Aktuálně

06. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Dnes odstartoval 11 ročník Designbloku. Celkem na 63 místech v Praze představí designeři a designérská studia svoji práci. Stěžejní místa budou opět v Holešovicích a Karlíně. Zbytek je o nasísání do vyštýlovaných krámků s pár designovýma kouskama a cenami, na které běžný smrtelník nedosáhne. I tak si ale myslím, že akce stojí za návštěvu pro lidi, kteří mají rádi hezké věci. Můžeme se těšit na novinky z nábytku, skla, porcelánu i módy. Spousta doprovodného programu.Bohužel se nedočkáme Datatransferu, který býval součástí DB a kde se promítali videa z Londýnského One dot zero což je přehlídka těch nejlepších současných animací světa.

Vyrážím s Nitkou ve čtvrtek ráno žluťákem směr Praha a v pátek odpo zpět do Brna. Tak sem si říkal, jestli nedáme někde nějaké pivko ve čtvrtek večír? Kdyžtož se ozvěte na telefon a domluvíme čas a místo.

Stránky akce plné informací o vystavujících a lokacích najdete zde!


Aktuálně

05. 10. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Pindělí.....eeeeeghr. Po pracovním víkendu se necítím zrovna odpočatě ale zase sem spokojenej. Dokonce došlo i na fyzickou práci, když sme se rozhodli začít vystěhovávat bordel z půdy u rodičů. Za ty roky se tam natahalo takových nesmyslu "který by se mohly hodit" ale nehodí a hodit nebudou. Tatínek to nesl těžce, protože "To mohlo být poliček a botníků!", který by nikdy nevyrobil, protože prostě není kutil ale ta představa že se to jednou može hodit je silnější.

V sobotu odpoledne pak focení nových yp dizičů a prestižek s Procházkou, Theikou a Brunkem na bágráku. Poslední pěkné dny se musely patřičně využít. Večer pak cesta na zříceninu Lukov. Bloudění lesem ale měsíc svítil tak jasně, že vrhal ostré černé stíny a když ste se podívali na nebe, viděli ste bílou čáru za prolétajícíma letadlama.

Párty měly na starost kluci z Huckotu a Moire a bylo se věru nač dívat. Myslím že u mě vizuální složka vedle zcela jistě před hudební. Několik projektorů osvítilo trosky hradu a rozehrály barevnou parádu. Hradní věž se točila ve žuté spirále, měnila se pod fraktálovými obrazci. Další stěna byla obarvována šutr po šutru, do toho PUK PUK se svými diapozitivy a všude svíčky a světýlka a do toho teda ten měsíc. No byla to bomba. Na video z hradní instalace se můžete podívat tady.

Jedinou poznámku mám možná k hudební části. Asi sem málo experimentální ale podle mě smíchat klarinet s osmibitovými zvuky je prostě neslučitelné ať je to alternativní sebevíc. Ale sleduju tu celkovou posedlost 8bitovou muzikou a nevím co si o tom myslet. Když moje Atárko vyplodilo Axel music ve 4 kanálech, ucvrkával sem si, dnes se tomu musím smát. Druhá poznámka směřuje k agregátům, kterých asi bylo málo, protože utáhnout tolik projektorů, aparát a studenstskej bar s varnou konvicí a chlaďákem je vždycky problém. Na konci večírku už jen svítili svíčky a my se zahřívali u ohniště, protože na open-air už to opravdu není. I tak palec nahoru a bod a potlesk za zprostředkování skvělé atmošky!

Toliko postřehů z mého víkendu.


Muzika

29. 09. 2009 / Filip Urban / muzika

Babí léto odletělo s poslední pavučinou a nastává období ocelových obloh, šera a tmy. Ideální klima pro podzimní depresi. Ještě tak něco čerstvého melancholického a vyklidněného do uší a můžeme depkařit ostošest :)
A že je z čeho vybírat. Tři mý oblíbení interpreti vydali desku. Zero 7 s albem Yeah Ghost. Air s deskou Love2 a kytaroví Kings of Convenience s albem Declaration of Dependence. Navrh přihazuju skvělý singl Bristolské formace Massive attack - Splitting The Atom. Už už se nemůžu dočkat na jejich koncert 3.listopadu v Pražské Lucerně. Plánujete někdo?


Cestujeme

27. 09. 2009 / Filip Urban / cestujeme

Ještě sem projel adresář s ČB úlovkama, tak nahazuju do druhé galerky + slibované druhé CD z Central parku. Tentokrát si na své příjdou milovníci hauzmjůzik :)New York B&W


Cestujeme

25. 09. 2009 / Filip Urban / cestujeme

Opět prdím do své židličky v Brně a jsem spokojenej. Uvanej jak pes, ale spokojenej. V krátkosti shrnu NY a už vás tu tím nebudu obtěžovat.NEW YORK, NEW YORK!


Pro mě vělký zážitek a zkušenost. Vidět naživo všechna ta notoricky známá místa z filmů, seriálů, obrazů a fotek. Projít se, nasávat tu atmošku, pozorovat. Nic nedělat jen stát a pozorovat. To mi uplně stačí. Cítit očůrané rohy, přepálené hot dogy, výfuky taxíků, prodírat se davem lidí, lehnout si na trávník do Central parku, přepočítavat ceny ipodů, stopovat taxík, ptát se policajta na správný směr, bát se podívat skupince fakt černých černochů do očí, pít pivo v papírovém sáčku, neustále zvedat hlavu k obloze, zažít to pravý art deco, hodit homelesovi čtvrťák, jít půl hodiny špatným směrem, počítat americký vlajky, potkat ty nejpodivnější rasy a typy lidí, mít nepříjemný pocit, že vás neustále sleduje nějaká kamera, pořád odmítat nabídky turiských atrakcí, kupovat vody za 2 koláče u stánkařů a následně horkotěžko hledat veřejné záchody, které prostě nejsou. Dát si retrospektivu Kandinskeho v baráku, kterej znáte jen z přednášek architektury....

Je toho spousta, co se dá v NY zažít a být tam dalších 100 dní, zažiju dalších 1000 zážitků a nafotím dalších 10000 fotek. Člověk může Ameriku, potažmo NY milovat, nebo nesnášet, ale rozhodně by ho měl vidět.

Více popisků v rozsáhlém fotoreportu. Budu vděčný za každý komentář.

PS: Abyste neřekli, že sem vám nic nedovezl, nahodím postupně 5CDček, které sem koupil v Central parku od jednoho černocha, který tam prodával muziku, na kterou tam borci na kolečkových bruslích tančí. Výborná směsice funku, hiphopu, house a jazzu. Jen koupit čtyřkolečka a přidat se. Stahujte tady


Cestujeme

22. 09. 2009 / Filip Urban / cestujeme

Máme úterý, dva dny do odjezdu a mé nohy mě proklínají, protože není dne, abychom nenalítali desítky kilometrů někde mezi streets a avenues. V mém virtuálním deníčku odfajfkovávám jedno must see za druhým a kartu foťáku plním hromadou fotek ze štrýtu štrýtů.

Po pár dnech rozkoukávání už máme logistiku slušně zmáklou. Mapu vytahujeme minimálně a tričko s logem I love NY zásadně nenosíme. Přece nejsme turisti. Naše šestičlenná skupinka se rozdělila a každý si už brouzdá manhattnem podle svého. Marty s Pecou si dali včera zápas NHL. Márty ještě v noci ze spaní hecoval útočníky ke střelbě v divné hatmatilce poblázněného mozku, plného nových impulzů. Koláče se jaksi rychle rozkutálely. Služby jim tu fungují na jedničku a taky se nebojí si říct o slušný tips. Ceny tu maj uváděné většinou bez taxy a tak finální cifry jsou trošku jiné, než člověk očekává.

NY je jeden velkej úlet. Pořád nechápu, jak to celé může fungovat. Lidi jsou tu na sebe kupodivu milý a ohleduplní. Nikdo vás neprudí, homeless mají styl a stačí jedno no thanx a nemáte problém. Bydlíme v jižní části Harlemu, což je taková řekl bych chudší čtvrť pro barevné všeho druhu. Na naši stanici metra dojíždíme jako jedinní bílí a cesta k hostelu je olemovaná skupinkami těch nejčernějších černochů. Gangsta hiphop jim tu člověk tak nějak přirozeně věří a atmošku to rozhodně má :)

Jsme po snídani a já už se nemůžu dočkat návštěvy BH photo NY superstoru. Největší krám s foťáky, nebál bych se říct na světě. Poté ještě odfajfknout MOMA a zítra už jen tak bloudit ulicemi NY a pomalu se loučit s tímhle blázincem, ve kterém se mi nežije vůbec špatně.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské