Aktuálně

07. 08. 2006 / Filip Urban / aktuálně

A ještě jeden update si střihnu. Jak jistě mnozí nevíte, nosím brýle. Nosím, nenosím. Celkem na to seru, ale k televizi a na komp mám. U očaře sem nebyl sto let, tak sem se hecl a zašel na Kroměřížskou polikliniku na vyšetření.

Paní doktorka měla celou řadu aktivit jen ne věnovat se tomu čemu má, takže se stalo že sedím na židličce s tou šílenou konstrukcí na xcihtě, na které vám zkouší čočky, nos už mě tlačí a ta pizda si povídá s nějakým správcem baráku o cuketách a jaký je horko (to ještě bylo horko). Takže to vypadalo asi takhle: "Co tohle? lepší nebo horší?" já: "no zdá se mi to lepší" ona: "Mirku a nechceš cuketu? Mám to tu v ledničce a nikdo to nežere, co ste říkal?" já: "no že se mi to zdá lepší" ona: "Babka toho vypěstovala 20 kilo a nikdo to nechce....cože? je to teda lepší?" grrrrrrrrrrh!

No nebudu to protahovat. Výsledek byl, že mi snížila dioptrie o půlku a já si řekl že si pořídím nové brýle. V km sem žádné nevybral tak sem zkusil brněnskou optiku. Postaral se o mě týpek v optice na náměstí a přístup měl maximálně profesionální. Obručky (ehm Vogue, jiné mi neslušely) sme po shodě vybrali a začal nabízet skla. Pomocí nejrůznějších ukázek a katalogu mě vyhecoval skoro k tomu nejlepšímu co mají. Výsledek je, že budu mít skla NIKON s UV filtrem, olejovou úpravou, maximální sbroušení skel takže to nebudou popelníky ani oko nebudu mít přes celou obručku, eliminuje to odlesk z monitoru a zbavuje to takového toho tříštivého efektu když se na vás někdo díva z boku. Vše to má své názvy ale to si nepamatuju. S pocitem že velkou část hradí pojištovna, sem jen nadšene juchal a přikývl na každou vychytávku kterou nabídnul. Největší hek ovšem přišel při vyčíslení ceny brýlí. Bratru osm prutů (pojišťovna zaplatí 450kč) za něco tak křehkého, že se to budu bát vzít ven. V ceně je spešl hadříček a obal. Aspoň něco kua. Foajé bylo při placení zálohy. Dvakrát musel snižovat, protože v peněžence 100kč a na účtě sotva 2000,-

Až mě potkáte v brýlích, nezapomeňte mi je pochválit a říct jak mi sluší. Ať mám aspon dobrej pocit s dobře zainvestovaných peněz....


Aktuálně

07. 08. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Stále se snažím najít nové bydlení v Brně. V tom množství věcí co je k řešení mi tak připadá ještě jedna starost a to bydlení. Hledáme 3+1 se samostatnými vstupy za rozumný peníz. Dnes sem našel solidní kér kousek od Flédy. Tak sme se tam na to byli s Mojmírem podívat. Není to přes realitku ale firmu, co spravuje celý panelák. Provedl nás solidní týpek. Pro zasvěcené takový tip pana Podzimka. Vysoký šedivý intelektuál s brýlemi, zakasanou košilou a pdáčkem za pasem. Velice distingovaně a profesionáně nás seznámil s bytem a spustil 20ti minutový monolog, na který nas předem s lehkým úsměvem anglána varoval :) No postavička k pohledání. Musel sem se kousat do rtu abych se na něj netlemil. Používal celou řadu cizích slov, kterým sem ani nerozuměl (to víte primitiv).

Ve finále na nás vybalil dotazník, který je nutný pro případné podepsání smlouvy. Na rovinu taky řekl že dávají přednost graduovaným lidem. Pokud se nepletu s jakýmsi titulem tam budu pouze já. Takže jasná diskriminace pracujícího lidu! Asi má za to, že vysokoškoláci dělají menší bugr nebo co. Na závěr sme si ještě vyslechli přednášku o průtokovém topném systému, poděkovali a pán nás doprovodil k východu. Ještě neopoměl poznamenat že ve výtahu mám zmáčknout tlačítko P jako přízemí :)

No vůbec to byl zážitek. Mají dost zájemců už před náma, takže reálné šance získat ten byt moc nejsou ale pokusíme se. Jinak hledám dál. Je to potíž to bydlení...Ze života studenta

06. 08. 2006 / Filip Urban / ze života studenta

Tě picz bandičko. Dlouho sem nelogoval :) Tak trochu toho nedělního updatu. Njn, bude o víkendu :) A ten byl proslavenej od začátku do konce, brána, troje narozeniny no hrůza. V pátek slavily Kwěty crew. Evka prodala moskvič a koupila pravýho systémáckýho mercedsa (viz vikend v obrazech :) Feďa měl svícu. Taková menší pitka na piánu že. S ranním bolehlavem vstávám, beru notebook pod paži a valím k Jimovi, kde měla proběhnout síťovačka.

Z avizovaných 10ti kompů bylo nakonec stěží 5. Ten jel na hradhouse, tomu nejel komp, ten nechal komp v praze či brně, tam toho nepustila manželka a ten poslední se radši ani neozval. No skandál! Škoda. Víkend na síťovou spářku jak vyšitej. Zataženo, deštivo ani psa by člověk nevyhnal!

Ale aspoň sem si nasosal nové filmy. Čerstvé porno žádné, protože už nebylo místo :( Zahráli sme povinnost vola 2 (call of duty2) a trackmanii. Potěšující bylo, že mi to zvládal noťas, takže konec tahání stokilových monitorů a caseů. Kdyžtak ale přemýšlím. Další síťovačka zase za rok a to už se bude noťásek asi zadýchávat.

V sobotu pak ještě narozeninová párty na piánu s príma muzičkou a fajn bandičkou. Hafol známých tváří. Glgá se a tlachá. Příjemný. No ostatně víkend v obrazech to tak nějak shrnuje dokupy!.


Aktuálně

03. 08. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Tož sem se vrátil z tenisu. Sou 3 ráno a já sem vícenež rozostřen. Tenis byla prdel. S půjčenou raketou za 25kč a míčky OPTIMIT (modří vědí) sme sehráli nekolik gamů. Vysoká hra nízké úrovně. Tak bych to jednou větou popsal. Za celou tu hodinu došlo možná k dvěma výměnám u kterých by si divák wimbledonu možná uzívnul. Jinak bída. Dvojchyby, sítě, auty. Jednou to našijete moc, jednou málo. No děs. Pak se šlo vše zalít pivem a poklábosit o smyslu života. Skončilo to slušným drakem a při návratu na privát sem vylepil tak 50 Venců Chládků, protože míra Zavencovaní je tu minimální. Člověk to musí na starý kolena ošéfovávat sám v draku při cestě domů. Hamba...Jo a šéfa sem teda nenechal vyhrát ani jednou. Když šlo o vše a byl sem vyzván ve stolním fotbálku ve special verzi jeden na jednoho, neváhal sem a podlomil soupeři kolena i jasnou výhrou v této disciplíně. Podle všeho se mi dnes nepodaří vstát úplně včas, ale to je riziko podnikových dýchánků.

Jdu do hajan. Díkyčau!


Aktuálně

01. 08. 2006 / Filip Urban / aktuálně

Za hodinku máme středu. Toto zase letí. Zítra opět hezky do práce. Nezdá se to, ale už sem v Brně měsíc. V práci 3 týdny. Blbý je, že mám po práci ještě tolik další práce, že se vůbec nikam nedostanu, takže mám naučenou jednu cestu do práce a zpět na privát a taky vím jak se dostat na dálnici směr Km :) Trošičku přeháním, nicméně mapování Brna se zatím moc nedaří. Sakra. A do toho se právě dovídám, že už funguje STAG (šílený online system zápisu předmetů do dalšího ročníku). Snažím se nakumulit předměty tak abych to neměl roztahané po celém týdnu ale nedaří se, takže až to v září zase propukne, zblázním se z toho :)

No naříkat teď nemá cenu, nějak tím snad zase prokličkuju. Teď si jdu vyčistit chrup a spát. Zítra mě totiž čeká tenis se šéfem :) Pravda, tenisovou raketu sem v ruce nedržel nějaký ten pátek, ale copak můžu šéfovi odmítnou partičku v tenise? :))) Raketu pro mě prej má. Našel onehdá 3 kousky u kontejneru. Beztak vyfasuju tu dřevenou...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské