Aktuálně

02. 07. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Přepínám na prázdninový režim. Produktivita práce klesá. Aktuálně bych se nejradši viděl někde u vody. Marně se snažím přijít na nějakou novinku v mém životě. Na nic nepřicházím. Okurková sezóna zkrátka. Jo snad za zmínku stojí akce, která bude na konci července a to Tyngltangl WARM UP :) Tentokrát v Počenicách v ořecháču, o týden později pak TT v Žopech. Baví mě ty názvy agro lokalitek. Ale co. Tak to má byt. Snažíme se o pozvednutí regionální kultury. V Kroměříži to nejde, tak musíme do okolních vísek heheh.

Druhá, alespoň pro mě zásadní informace je, že DO se nám v sobotu žení. Dycky sem si říkal: "Ožením se, až se ožení DO" a už je to tady :) Tak to jedem v sobotu oslavit někam k Třinci na louku. Spát se bude ve stodole a pít se bude patrně do rána. Jinak doufám, že je to na dlouhou dobu poslední absolvovaná svatba.

Poslední highlight je akce Nový York. Finální sestava čítá 6 členů. Letenky zabookované, Lonely planet pořízen. Teď to každé ráno na toaletě studuju. Z prvních postřehů mě zaujalo info, že se zásadně nečeká při přecházení cesty na zeleného panáčka. Člověk se má rozhlídnout a jít. Tož tak. Jdu teda něco popracovat, ať nemám výčitky.


Akce

28. 06. 2009 / Filip Urban / akce

Nedá mi to, abych tu nesepsal report z včerejší akce, která se odehrála v Kroměříži na Pionýrské louce. Skupina lidí z Kroměříže si řekla : Poďme udělat párty v Kroměříži, která tu ještě nebyla, pozveme známé kapely, vybudujem stage, kterou Km ještě neviděla, uděláme příjemnou sobotu mladým rodinkám z Kroměříže, zaštítíme to charitou a podporou Kroměřížského klokánku no a ikdyž doba organizováním takových akcí nepřeje, zainvestujem do toho a budem doufat, že přijdou lidi.... a oni nepřišli.

Možná se tu někteří divili tomu, proč tu propaguju takovou "komerční" akci. Důvod byl více než prostý. Udělal sem klukům promo tady na webu, za to mi odpustili pronájem stánku YP fashion. Sem tam se ze mě stává stánkový prodejce a oblečení zkouším ukázat lidem tak nějak napřímo než ze stránek eshopu. Tušil sem, že prodávat trígo v Kroměříži za 490,- asi nebude uplně správný marketingový tah, ale zase su z Kroměříža? SU! Tak sem chtěl lidem ukázat co děláme a jak to děláme....Jedna taková parafráze na Koudelku :)


No zkrátka ráno v 8 hodin sem dorazil s narvaným Focusem na louku. Ocelový mračna od nevidím do nevidím nedávaly moc optimizmu. Organizační tým a hromada dobrovolníků pobíhala po louce a vysílačky jely naplno. Pomalu sme s Nitkou vybalili stánek a pozorovali dění okolo. A já si vzpomněl na těch X Tyngltanglů jak člověk běhá jak blbec, volá, řve, řeší, prosí, smlouvá, přesunuje. Zkrátka řeší. A já byl tak rád, že sem řešit nic nemusel.

Na celé louce se dopoledne pohybovalo takových 100 lidí. Z velké části zainteresovaní lidé. Do druhé hodiny sem si z toho dělal srandu. Když ani po druhé hodině nebylo vidět fronty, štosující se u vchodu, přestávala být sranda.

Žádné maminky s kočárkama, žádní tatínci postávající ve frontě na pivo. Zlověstné ticho mezi jednolivými interprety a zatažená obloha nevěstila už nic dobrého. Když ani v 5 hodin odpoledne v areálu nebylo víc jak 500 lidí, bál sem se podívat organizátorům do očí. Tohle bude průser. A taky jo.

Všechno bylo perfektně zorganizované, nic nechybělo. Až na jednu věc. Na návštěvníky. Můžeme se tu bavit kde byla chyba. Jestli u přemrštěného vstupného, nebo nepovedeného počasí, nebo je to zkrátka lokální Hanáckou mentalitou, která ruší veškreé fungující vzorce. Projekt by mohl fungovat kdekoliv jinde. Ne tak v Kroměříži. Jednak tu lidi nejsou zvyklí chodit za kulturou, a když už se teda vykopou z baráku od televize, musí to být zdarma a nejlépe ohňostroj. To se i Velké náměstí zaplní lidma. Pokud se tu někdo pokusí zorganizovat něco, za co by člověk měl zaplatit - je zle.

Na jednu stranu to chápu. Mladý rodinky nemaj prachy, aby uvalili litr za sobotní odpoledne. Ale zase sakra kolik takových akcí se tu tak zorganizuje? Tohle byla jediná a na dlouhou dobu poslední šance, jak si poslechnout kvalitní kapely aniž bych musel opustit hranice tohohle města.

Co se týká yp fashion :) Dělal sem si čárku za každé prodané tričko. V sedm večer sem je posčítal a výsledek je: 1ks :) Ano. Jedno jediné tričko nějakého nadšence, který příběhl, až viděl, že to balíme. Nešlo mi ani tak o to, prodat tam kvanta oblečení. Chtěl sem hlavně lidem ukázat svou práci, jenže ty mladý holky se sakra nepřišly ani podívat. Chodily kolem stánku s nedůvěrou a bály se vzít i nálepky.

Jedinou radost sme tak udělali dětem z Klokánku, kteří si nabrali placky a nálepky a darovali sme jim všechny flexfitky, které nám ještě zbyly.

Po sedmé jsme řekli dost. Tohle nemá cenu. Balíme. Naházeli sme věci do auta a šli na ruma. Poslechli si Buty a výborně se pobavili nad skvělou show Monkey Business. Kapela dojela a k chvále organizátorů i vystoupila. Byť chlapíci věděli, že už provařili i boty, byla to skvělá show a celá ta hrstka lidí se bavila na jedničku. Závěrečný ohňostroj už byl jen smutným výjevem celého snažení bez odezvy.

Chtěl bych poděkovat lidem, co stáli za Picnickem o jejich snahu a odhodlání něco tu změnit. Bohužel se nic nezměnilo a byla to asi sakra drahá zkušenost :(

Moje poučení je stále to samé. Odjebat se z tohohle místa kamkoliv jinam, kde se něco děje, kde lidi nezávidí druhému nos mezi očima, kde jsou zvyklí platit za zábavu a kde prorazit není vždycky hlavou proti zdi. Kroměříž sux. Bohužel...


Muzika

26. 06. 2009 / Filip Urban / muzika

Tak a je to za mnou. Depešáci kua! Sem nadšený, byť to tak zprvu nevypadalo :) Vyrazili sme z Brna někdy po čtvrté hodině odpoledne Nuggeťáckou károu ve složení Kubík, Odón, Košák, já a Nitka. Brutální kolony a chcanec celou cestu nevěstil nic dobrého. Ke Slávii přijíždíme krátce po osmé a už slyšíme první skladbu od Depešáků. Rychle na stadion a tlačenka k pódiu.

Chlapíci začali možná zbytečně brzo. Ještě bylo světlo a projekce a celá vizuální show tak nevynikla, jak by mohla. Tma prostě přidává takovému koncertu na atmosféře. Prvních pár skladeb bylo z nového alba a pak začali vytahovat hity jeden za druhým. Byl sem zvědavý na proklamovanou 3D projekci. Ta spočívala v polokouli, vyčnívající z LCD stěny. Trošku sem nad tím ohrnul nos, ale když sem pak viděl, jak šikovně s koulí projekce pracuje, musel sem ocenit.Zvuk za mě dobrý, Při každém úderu bubnu mi projel bass celým tělem a když se do toho Martin opřel s kytarovým reefem, byl sem uchvácen a to nejsem žádnej kytarovej milovník. Aranžmá většiny skladeb bylo příjemně koncertně "posunuto". Bavil mě taneční rytmus řady z nich. Prostě DM je skvělý kompromis na hranici elektra a rocku, když to řeknu hodně zjednodušeně.

Zprvu sem se trošku bál nechutné tlačenice, ale ta se nekonala. Organizovaný dav vě věku od třiceti nahoru byl vklidu, Velká projekce a výborná práce kamery vám vynahradila reálný pohled na 2cm velké postavičky pobíhající na pódiu. No pobíhající. To sem možná trošku přehnal :) David Gahan po všech těch zdravotních komplikacích toho moc nenaběhal. Párkrát hodil piruetku, div že sebou neškrábl. Inu jsou to fotříci a jejich publikum stárne s nima.

Závěrem ještě jednou musím zopakovat, že to byl pro mě skvělý zážitek, za který se stálo harcovat z Brna do Prahy a zpět. Cestou v autě sme se bavili, že by byl úlet, vidět, jak to Gahana na pódiu klepne. Zrovna v té chvíli to odnesla jiná hvězda. Majkí, kluk z našeho předměstí to neustál. Budiž mu země lehká.... Já toho kluka měl rád. Stejně úlet, jak to začíná být kolem všechno retro :)


Aktuálně

25. 06. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Něco popracuju, hodím na sebe černý hadry a vyrážím do Práglu. Dnes tam totiž vystoupí Depešáci! Ne že bych byl nějaký skalní fanda DM, ale mám to celkem naposlouchané a taky mě před nedávnem dostala videoprojekce z předchozí koncertní šňůry, takže krom audio zážitku to bude jistě i pastva pro oči. Pořádná tlačenka v davu :) Uff.

Pro vás tu mám nového Filipa a Filipa


Akce

24. 06. 2009 / Filip Urban / akce

O víkendu. Konkrétně v sobotu, proběhne v Kroměříži pokus o první férový open-air festival PICNICK. Pořadatelé si dávají 3x denně otečenáš a obětovali celýho kozla Bohu Slunce. Já věřím, že to klapne a že počásko se umoudří. Pro vás ještě nerozhodnuté, tu mám férovou nabídku 3 lupenů.Stačí zodpovědět na můj mail 3 otázky a první 3 výherci si budou moci na své jméno u vstupu vyzvednout lístek grátis! Otázky zní:

1. V jedné své skladbě na desce Rastakayakwana Buty zpívají že by si ze všeho nejvíc nepřáli dostat do jaké země?

2. Napiš ještě dva názvy kapel, na jejichž vzniku se podílel Roman Holý, člen kapely Monkeybusiness

3. Jak se jmenuje louka, na které celá akce proběhne?

Odpovědi posílejte s vašim jménem na mailovou adresu efa(at)youngprimitive.cz. Obratem vám dám vědět, pokud jste vyhráli. Good luck!


Aktuálně

22. 06. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Víkend zdárně zamnou. Byl notně propršený a uzívaný. V sobotu cesta na chatu k Adélce. Narazit bečku, hodit maso na oheň a pobavit se. I přes neustálý déšť to bylo supr. Poslední měsíc vyrážím směrem Beskydy nějak často kua :) A skoro vždycky je hnusně a prší. Brunek cestu zvládl na jedničku. Horší už to bylo s Nitkou, kvůli které pravidelně zastavuju několikrát za cestu :)

Dorazil i Ivánek na svém parádním skůtru. Něco jsme probrali a hlavně se určil termín cesty do toho Nového Yorku, kam už se chystáme několik let. Takže teď už jen vybrat let a hostel a v září frčíme! Žádný jiný highlight mě nenapadá. Do čtvrtka makám a odpoledne vyrážíme směr Praha. Jedem mrknout na Depešáky. Chystám se odškrtnut další položku v MUST SEE / DO seznamu.

Pár fotek z víkendové oslavičky na facebooku (K prohlédnutí i pro ty zpátečníky co tam ještě nejsou zaregistrovaní). Sem to ani nedávám. Co možná nejmíň bolestné zahájení týdne...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské