešením a stylem viz například tady (vlevo návrh, vpravo original apple) Je to takové rozhárané a na mě moc barevné. Ale věřím, že než to vyjde na podzim ven, ještě to kluci odladí. Uvidíme.

Ale nemůžeme hodnotit jen homepage s cukrkandlovýma ikonkama. Systém dostal důležitý update a srovnal krok s konkurencí. Pro mě je to pořád to nejlepší na trhu kvůli své bezproblémové funkčnosti, odladěnosti a uživatelskému prostředí. Prostě ten telefon má duši a věřím, že ta zůstane zachována i v novém iOS7. Co mě ještě potěšilo, že apple myslí i na starší stroje. Vemte si, že na podzim si narvete do svého 3 roky starého telefonu nejnovější iOS. Kdo z majitelů androidů tohle může?

Takže závěrem určitě spokojenost a souhlas. Doufat v něco revolučního co se týká interface a ovládání telefonu je v dnešní době asi nereálné. Už tak to bude pro běžné uživatele slušná změna.


YP mejdan ve Zlíně

06. 06. 2013 / Filip Urban / aktuálně
YP mejdan ve Zlíně

Mám tu pro vás jeden tip na hudební "událost". 28. 6. 2013 děláme opět ve Zlínském klubu BLOK12 mejdan. Tentokráte (když počasí dovolí) bude akce venku před klubem. To by mohlo mít atmošku, zatančit si takhle pod jednadvacítkou (mrakodrapem). Opět vystoupí ipadové duo imad a pdf. Já nakupuju mp3 jak urvaný :) V tomhle je ten itunes hrozně zrádný. Stačí se jemně dotknout displaye a euro je v řiti. Ale zase budou nové fláky na parket. Takže si pište do deníčků! Poslední pátek před prázdninama se poveselíme ve Zlíně. Těším se!

Btw: TADY galerka z posledního yp meetingu pro lepší představu.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské