Aktuálně

24. 11. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Tož sem to teď dotáhl dom. Ptáte se co? Novej vysavač. Nitka řekla že tu starou mrchu, co jedním otvorem saje a druhým vyfukuje všechno vysáté ven, vyhodíme. A tady začíná opět a po xté výhoda teho internetu. Vím o vysavačích asi tolik, co můj tatínek o počítačích - zero, nula, nic.

Stačilo ale do strýčka googla naťukat slovo vysavač a už sem se brodil v eshopech a recenzích. Objevil web patrně nadšeného fanouška vysávání nebo nevím. Dozvěděl se o aktuálních trendech ve vysávání, jakým typům se vyhnout, jaké zvážit. Troufnu si říct, že během hodinky strávené na inetu sem věděl o vysavačích víc, než kterýkoliv obchodníček z oddělení elektro v Tescu.

To byl taky hlavní důvod, proč nenavštivit lokálního prodejce vysavačů, protože nehodlám podporovat nezaškolené budižkničemy, kteří vám vychválí stroj, kterého mají nejvíce na skladě. Z nabízených typů (parní, sáčkové, bezsáčkové, vodní, robotické) mě zaujaly nejvíc právě ty robotické (konkrétně tenhle mazel). Šikovná placka, která spí ve svém docku a v naprogramovaných intervalech se vydá po místnosti a vysává. Když už ji mají dojít baterky, nebo je full, vrátí se do domečku, vysype odpad a dobije se. Zápory to má pouze dva. Nevěřím, že to může něco vysát a druhé negativum je cena. Jsem sice línej člověk a luxování je pro mě nutné zlo, ale vypláznout 12 tyček za robota se mi nechce.

No nebudu to tu protahovat. Nakonec vyhrál klasický ukazatel - poměr / cena + navrch nějaké výsledky testů a doma mi stojí tenhle bílej krasavec. Už sem ho i testnul a tož dobře to čistí. Hodnotím kladně míru hluku, která je minimální ve srovnání s kombanjem, co nám tu jezdil doposavaď.

Jedinou vadou na kráse bylo vyzvednutí zboží v Brněnské pobočce mall.cz. Chápu že jsou vánoce a lidi objednávaj online jak urvaní, ale ta fronta byla nechutná a ten chaos, jaký na pobočce panoval, to sem koulel očima teda.

No zkrátka, než vyrazíte za lokálním obchodníkem pro radu a tip, zkuste internet. Je to silnej pomocník!


Akce

24. 11. 2009 / Filip Urban / akce
Akce

Jeden kulturní tip na středeční večer. V Brně vystoupí Tatabojs s Ahn triem. Zasvěcení ví, nezasvěceným jen v krátkosti že jde o projekt kapely Tatabojs se třemi Korejkami. Těšit se můžeme na jejich největší fláky v akustické verzi. Uvidíme jak komorní atmosféra bude na Flédě, nicméně hudební zážitek je u téhle akce zaručen.


Aktuálně

23. 11. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Máme tu upršené pindělí a já mám potřebu sepsat nějaký update, než se zase ponořím do všech těch nekončících korektur...

Víkend nebyl zrovna pohodový. Jednak mám za sebou účast na pohřbu snad po 20ti letech a taky na mě cosi vlezlo a drželo se mě to dva dny. No zpátky k tomu zážitku, kdy se jde člověk důstojně rozloučit s někým blízkým.

Celé jsem to absolvoval v Kroměřížském pohřebním sále, jehož interiér se zasekl někde v 80tých letech se vším všady (i uvaděčkou). Nově snad přibyly pouze umělohmotné palmy v rohu místnosti. Snad aby lépe navodily odchod nebožtíka do ráje. Funus střídal funus a tak došlo i na nás. Zahráli tenkrát na západě (což pochybuju, že byla nebožtíkova oblíbená) a předstoupila uvaděčka. Tuhle práci ji fakt nezávidím a musí na to být asi povaha. Chtěl bych vidět ten vytisklý papír. ze kterého četla smuteční řeč. Takový ten předdefinovaný mustr ve wordu kde jméno je vytečkované a aktuálně se doplňuje 10 minut před akcí. To, že se pak poplete jméno syna, nebo vnučky, s tím už se musí počítat.

No celé to proběhlo patrně důstojně. Podle mě nejdůstojnější způsob je vzít si tu urničku se svým blízkým někam na útes a tam toho člověka vyklepat do moře nebo do řeky a hlavně nic neříkat. Samo se to nesmí zvrhnout jako v Big Lebowski... Jo a ještě bych si přál aby mi tucet ukřižovaných zpívalo: "Always Look On the Bright Side of Life..." Tak bych to viděl já...kdyby něco :)


Aktuálně

17. 11. 2009 / Filip Urban / aktuálně

A když je ten svátek, tak to s prací nebudu přehánět. Dnes sem prohrabal pár adresářů zpět někam do půlky prázdnin a nahodil pár, co mě zaujaly. Je to dost monotématické ale fotím o víkendu, to jsem většinou v Km s brunkem nebo s neteřema, do hospody foťák nenosím a nikam sme zrovna nejeli. Takže další mishmash k prohlídnutí, ať nám ty komenty tady tak nestojí :)Mishmash 28


Muzika

17. 11. 2009 / Filip Urban / muzika
Muzika

Kdybyste pátrali po něčem čerstvém do ucha, mám tu jeden tip. Tru Thoughts - home of Quantic, TM Juke, Nostalgia 77, The Bamboos, Belleruche, Hot 8 Brass Band and proud parent of Zebra Traffic and Unfold vydalo 10th anniversary výběr 3 cd s tím nebojím se říct nejlepším co vyprodukovali.

Vůběc před těmi deseti lety vznikaly dobrý věci. Třeba hmmm... Nugget? YP a tak že. No to sem odbočil :)

Kdo má to svědomí, kliká sem... kdo je férovej kliká sem :) Už aby začal fungovat ten apple store v ČR abych měl čistý svědomí, sem tam :)


Muzika

13. 11. 2009 / Filip Urban / muzika

Pátek! Thx GOD! Řeknou si jistě mnozí z vás :) Víkend před námi a někdo si ho udělá delší o 2 dny. Já mám za úkol upozornit vás na dvě chystané hudební akce. Jedna proběhne v pondělí 16.11 v Přerově na výstavišti. Jmenuje se Velvet revolution a bude to taková oslavička 20ti let svobodného dýchání. Headlineři jsou Counterstrike (neplést s mou oblíbenou hrou :) Philip TBC, Katcha a další. Večírek za zvuku dnb a techna. Já bych měl mít na starosti projekci, jestli vše klapne jak by mělo :)

Takže pokud holdujete lámavým beatům i rovným plackám v pekelném bpm, na pondělí večer máte program!

Druhá akce pak proběhne příští pátek v Piano Cafee v Holešově. Tentokrát budou beaty rovné, ale veselé a v hauzovém tempu. Vystoupí Andrea Fiorino, Abdul Cana, Romano. Holešovští houseři s přesahem :) Pro všechny tancechtívé je tu soutěž o vstupenky. Otázka nelehká: "Jakou smrti zemrel PRINC BAJAJA?

A/ Zavrazden nevlastnim synem Zajajou.
B/ Sebevrazda po dlouhe psychicke poruse.
C/ Nezemrel, zije spokojeny zivot na severu Kirgistanu.

Pozor, je tam chytak! Sms posilejte na cislo: 775 619 379, nebo na mail: romano@2decadent.com

Hezkej víkend a v úterý si vzpomeňte, že mohlo být klidně hůř...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské