Aktuálně

18. 05. 2009 / Filip Urban / aktuálně

S železnou pravidelností pindělí. S tím souvisí update: co dělal efa o víkendu a odkud kam jel :) Nic tak zásadního se nedělo. V pátek másling po bláznivém čtvrtku a v sobotu muzejní noc ve štatlu. Asi v osm sme vyrazili do ulic a já žasnul, kolik lidí v Brně bydlí :) Speciálně vypravené autobusy vozily do centra davy a ty potom obrážely muzea a galerie ve více než hojném počtu. Vybrali sme si místa, kde až taková tlačenka nebyla, takže to bylo snesitelné. Obdivoval sem krásné prostory v galerii Vaňkovka, prošel si Pražákův palác, moravskou galerii a mrkli sme na koncert dvou originálních Brňaček - Čokovoko. Rap v téhle formě mě oslovuje a baví. Rád bych ty holky dostal na Tyngltangl, tak uvidíme. Malá ukázka pro nezasvěcené tady

Neděle pak vyklidněný másling doma s první letošní grilovačkou na terásce. Přežijte týden ve zdraví a já se zase přihlásím s nějakým updatem.


Akce

15. 05. 2009 / Filip Urban / akce

S lehkým bolehlavem zavzpomínám na včerejší konferenci v UH. Akce myslím si vydařená na první ročník. Čekala mě prezentace před publikem plným mladých studentů a dva dny nočních můr. Za klávesnicí to sem extrovert bez hranic, jakmile mám promluvit k davu, svírá se mi krk.

Spravily to 4 rumy rychle za sebou a pak jsem se posílen alkoholem jal uvést přednášky o tom co je to yp, kdo je venca, co děláme, proč to děláme, jak to děláme a co z toho máme. Sám sem si v tom aspoň udělal jasno a závěrečný potlesk bylo snad znamení, že to lidi bavilo. Z kolegů, co přednášeli stojí za zmínku asi jen Radim Peško. Mladý typograf co vyučuje v Amsterdamu typografii a design. Zabranej do typografie a grafického designu až po uši a tvořící si po vlastní liní s absenci jakýchkoliv trendů. Švýcarská čistota a preciznost v písmech, layoutech a věcech které pouštěl. Thumbs up!

Po přednáškách následoval hudební program, ze kterého vypíchnu projekt Don Juan Diso. Brněnský primitiv se svým synťákem, tepajícími spodky a neskutečním hiphopovým frázování ala rapmasters :) Juan se pohybuje někde mezi Brunem Ferrari a Arnoštkem z Kouře. Jeho živelné vystoupení a doprovodné citace básní jsou show, která vám potrhá bránici. Pozitivní zprávou je, že na Do Juana se můžete těšit na letošnm tynglu, kde vystoupí se svým projektem a věřte, že vidět ho live je prostě zážitek! Pro představu přikládám video z youtube z jeho pilotním singlem Dilema!


Aktuálně

12. 05. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Mám radost! A velkou. V Praze 28.5 vystoupí moje srdcovka - Jazzanova v Akropolis. DJský tým doplní osmičlenná koncertní sestava, která skladbám vtiskne nenapodobitelný feeling. Společně se zkušenými hudebníky dorazí i zpěvačka Clara Hill, jež se blýskla na nahrávkách Jazzanovy i 4Hero a na svých třech sólových deskách vydaných v péči Sonar Collective.Šestice berlínských DJů a producentů patří mezi absolutní klasiky sofistikované klubové hudby, nu-jazzu a broken beatu. Hudba Jazzanovy má hluboké kořeny v dřevním jazzu či soulu, tyto styly ale spojují s klubovou současností elektronické hudby či hip hopu a fascinací latinskou Amerikou. Tento unikátní mix dodává jejich nahrávkám nadčasovou kvalitu a pochutnají si na nich hudební labužníci, kteří svůj vkus nenechají omezovat škatulkami.

Můj skromnej tip na koncert roku! Přidá se někdo?


Akce

11. 05. 2009 / Filip Urban / akce

Mám tu jeden kulturněvzdělávací tip. Ve čtvrtek proběhne pod záštitou UTB FMK v Uherském Hradišti odborná konference nejen o designu a reklamě v nečekaných souvislostech na téma: Hrana - hranice - rozhraní. Budou se probírat okrajová témata v designu, reklamě a médiích. Všímavějším jistě neuniklo, že jsem jedním z přednášejících. To neříkám proto, že bych se tím chtěl nějak chlubit....to je prostě fakt :)))

Po přednáškách bude následovat hudební večer a párty do pozdních hodin. Myslím, že by tu mohlo vzniknout příjemné každoroční setkání, podobné tomu. jaké mají v Žilině - Kupé.

Vstupné pro registrované je 50 Kč, a na místě pak 100 Kč. Info na registrace@email.cz. A teď mě omluvte, jdu vymýšlet nějakou tu přednášku...fuf.


Akce

10. 05. 2009 / Filip Urban / akce

Flédičku máme za sebou. Za mě povedenej mejdánek. Trošku sem se bál, kolik lidí dorazí, ale nakonec to vyšlo hezky šulnul, vše potřebné se poplatilo. Někteří nedorazili, což mě mrzí protože pak se vám dere na popředí otázka: "PRO KOHO TO JÁ VLASTNĚ KURWA DĚLÁM?" jiní naopak překvapili a dorazili a zpozoroval sem i pár nových tváří což mě těší. Otázka je, jestli vyrazili na Flédu jen tak, nebo věděli. Co se týče knírů, těch by se dalo napočítat na prstech jedné ruky :) Těm odvážnějším hecířům děkuju, ostatní se vymlouvali na důležité pracovní schůzky nebo na to že při holení zapoměli.

YP SPRING MEETING FLÉDA 2009

Večírek se příjemně rozjel s gydovým setem. Jak dohrál, hned nastoupili na plac tanečníci :) Poté štuka, gasta a na závěr jerome. Nic se zase nestihlo probrat. Naopak vypít se toho stihlo až moc. Ještě jednou díky všem zůčastněným. Bod a potlesk dostává DO, který i navzdory osudu dorazil s najmutým řidičem Vašuckem :) Respekt Odónovi a Košákovi za opuštění rodin a poctivé kalbě a vůbec. Rád sem vás všechny viděl po kupě a v létě to zopakujeme na Tyngltanglu! Galerku přikládám pro představu :) Je dost podobná té loňské, předloňské a přepředloňské. A to je na tom to krásné :)


Aktuálně

07. 05. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Asi by se hodilo napsat pár řádků o naší krátké dovolené po západoevropských (dvou :) metropolích. Z Brna jsme vyjeli kolem deváté. Ve 3 odpoledne už hledám místo na zaparkování nedaleko našeho Aurora hostelu. To se mi povedlo o ulici vedle. Jdeme se ubytovat. Při dotazu na možné problémy s parkováním týpek jen mávne rukou a že to nemám řešit. Ok, neřeším. Dostáváme pokoj, kde je vše bílé, krom světla u kterého si můžete volit RGB škálu. Celý pokoj se tak zalije do barvy, jakou si nastavíte. Příjemná vychytávka, zvláštěpak pokud si každý pokoj nastaví svou oblbenou. Z venku to pak vypadá moc dobře a hostel je v super lokalitě.

Berlín je roztahané, velké město, takže pohybovat se tam pěšky je dost náročné. Buďto doporučuju půjčit si kolo, nebo lístek na U-bahn, S-bahn. Berlín je skvěle přizpůsoben pro cyklisty. Za 3 dny jsme stihli vše co šlo. Berlín toho nabízí opravdu mnoho k vidění. Všechno funguje na jedničku, lidi jsou příjemní, služby bez problémů, nikde nikdo neprudí, prostě se člověk cítí bezpečně a příjemně. Berlínští pankáči jsou k vidění všude, ale spíš mi to přišlo jako pózing než pravej punk :)

V neděli dopoledne dáváme ještě nějaké blešáky a vyrážíme směr Wolfsburg. Proč tam? Před nedávnem sem v telce viděl dokument o stavbě Phaeno Science Center, kterou tam má na svědomí Zaha Hadid. Její architektura mě fascinuje a chtěl sem si ten barák omrknout a hlavně pak vyzkoušet desítky trenažérů na kterých jsou simulovány fyzikální, optické, mechanické zákony. Je to jedno velké hřiště pro děti, ale nejen pro ně, protože i my jsme se tam s Nitkou sekli asi na 4 hodiny. Pokud někdy pojedete kolem Wolfsburgu, doporučuju se tam zastavit, protože je to bomba!

Poté sme pokračovali směr Amsterdam. Asi 40 km před městem sme to zapíchli na benzínce. Naivně sem si myslel, že přespím pěkně venku, ale byla taková kosa, že sem byl rád za sklopené křeslo v Jindřichovi. Ráno rozlámaní a použití dorážíme do Amstru. Auto sem zaparkoval na jednom z míst park and ride. Cena 6 E za den a jízdenka na šalinu tam i zpět grátis. Nejlepší a nejbezpečnější způsob parkingu v tomhle městě, protože v centru vysolíte za den i 30 éček, v horším případě vám ho prostě vyberou.

Hostel v Amsterdamu sme si vybrali na houseboatu prakticky v samotném centru města. Příjemná majitelka hostelu nám ukázala pokoj o rozměru 2x 3 metry s patrovýma postelama :) Jediné, co se v tom pokoji dalo dělat, bylo přijít pozdě v noci a usnout. Ale snídaně na palubě lodi byla příjemná i sprcha společně se záchodem v omezenén prostoru se dala zvládnout.

Až doteď nám počasí vycházelo na jedničku. V Berlíně bylo azuro od rána do večera a 25 stupňů, v Amstru zalezlo slunce, zatáhlo se a pak už jen chcalo a chcalo. Jak to tak v tomhle městě bývá. Město se dá prochodit za jeden den. Stačí se zorientovat v systému grachtů a nezabloudíte. To po jointu není už tak jednoduché ale citylosting je tou nejlepší formou pro tohle město. Už jsem ním brouzdal několikrát a stejně sem zase objevil nové místa, uličky a zákoutí. Tohle místo má prostě své kouzlo a člověk nemusí s mapou lítat po památkách. Stačí si sednout na kraj grachtu a prostě jen pozorovat život okolo. I to je velký zážitek. No nebudu se tu zbytečně rozepisovat. Mrkněte na galerku. Jedna černobílá, jedna barevná. Myslím, že obrázky mluví za vše.Co se týká praktických informací, pokud byste se chystali také vyrazit. Hostel pro dva na noc stojí cca 45-50E. V Berlíně bylo bez snídaně, v Amstru se snídaní. Najel sem 2500 km při spotřebě 7,8l/km, Brno - Berlín dáte za 6 hodin. Amsterdam - Brno za 10 hodin. Žádné mítné ani dálniční známky nepotřebujete. Dálnice ve špičkovém stavu s ohleduplnýma řidičema. Parking v Berlíně bez problému, v Amstru doporučuju P+R místa. Ceny benzínu 1,3E za natural 95. Půjčení kola 10E na den. Kafe mezi 2 - 3E. No a utrácet můžete každý podle libosti. Gram skanku od 7 - 12E :) Toliko z naší cesty.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské