Aktuálně

31. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Jak je to české pořekadlo? Kdo umí, umí. Kdo neumí, čumí? ČUMTE jací frajeři žijí i u nás v České republice. Tohle je reprezentativní vizitka umu.


Aktuálně

31. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Já vím, sem ostuda, ale až včera sem si dal vklidu a v jednom zátahu Brazil. Celovečerní filmy Terry Gilliama jsou pro náročného diváka a myslím, že ne každý to ustojí. Vždycky to chce megasoustředění na děj a vůbec. Rejža si s divákem pohrává jak kočka z myší. Někdy se uplně stírá rozdíl mezi realitou a šílenou fikcí, kterou rozehraje. Ikdyž co je v tomhle případě realitou je taky otázka. Celý Brazil je jedna velká fikce, vymyšlená do detailu. Když na ten film hledíte, žasnete, jaké nápady se můžou zrodit v něčí hlavě. Jak tomu filmu věříte cokoliv, co vám ukáže. Hodně za to může vizuální stránka, která je neskutečná!!! Mramorové haly, trubky, hadice, psací stroj z lupou coby nejmodernější počítač, ultranáklaďáky, billboardy naskládané jeden za druhým u cesty, mrakodrapy, až po nejmenší detaily jako přehnané kšilty opravářů klimatizace, naleštěné helmy policistů, dokonalý systém potrubní pošty, střevíc coby módní doplněk starší dámy a vůbec. O tomhle filmu se těžko píše. Jestli budete mít příležitost, mrkněte na to. Proč? Aktuální problém terorismu, lovestory po celý film, hromada MP fórků a v neposlední řadě samo i celkový děj. Terry Gilliam je bůh! Jestli se tohle celé zrodí v jedné hlavě, pak nic než respekt.


aneb za co všechno může jedna moucha v psacím stroji :)


Aktuálně

30. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Jak sem předpokládal, bicí souprava dole u Milošů na sebe nenechala dlouho čekat. Nejlépe pak zabubnovat si se vší vervou ve 3 ráno po návratu z hospody, kdy spí jak privát tak celá ulice kromě ožralého Bishopa. Borci kruwa přemýšlejte někdy. Připadal sem si jak vypruzenej důchodce, když sem tam na ně musel vlítnout, ale tohle opravdu ne. Já mám pochopení pro cokoliv ale mlácení do bubnů, strouhání na kytaru a vyřvávání: Everybody smoke marihuana v brzských ranních hodinách je tak trochu mimo mísu nemyslíte?


Aktuálně

29. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Tak deadline pro uklizení Boženy je zítra. Kumpáni si fikanně rozebrali ty nejpříjemnější práce jako zbavení se tuny petek a vytření schodů, takže už zbývá pouze koupelka a té se každý bojí jako čert kříže. Patrně ji vyfásnu já. Nu což. Už sem si zvyknul. A stejně si tu musím zakřičet: Bože, bože, bože, boženoooh! Na tebe budu na stará kolena vzpomínat :)


Aktuálně

29. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Bishop si dovezl bicí na Boženu. A Polish elektrickou kytaru - konec vyklidněných večerů...


Aktuálně

27. 03. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Půl jedenácté večer. Sedím na Boženě - nekalím. Vzácná chvilka, po které začínám toužit čímdál častějc. Pomalu si uvědomuju, že nemusím být vždycky u všeho, kde se něco děje nebo kde se co slaví.

Včera při kolaudačce Emova kvartýru sem zaznamenal další posun v druhu zábavy. Většina známých už má vlastní bydlení. Takže víkendy se začínají pozvolna měnit v bytové návštěvy s vínkem, chipsama a asi i nadále špeqem. V každém případě je to už trochu jiný styl než do těhle dnů. Dřív, když měl někdo volný kér, děly se tam brutální akce až se barák otřásal. Dnes nikoliv. Vklidu posedět, poslechnout muziku, pokecat co se stalo nového za ten týden, měsíc, rok co sme se neviděli a vklidu se rozejít k domovu.

Zjišťuju že člověka neformují jeho rozhodnutí, ale přirozené události kolem a takovej nějakej nalinkovanej průběh života (pokud to teda opravdu není dobrodruh nebo extrabohém). Prostě skotačíte na sebelepší akci a pak si řeknete: "Sakra vždyť je to pořád dokola! Kolik večerů sem už strávil na parketu, kolikrát se těšil až někdo donese nějakou trávu a kolikrát sem s maximálním sebezapřením do sebe kopal baňku, která mě po chvíli srazila k zemi.

Zkrátka všeho se jednou nabažíte a řeknete si dost! teď jinak. Zrovna si takovým obdobím procházím. Poslouchám vyklidněnej solidsteel, ťukám do klávesnice, sem v celém baráku sám a vím že všichni známí se někde baví A MĚ TO VŮBEC NEVADÍ!

No nevím do jaké míry je tenhle update zajímavej, jen sem měl nějakou potřebu to sem napsat. Tahle fotka vystihuje mé aktuální rozpoložení.



DREAM MACHINE - dobrou noc...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské