Aktuálně

26. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Tak to máme za sebou. Čtyřdenní primitivní soustředění na krásné chatičce v horách. Napřed to vypadalo, že bude plno, před odjezdem že nikdo a nakonec plná chata. Objevily se staré xychty ale i nové tváře, což mě těší :) Že se nás ti mladí ještě nebojí.

Program byl volný a spontánní. Pilo se pivo, pálili brka, hráli společenské hry jako Česko, Portoriko, Osadníci z Katanu, Fantom města Prahy, hrálo se i na kytaru. Vtipná scénka kdy Peca dává písničku ze tří akordů a skupinka primitivů s iphonama a na nich texty k písničce :)Došlo i na vycházky. Ale jelikož bylo fakt hnusně, nijak se to naštěstí nehrotilo. Nicméně sobotní výstup na Harachovské skokanské můstky nám dal celkem pokouřit.

Přemýšlím, jak moc mě tyhle akce obohacují, protože po těch pár dnech má člověk slušnou díru v hlavě ale pořád tam někde na pozadí je pocit, že si to vážně užil, poznal zajímavý lidi v tom nejlepším slova smyslu a že ta naša komuna ještě funguje :) Škoda jen, že si nenašli čas naši kamarádi co už vlastní domky a hypotéky a rodiny...

Nevermind. Tak to así má být. Naštěstí se našlo dost nových hecířů. Dost tlachání a vychvalování. Mám tu fotoreport pro ty co byli ale i pro ty co se nevyhecovali, aby viděli o co přišli :)


Aktuálně

22. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Poslední briefing před dnes začínajícím podzimním yp srazem v krkonoších. Z počtu bezmála 30ti lidí to vypadá, že se na místo dostaví slabých 15. Pár se omluvilo pro nemoc, zbytek pak většinou rodinných důvodů :) My co nemáme rodinné důvody vyrážíme kolem čtvrté z Brna. Skupina B vyrazí z Prahy, skupina C pak kolem šesté z Brna a poslední skupina (pojmenujme si ji třeba skupina D) taktéž z Brna po sedmé hodině. Sníh mizí před očima, tak se snad bude moct dojet až k chatě.Nakupte si nějaké jídlo. Na oběd budem chodit do okolních hospod, večeře pak společné ve stylu do dům dá. Vemte nějaké společenské hry, zpěvníky a hlavně iphony s playlistama :) Pivo je nachystané. Dvě bečky Svijaného. Trávu nezapomeňte přibalit do batohu. Zábavu si už nějakou vymyslíme :) Pokud je tu ještě někdo, kdo váhal z účastí, neváhejte a dojeďte klidně v pátek nebo i v sobotu. Chatu a lokaci najdete tady nebo si tohle hoďte do navigace: Studenov 9512 44 Rokytnice nad Jizerou.

Hezý víkend a primitivové - vzhůru do Krkonoš!


Aktuálně

21. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Půlka týdne fuč a my máme za sebou 3 intenzivní dny strávené s Brunkem v Brně. Jedeme totiž ve čtvrtek do Krkonoš a už se mi nechtělo jet pro psa zpět do Km, tak jsme si ho dovezli už v pondělí do velkoměsta :) 3x denně venčíme a v noci nespíme :) Cestou v autě jsme si jasně řekli, že do postele nepáchne. S tím ovšem Bruno nesouhlasil a dlouhodobým citovým vydíráním to nakonec skončilo přesně tak jak jsme nechtěli. Napřed zkouší jednu tlapku, druhou. To ho seřvem, on se stáhne, po chvilce položí na postel jen hlavu a čumí. Když ani to nezabírá, začne se třást jakože zima (v bytě kde je 23 stupňů) Když ani to nepomůže, lehne si pod postel a jakmile usnem - šup! Už leží u noh. Ráno ho pak najdu jak mě funí do xychtu.

Dnes v noci jsme si řekli že opravdu do postele už ne, jenže... Nechápu kde k tomu přišel ale v noci mu brutálně napuchla huba. Rty měl jak afroamerický boxer a donekonečna pochodoval po místnosti a ťukal nehtama o zem. Do toho se stihl ještě slušně poblít. Fakt bezesná noc, kdy ani on ani mi nezamhouřili oka. V 7h mě budí budíček, otevřu oči a co vidím. Brunkův čumák. Do rána se to naštěstí spravilo a tak se veterinář odkládá.

Ranní venčení má něco do sebe a člověk je prostě přinucen vstát. Projde s psékem naučenou trasu, pozoruje lidi spěchající do práce, nadýchá se čerstvého vzduchu, sebere hovno z chodníku...no naštěstí nám to zítra končí a vyrážíme do divočiny. To sem zvědavý, co bude Brunek říkat na svou sněhovou premiéru :)


Aktuálně

15. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Venku je zima, ale toho ste si všichni asi už všimli. Taky ste si všimli řídkosti updatů tady. Možná ste si už ale nevšimli, že studio aparát s Pecou a Hebem se do toho zase trošku opřeli a sází updaty. Heb coby velké zvíře v Číně má vtipné postřehy o téhle zemi a Peca? Ten píše o tom, jak v Praze chodí do kina a balí holky (což mu nikdy moc nešlo). Více na STUDIO APARÁT.

A co nového u mě? Postupně odkrajuju z jednoho velkého plánu. Aktuálně se ze mě po pěti letech stal zaměstnanec. Brrrrh....Ovšem je to jediná možnost, jak se legitimně dostat k půjčce. Živnostníkovi dneska nikdo nepůjčí ani fenik, tak sem se nechal zaměstnat a uvidíme. Pípací kartičku naštěstí nemám, ale i tak. Podvědomí pracuje :)

Další novinkou, která snad stoj za zmínku, je fakt, že se po večerech snažím zavěnovat webu youngprimitive...ano správně. Kovářova kobyla nejen že je bosa, ale kulhá a napadává na obě přední nohy. Tenhle web je několik roků nedodělanej bastl. To ještě když se Safik učil programovat. Bohužel (nebo bohu dík) se to už naučil a je zasekanej zakázkama, takže uvidíme jak reálné bude dostat mé představy online. Píšu to schválně, abych měl zmapováno, kdy jsem se do toho pustil a kdy se vy, my, dočkáme nějakého výsledku online....

No a poslední aktualitka je, že vyrážím dnes navečer do Zlína zapít Amálku mého kamaráda a bývalého spolupracovníka Vaška. Na svajbu sem nedojel, ale dítě zapít se musí. Sem zacyklený v kolotoči zapíjení svobod, svateb, dětí a kolaudací obýváků, kuchyň a....asi to tak má být.

Po neděli se určitě ozvu, to si totiž bereme Brunka do našeho bytečku v Brně a to bude na několik updatů určitě :) Hezkej víkend!


Aktuálně

12. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Ještě bych si možná mohl střihnout neobjektivní report z letošního Designbloku. Díky Indům v Tescu (ano, střevní potíže) se náš pobyt v Praze smrsknul pouze na pátek. Ráno žluťákem do Prahy a přesun do Holešovic, kde se odehrávalo to zásadnější z Designbloku, respektive bylo tam po kopě nejvíce vystavovatelů.

Na Designblok jezdím vpodstatě ze setrvačnosti už od jeho začátku, takže mám možnost srovnávat. Od živelné, nadšené a originální akce se vyprofilovala údálost a především podnik, kterej funguje a dost lidí je z něj živo. Názory o tom, že je to snobská přehlídka bych nehodnotil. Na jednu stranu možná, na druhou stranu vidíte stánky nadšených mladých designérů, kteří se na sebe snaží upozornit byť často nemají moc co nabídnout ale mít v kolonce VYSTAVOVAL NA DESIGNBLOKU se nosí. Taky to není zadarmo. Zaplatíte 12 tyček za prostor 2x2 metry a ukažte co umíte. Ti podnikavější tam prostrojí celej týden a snaží se věci i prodávat, větší punkeři tam jen vystaví svá dílka.

Když se na to celé podívám z odstupem, nenašlo se moc věcí, které by mě zaujaly, donutily smeknout před tvůrcovou kreativitou. Z 80% stejní vystavovatelé jako loni. Pár prezentací Vysokých škol, zaběhlých studií. Prostory opět jinde a jiné. Instalovat "stánky" do nedodělaných loftových bytů v Holešovickém pivovaru hodnotím pozitivně ale říkám nic zásadního nového mě tam nepřekvapilo. Ono dneska už to není moc lehké přijít s něčím opravdu originálním. Vše co šlo odlit z porcelánu už snad odlito bylo, Šperky ze základních desek počítačů pobavily, vynilové nálepky do bytu snad, ale nic bych si nevybral (to je ale můj problém) Pak celá řada jakýchsi experimentů, které míjíte bez většího zájmu, hromada studentů co berou každej letáček a fotí se u každé chujoviny....

Highlightem Designbloku tak byl asi 3 hodinový oběd s Rafem a Zuzkou z Popularu odjezd na Florenc a cesta zpět do Brna. Můžu si odškrtnout další designblok a na rok zase zapomenout. Kua, tohle zní fakt fotrovsky :) Ale slovy klasika: Nuda, nuda, šeď, šeď.

Rozsáhlejší a sofistikovanější články o letošním designbloku a jeho vystavovatelích najdete na serveru DESIGNMAGAZIN.CZ

Poznámka pod čarou: Na celé řadě designových kousků cedulky typu DO NOT TOUCH, DO NOT SIT, DO NOT OPEN. Myslel sem že design je přecejen o něčem jiném...


Soft & hardware

10. 10. 2009 / Filip Urban / soft & hardware

Po čase malé hardwarové okénko. V tomto případě spíš softwarové. Po necelých dvou letech používání Maca sem se rozhodl ho trošku potunit a přidat mu větší interní disk, protože souborů, které stále potřebuju po ruce se nahromadilo a tak už nebylo moc kde mazat a disk se slušně zaplnil. V Brněnském Macservisu mi tam šupli novej 320gb disk a starej mi dali do rámečku, kterej teď připojuju ke kompu přes usb. Problém měl nastat při reinstalaci systému a všech aplikací a nastavení, která sem si za ty 2 roky ponastavoval.

U PC sem byl zvyklý jednou do roka na reinstal. Jen proto, aby komp zase fungoval jak má. Měl sem naučený postup a bral sem to jako nutné zlo. U Maca sem instaloval naposledy právě před dvěma roky a trošku sem se děsil o co všechno zase přijdu novým reinstallem. A ejhle. Tady musím zvednoout palec nahoru a dát bod a potlesk Leopardovi. Stačí na novej disk nahrnout leoparda, upgradnout defaultní programy systému a pak spustit aplikačku migration assistant. Vyberete disk odkud má data migrovat a která data má migrovat. Dáte ok a jdete si lehnout nebo si dát vanu. Až se vrátíte ke kompu, stačí se odhlásit a přehlásti na zálohovanej profil a ejhle! Jste tam, kde jste byly před reinstallem. Všechny bookmarky, ftp účty, pošta, programy, kodeky, kalendář, kontakty, no prostě vše je zpět na svém místě a PLNĚ FUNKČNÍ!

A jako bonus k tomu všemu je kmitající systém po čerstvém reinstalu bez většího zadýchávání a roztáčení větráků. Good work apple!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské