Cestujeme

26. 07. 2010 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

Prázdniny - čas dovolených. Tak to má být. I my s Nitkou sme přemýšleli, kam se letos mrknout ještě než začnu splácet hypotéku a bude ze mě vystresovaný usazený nudař. Ideální termín na cestování je září. To už víme. Teď kterým směrem? Východ? Západ? Jih? Sever? Loni to byl dalekej západ, letos sme se rozhodli pro daleký východ. Konkrétně to bude Peking. Proč Peking? Tak jednak mě to město láká svou historii, druhak je to hlavní město obrovské Číny a taky tam máme yp spojku a to Heba. který tam už nějaký ten pátek žije a ono dát si cizí město s lokálem, nebo s někým, kdo ví co kam kdy a kde, je k nezaplacení!

Plán je dorazit do Pekingu, pobýt týden a pak s Hebem a Eliškou půjčit káru a vyrazit směr Šanghaj. Byl by nerozum nenavštívit letošní EXPO, které se právě v Šanghaji koná. Vždycky sem chtěl vidět Expo. Ono v dnešní době už ta výstava trošku postrádá smysl, ale Číňani to vždycky dokáží udělat nej ve všech směrech a láká mě spousta pavilónů. I do toho našeho českýho, obalenýho do puků (pffff) se zajdem podívat.

Z Šanghaje autem zpět do Pekingu a odamtud frrr zpátky domů, do Kroměříže, rovnou k míchačce asik :) Ještě jedna věc, která mě láká je přestupní zastávka v Dubaji. Vyřídili sme si víza a odložili let z Dubaje o den, abychom měli alespoň 24 hodin to tam "proběhnout". Minimálně lupnout Vencu na ten nejvyšší mrakodrap. Bude to asi náročné ve 40ti stupních prouzdat městem, ale sme baťůžkáři a berem zásyp proti vlkům.

Takový je plán. Odlet je 10. září. Těšíme se a uvítáme jakékoliv tipy, rady, doporučení!


Aktuálně

23. 07. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

A je tu pátek. Thx god! Ikdyž, já to nějak neprožívám. Celej týden byl tak divně unaveně horkej a prozevlenej. Co mi přichází na mysli, z proběhlých pěti dnů je akorát scénka v brněnské dětské nemocnici na onkologickém oddělení, kde sem řešil svou hypotéku s chlapíkem, který mezi odběry své nemocné dcery, počítal procenta. No cítil sem se tam dost nemístně ale byznys je byznys...

Za chvilku se přesunem do Kroměříže a odtamtud na celý víkend na chatu do Rajnošek. Zásadní změna od předchozích chat je ta, že s náma jede Helm s Emem i se svými malými juniory. Jak onehdá zahlásil Smiley: "Ten, kdo byl dřív kamarád je najednou otec..." a chaty se tak posunují na jiný level, tak uvidíme :) Anyway, kdybyste neměli žádný plán na víkend, dejte vědět a dojeďte za náma. Průběh klasický. Grilování, tlachání, Puerto Rico. V sobotu podle počasí koupák nebo lehká tůra v okolí chatičky.

Hezkej víkend děcka!


Akce

21. 07. 2010 / Filip Urban / akce

Za 3 týdny je tu Tyngl. A k němu by mělo být nějaké to video víme? Času ani kamarádů schopných točit srandu už moc není, tož sem si to nakreslil v tým počítaču sám doma. Trojúhelníčkový vizuál (musel sem si dát) rozšiřuju o tohle video. Mrkněte, komentujte, šiřte a hlavně v tom srpnu dojeďte, protože to bude dobrý!


Film

20. 07. 2010 / Filip Urban / film

Objevili sme v Brně letní kino na Dobráku. Včera dávali Český mír. Dokument od autorů Českého snu. Asi nemá moc cenu popisovat o co jde, protože předpokládám, že ste o tom všichni už slyšeli. Český sen se mi líbil moc, ne jinak to bylo s Českým mírem. Kauza amerického radaru rozdělila politiky, společnost, novináře. Dokument mapuje dobu od prvních plánů na radar až po oficiální zprávu Obamy, že radar nebude. To co se odehrává mezi tím je neskutečná prdel :) Autoři chodí s kamerou a mikrofonem mezi aktivisty pro radar, mezi odpůrci. Jezdí s politiky na jednání s americkou administrativou, sledují osudy konkrétních lidí z místa, kde by měl radar stát.

Nikomu nenadržují, nikoho nezesměšňují záměrně. Pokud někdo v dokumentu ze sebe dělá blba, dělá to čistě dobrovolně. Je to krásná vizitka tohohle národa a má to šmrnc a nenudí to. Sám nevím, na kterou stranu bych se postavil a už to asi ani nemá cenu řešit. V každém případě tenhle snímek se povedl. Chlapci dávají 8,5 hvězdičky z 10ti!


Stavební deník

18. 07. 2010 / Filip Urban / stavební deník
Stavební deník

Dlouho sem tu nenapsal nic o chystaném bydlení, které chceme zrealizovat v Kroměříži. Stále je to v rovině papírování a běhání po úřadech. Největší boj je (jak se dalo čekat) s památkářema. Řešit něco s lidma, co by byli nejradši, aby se z centra města stal skanzen a mladí aby se sem radši ani moc nestěhovali, protože budou moc vymýšlet, je těžké. Smutným faktem zůstává, že pokud se rozhodnete jít legální cestou konzultací, návrhů, řešení - narazíte.

Proto se pak většina lidí uchyluje k tomu, památkáře ignorovat a radši zaplatit nějakou symbolickou pokutu no a pak to paradoxně v tom centru vypadá, jak to vypadá. A vy když tomu památkářovi ukážete, jaké zvěrstva kolem se tu postavili, ani si neuvědomí jaký paradox tohle celé je. Ale s tím se asi člověk musí srovnat a brát tyhle věci jako fakt. Když si pak uvědomíte, že na zámku sedí 30 takových, jejiž náplní je vysírat ty slušnější občany, a kolik to celé stojí stát peněz, přijde vám to jako čistý Absurdistán.

Chápu že musí fungovat jakási regulace, protože lidi jsou hovada bez kouska vkusu a citu pro historii, ale celá tahle věc je od základu špatně nastavená a kontraproduktivní.

Další kapitola sama pro sebe je hypotéka. Peníze pod polštářem nemám, tatínek utopil rodinné finance v nesmyslných akciích a tak jediný možný způsob, jak se dostat k penězům na rekonstrukci je půjčka. Když pak zjistíte, že ze zamýšlených 2,5 milionu korun zaplatíte za 25 let bance 4,5 mega, jde vám hlava kolem a slovo legální lichva je myslím na místě. Do toho Kalousek prosadí nemožnost dát si do nákladů úroky z úvěru a vy zjistíte, že vidina vysněného bydlení jaksi kulhá, packá až padá na hubu.

To těch log a webů budu muset ještě hodně nasázet, než svému potomkovi předám klíče od splaceného bytu a s klidným svědomím upracovaného jedince zemřu.

A to jsme se ještě nedostali do té nejzábavnější části, kterou je samotná stavba. Už teď sem na fakturách za všechny možné projektanty nechal asi 130 tisíc a to nemám ani stavební povolení a ještě se nikde ani nekoplo.

Možná to celé zní jako depresivní příspěvek, ale není to tak :) Tímhle levelem si asi projde každý, kdo se rozhodne v dnešní době řešit vlastní bydlení. Snad sem vás neodradil a jakmile budou nějaké novinky, budu informovat.


Aktuálně

15. 07. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Nevím jak u vás, ale kolem mě okurková sezóna v plném proudu. Únavné horko jakoby zpomalilo ten blázinec kolem. Ordinuju si návštěvy koupališť a jedu na třetinový výkon. Včera sem byl poprvé po 5ti letech v Brně na Riviéře. Kdo nezná, jde o kaskádovité koupaliště, kterým protéká říčka. Takové polopřírodní koupaliště v krásném prostředí. Dnes chceme zkusit nové koupání v Kohoutovicích (takový web si ten bazén nezaslouží...)

Jinak kdo se chystá na letošní Tyngltangl, můžete se mrknout na kompletní lineup. O víkendu sem se byl podívat na ten areál a je to slušné High society. Menší než Žopy, ale útulnější a vymazlenější areál. Uděláme si to pěkné děcka. A když sme u té bazénové tématiky, na sobotní dopoledne nebo i odpoledne se můžeme přesunout k nedalekému bazénu v Morkovicích a načerpat tak energii na sobotní večůrek


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské