Aktuálně

11. 07. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Tak máme další Pohodu za sebou. Náročných 5 festivalových dní na letišti v tropech. Zkusím nějaké dojmy. Omezený počet prodaných lístků znamenal i změnu velikosti aktivní plochy pro festival. Ze stánkařského hlediska sme byli na mrtvým místě si myslím, kam spousta účastníků ani nezavítala. Dokonce i při aktivním hledání našeho stánku se vám mohlo stát, že ste ho prostě nenašli :)

Celkově sem pozoroval řadu opatření, které Pohodu "očesávají". Což je myslím si škoda. Pohoda byla o lidech a rozumné domluvě s kýmkoliv. V momentě, kdy se do toho zanesly striktní pravidla pak dochází k nesmyslným situacím, kdy vám borec s vysílačkou hrozí pokutou 2000 E a okamžitým vystěhováním z festivalu, jen proto, že u vás na stolu u karavanu najde 3 flašky Havany. Aby si pak ten samej blbec s vysílačkou chodil na slivovici k borcům, kteří ji tam mají v kanďáku 40 litrů na kšeft.

Zase na druhou stranu mě bavilo moderně aplikované rozhodování. Vznikl problém - posune se výš, dorazí vedení, člověk zodpovědný za nás, stoupne se do kruhu. Každý nadhodí svůj názor a demokraticky se vybere řešení. Tu Havanu nám měli vrátit na konci festivalu, ale tomu nikdo nevěřil, už když nám ji zabavovali. Chápu, že pro organizátory je to stres a dost intezivní vypětí, jen by se na ty věci mělo pořád nahlížet tak nějak pohodovou optikou.

Co se hudebního programu týče, k tomu bych se asi ani neměl vyjadřovat. Moje hodinka většinou nastala krátce po půlnoci, takže sem neviděl ani Lamb, ani Dj Krushe (což mě mrzí). Z učinkujících, které sem ustál bych vypichnul snad jen Imogen Heap. Skvělá muzikantka a hráčka na klavír. Taková vymáklejší Feist :) Tak ta mě bavila. Jinak Moby zklamání a Portishead nejsou moc koncertní kapelou podle mě teda. Jejich depka je nejlepší ve sluchátkách :)

Jinak ale aby to nevypadalo, že si stěžuju tak Pohoda byla i letos skvělá. Intenizvní život stánkaře s fajn lidma kolem. Byl to slušnej babinec letos ostatně jak můžete můžete vidět z fotoreportu.

Doufám, že zase za rok na stejném místě se spoustou s vás dovi!


Aktuálně

04. 07. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Mnoooo panečku. Víkend výživný musím říct. V pátek sem se vydal se Safikem směr Holešov. Kluci se tam rozhodli zbudovat vlastní klub s kvalitním zvukem, obsahem i formou a v pátek byla na programu house mjuzik. Ideální plán na páteční večer říkám si. Obětoval sem se a vzal vůz a přátelé je to s podivem, ale vydržel sem se bavit do 2 do rána bez kapky alkoholu. Protože jednak fajn lidi kolem a druhak výborná muzika (a presíčko po půlnoci :). Po letech sem zase viděl v akci Gena Dillinu a fakt mě bavil ten chlapík! Thumbs up!

Má jediná obava směřuje k budoucnosti klubu. Po pár dnech provozu vznikají petice proti hluku, kontrola střídá kontrolu. Ty dvě maminy z živnostenského úřadu v davu opravdu vybočovaly. Držím pěsti klukům, ať se jim to legislativně podaří ošéfovat a přeju klubu WATS zářivou budoucnost. Takové místo jim Kroměřížáci můžou jen závidět.

Sobota byla o pár levelů divočejší. Oslava mých a Adélčiných narozek u ní doma na baráku. Znáte to. Rodiče odjedou na dovolenou a nechají vám k dispozici barák s bazénem :) Pravda v našem věku už bysme se mohli chodit koupat do vlastního, ale zase tak ten design nesype. Kalba to byla povedená. Až sme se shodli na tom že jí dáme status legendary! Sem se nějak urval nebo co a mejdan sme si všichni užili až do konce. Zato teď sedím u kompu jak mrtvola a bolí mě celé tělo. Na ty trámky sem se už věšet nemusel....dramaticky zcenzurovaný fotoreport ZDE!


Muzika

30. 06. 2011 / Filip Urban / muzika
Muzika

Dnes sme zveřejnili LINE-UP pro letošní TYNGLTANGL a je myslím na co se těšit. Pátek proběhne zejména v režii olomouckých djs. Snad kromě Naabishe, který se premiérově uvede svým housovým setíčkem. Večer bude pokračovat v rytmu soulu, funku, nujazzu a toho nejryzejšího diska, jaké si umíte představit. Hudební lahůdky si pro nás připravil nevybuchlý Skot - Nic Robertson, který zabíjí jak ve své domovině, tak u nás. Zdatně sekundovat mu bude Pauser. Po půlnoci na vás vlítneme s tím nejlepším současným elektrem Dj Styrax. Toho vystřídá nejvypečenější breakbeat, který můžete slyšet v podání olomoucké dvojky Gasty & Killera. No a pak si půjdeme na chvilku lehnout.

V sobotu se aparát nahodí krátce po obědě. Do čtyřech hodin bude probíhat nespecifikovaná produkce různých djs. Jestliže byl pátek ve znamení olomouckých djs, sobota bude plná brněnských učinkujících. Od čtyřech hodin se za mixážní pult postaví stálice našeho festivalu - Jerome Austin s tou nejlepší latinou a broken beaty. Vystřídá ho s premiérovým vystoupením dj Deivis. Tentokrát v příjemném house rytmu. Po něm převezme otěže mladý tatínek Gyd, který sundal CD playery z hřebíku a zahraje nám precizní deep housový set. Do třetice všeho dobrého vystoupí opět na TT náš oblíbenec, unikát z Brna - Don Juan Disko. Kdo ho slyšel na předešlích ročnících, už teď se nemůže dočkat. Navíc dostal zajímavější čas! Don Juana vystřídají Kladenští kluci z Naturproduktu, kteří se celé dva dny budou starat o vizuální show, jaká v Morkovicách ještě nebyla. Po nich vystoupí slovenská klubová hvězda Rafo. Repetetivní rytmy pak zlomí Wiit s Czidou ve dvouhodinovém DnB setu no a celej mejdan uzavře brněnská celebrita dnb scény - Hrr.nec! Garantujeme vám tu nejlepší muziku a těšíme se na vás!


Aktuálně

27. 06. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Pravda. Nějak sem to tu zasklil, nicméně tenhle víkend proběhnul další z našich pravidelných srazů primitivů. Tentokráte na chatě Jizerka v Jizerských horách blízko polským hranicím. Polish si tam pronajal chatu a tak sme mu to tam jeli zkolaudovat s tím že sem tam teda jako oslavil ty kristusky.

Dorazilo cca 18 lidí. Skalní primitivové, kteří ještě nemají děti a pořád mají trochu peněz a nebo se měli jak dopravit. Počásko bylo jako na horách. Chvíli slunce, chvíli déšť. Ubytko parádní. Vyšší standart se všímvšady. Výborné jídlo, pití. Tlachali sme a dost intenzivně pili celé 3 dny. Dostal sem výborné dárky, za které děkuju! Pro zůčastněné, ale i pro ty, co ty naše srazy okukují jen z galerek - TADY JI MÁTE!

No a další možnost, kdy si budem moct společně zablbnout je na konci července, kdy propukne primitivní tyngltangl. Takže kdo nedorazil teď, napraví na TT!


Aktuálně

22. 06. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Trochu zásek před spánkem, ale projel sem pár galerek z poslední doby a vylezl z toho dvacátý sedmý mišmaš. Obsahově neměnné. Bruno, neteře, Nitka, případně nějaký malý děcka známých. I tak myslím můžou některé zaujmout.

Fotogalerka k prohlédnutí tady!


Aktuálně

22. 06. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Kristova noho! Nikdy sem moc nepochopil, co je to za zvolání, ale teď mi přijde aktuální. Ano, od pondělka chodím v kristuskách a na zádech tahám virtuální kříž. Za ty roky, co sem píšu sme tu myslím probrali společně snad všechny problémy světa :) Poslední půlrok se do těch nekomerčních updatů musím nějak nutit. Jednak opakovaný update není updatem, druhak mi tak nějak přijde zbytečné psát o obyčejných věcech, které se mi dějí. Pořád si říkám, že je to přirozený vývoj a má to tak být. Dokonce koketuji s myšlenkou, že nastavím yp defaultně na fashion. Co si o tom myslíte?

Ke svým třicátínám sem dostal doménu www.oldprimitive.cz. Na té by se načítal blog i nadále primárně, takže pro skalní čtenáře to znamená jen přebookovat :) Nevím jak často tam budu pastovat příspěvky, ale určitě to umřít nenechám. Ono děje se řada věcí, ale přijde mi kontraproduktivní psát na youngprimitive o hypotékách a pocitu štěstí mladého tatínka :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské