Akce

29. 03. 2010 / Filip Urban / akce

Pojízdný cirkus pod hlavičkou youngprimitive zavítal v sobotu do Nového Jíčína. Osedlali sme Jindřicha a ve složení: efa, gyd, procházka - vyrazili do neznámých končin. YP večírek proběhnul v nově otevřeném klubu BAR BAZAR v budově bývalé ženské věznice. Útulný interiér, perfektně připravená scéna. Stačilo jen připojit notebook a odpálit brko. Po chvili jsme byli zasypáni panáky slivovice a deep houzové beaty spolu s vynikajícím saxofonistou navodily super atmosféru.

Děkujeme za pozvání. Doufám, že všech 70 platících lidí se bavilo :) a my jsme poznali spřízněné duše hezky naživo!


Aktuálně

25. 03. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Oslovení přispěvovatelé buď spí, nebo nemaj inspiraci - potažmo čas, takže se tu toho musím ujmout zase já :) Víkend za dveřma a já už mám plán. V sobotu vyrážíme s Gydem udělat yp promo do Nového Jíčína. Zahrajeme v místním baru Bazar. Gyd pouští muziku, já pouštím obrázky, takže pokud je nějaký primitiv z téhle lokality, neváhá a určitě dorazí! Rádi poznáme nové tváře.

Jedna novinka na yp webu, která vám asi neušla. Na přání mnoha jsem zavedl barvičky. Mám od Safika slíbeno možnost výběru z řady backgroundů tak uvidíme. Aby pozadí hezky vyniklo chce to chlapské rozlišení minimálně full HD.

Ještě o jednom fenoménu současného internetu bych se rád zmínil. S nástupem facebooku zavládlo na českém internetu ticho a pusto. Komentáře zejí prázdnotou. Poslední diskuze se vedou snad už jen v nesmyslných flames pod články deníku idnes.cz jinak vymeteno... Lidi přestali cokoliv komentovat, reagovat. Vystřílí se na FB, napíšou 3x za den zbytečný status typu: Dobré ránko! Oběd nebo: Jdu spinkat! a zbytek webů má utrum. Musí to být frustrující, shánět si informace, psát odborné články a vidět neustále 0 komentářů, byť návštěvnost je slušná. Na yp díky jakési komuně a pár odhodlaným se sem tam komentář objeví, ale taky žádná sláva.

Doufám, spolu s dalšími stovkami redaktorů všemožných inetových deníků, že bublina jménem facebook brzo praskne a lidé se zase vrátí ke svým oblíbeným webům a diskusím. A nebo taky ne. Kdo do tohohle vidí, odpoví :)


NAVIGATORS

19. 03. 2010 / Filip Urban / video

S kvalitní muzikou se takhle z jara roztrhnul pytel. Všichni asi vylezli ze studií a představují co za tu dlouhou zimu navařili. Navigators mají nový singl s krásným videoklipem. Těším se jak malý Jarda na celou desku. Tohle má úroveň! S českou scénou to není uplně beznadějné.


Aktuálně

19. 03. 2010 / Filip Urban / aktuálně

Pátek! THX GOD! To ale neznamená, že si nějak odpočinu. Tenhle víkend to bude blázinec. 2 dny focení yp fashion, protože co? Protože tu máme jaro a slušelo by se přijít s nějakýma novinkama. Krom toho se podařilo zapracovat pár oprav na webu. Už funguje rss kanál - pro ty co tuhle službu využívají a taky si můžete filtrovat příspěvky podle autora a zmizelo tlačítko komentuj příspěvek. Teď stačí kliknout na počet komentářů a další drobnosti uvnitř adminu se kterýma vás nebudu zatěžovat.

Užíjte si krásnej teplej víkend a v pondělí se tu zastavte omrknout nové věci pro primitivy a primitivky. No a aby tenhle příspěvek měl i nějakou hodnotu, postuju krásnej reality hack - aneb vyrobte si vlastní google street view car a můžete si dělat co se vám zamane :)


Aktuálně

18. 03. 2010 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Bavme se o počasí. Ono ať je to konverzační minimum jak chce, mám potřebu se tu rozepsat o tom, jak mám rád zimu a po zimě jaro a po jaru léto a jak miluju podzim a těším se na zimu. Jak těch 365 dní je parádně vymyšlených na to, aby člověk zapoměl, jak vypadá první sněženka, jak jde v létě 4x za den do sprchy, jen aby se schladil, jak famózní jsou podzimní výlety do lesů a jaký je to neposatelný pocit, když mu pod nohama křupe sníh.

Jsou chvíle, kdy člověk koketuje s myšlenkou, že by to tu zabalil a odjel do teplých krajin. Někam, kde teplota nespadne pod 10 stupňů a kde je permanentně sluníčko. Ale ruku na srdce - bavilo by vás to? Vždyť ty změny počasí jsou naprosto skvělej lék proti stereotypu například. Každý období má svoje a člověk se musí přizpůsobovat. A to je na tom to krásné. Čím sem starší, tím víc to na mě působí. Prožívám každou změnu ročního období intenzivněji. Za pár dní příjde oficiálně jaro. Těším se, až se louky zazelenají, až holky shodí černé kabáty a obléknou sukně, až uslyším ráno ptáky ve stromech a zimní bundu zase na nějakou dobu odložím do skříně. Čtyři roční období mi dávají jakousi jistotu a klid v téhle době a já vím že po zimě příjde jaro a po jaru léto a....Hej! ty tam nahoře! Dobře ty! :)


Muzika

16. 03. 2010 / Filip Urban / muzika
Muzika

Opět po týdnu hudební okénko. Musím se podělit o čerstvou hudební novinku. Ano. Bonobo má celou novou, veselou, krásnou desku. A ano! Je to zase Bonobo. Když sem takhle někoho, koho zajímalo "co vlastně poslouchám" obdarovával hudbou, Bonobo nesměl chybět. Je to podle mě takový milý most k elektronické muzice. Muziku produkovanou elektronkem, ale nasycenou vokály (ty vždycky zabíraj) smyčcema, tam tím, oným a především hrozně chylavým a přitom vyklidněným rytmem) Kolik já udělal tech log a webů na backgroundu s Bonobem! Zkrátka a dobře. Je tu nová pětapadesátiminutová deska. Pro nezasvěcené jasný tip, pro sběratele povinnost :) Chlapci dávají 8,5 hvězdiček z 10ti.


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské