Muzika

14. 06. 2011 / Filip Urban / muzika
Muzika

Do začátku osmého ročníku našeho primitivního festiválku Tyngltangl chybí více než měsíc. K dnešnímu dni máme kompletní playlist a potvrzené všechny vystupující. V éteru je už i TT spot. Pokud ste ještě neviděli, mrkněte.

Co se týká učinkujících, vsadili jsme na osvědčená jména. Těšit se opět můžete na audiovizuální vystoupení Naturproduktu (malá ochutnávka zde), roztančí a pobaví nás Don Juan Disco. Ze Slovenska dojede Rafo a mezi nové objevy bezesporu patří Skot - Nic Robertson se svými funky & soul peckami, nebo třeba Styrax hrající to nejlepší elektro.

Na víkend 29 - 31.7 je objednané azuro a kulturní program na sobotní odpoledne ještě připravujem.
Jinak k dispozici už máme (jako každý rok) trička pro letošní ročník za zvýhodněnou cenu 190,- do sbírky.

Toliko asi k novinkám. Určitě vám doporučuju sledovat stránky tyngltangl.cz, kde najdete jak aktuální info o akci, tak přehled a hudební sety všech vystupujících. Není od věci dojet na festival trošku připraven. Letošní ročník bude pecka. Cítím v kostech!


Stavební deník

10. 06. 2011 / Filip Urban / stavební deník
Stavební deník

Patrně jste tu někteří z vás sledovali náš stavební deník. Pomalu to budou dva roky, co sme začali řešit bytovou otázku. Rozhodnutí padlo na Kroměříž a rekonstrukci podkorví. S mladým nadějiným studentem architektury (leč bez reálných znalostí z praxe) sme realizovali své představy. Člověk do té problematiky začal slušně zabředávat a prošel si spoustou věcí od netolerantních památkářů přes nenažrané projektanty až po stavební firmy, které když naše plány viděly, rovnou řekly že do toho nejdou protože to je víc starostí než zisku a když už se nějaká našla, nebála se říct o balík peněz, na který bych patrně vydělával po zbytek života a ještě i mé děti.

Do toho se při návštěvách Kroměříže dozvídáte, jak to tu vše jde od desti k pěti, všechno krachuje, zavírá se, lidi nemají práci, peníze. Vedou to tu diletanti a navrch jakási nepřejícná a zlá aura táhnoucí se nad tímhle maloměstem…

No zkrátka a dobře. Se stavebním povolením v ruce, dopracovaným projektem, schváleným úvěrem a kalkulací od několika stavebních firem sme se rozhodli celé to vzít a…zasunout do posledního šuplíku. Zkušenost to byla drahá, ale o to cenější. Děkuju všem, kteří mi tu radili, a mrzí mě že jsem nedali hned v začátku na ty, co mě od toho odrazovali. Je zbytečné se otáčet a zasekávat. Jde se dál.

Když ne byt podle svých představ v rodném městečku, pak tedy byt v Brně. Během posledního měsíce se ze mě stal realitní makléř se slušným skillem. Do problematiky nákupu a prodeje bytů sem se dostal rychle. Stačilo projít asi 30 bytů a máte jasno. Nabídka je pestrá. Ty za rozumnou cenu jsou ovšem buď totálně vybydlené a nebo v lokalitě, kde bych opravdu bydlet nechtěl. Pak už zbývají jen ty dražší a menší, ale v dobré lokalitě a v hezkém stavu. Popisky na stránkách realitních agentur jsou jedno velké šméčko na lidi. Ve zkratce byt o 100m2 s krásným výhledem na Petrov je ve skutečnosti 70ti metrová vybývaná tmavá kopka s pod okny projíždějícíma šalinama.

Abych to tu neprotahoval. Po měsíci hledání sme ho našli. 65m2 na Úvoze v krásném činžovním domě postaveném nějakým uhlobaronem ze začátku minulého století. Ne moc velký ale krásný slunný byt s balkonkem a benátským štukem na zdi. Kousek od Kravý hory a centra Brna. Bum. 3 míče. Dnes sme u právníka co si bere 5 klacků za hodinu podepsali smlouvu o smlouvě budoucí a stěhovat se budeme začátkem října. Protože ono koupit byt když nemáte keš v ruce není úplně easy.

O dalších novinkách vás budu informovat. Doufám, že jsme našli to co sme hledali a už se nevyskytnou žádné komplikace a my už budem jen vesele splácet. Není to prdel být dospělý primitiv...


Aktuálně

30. 05. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Víkend za náma. V žaludku mi utkvělo jen pár stejků a pak teda inspirativní setkání s manželským párem Fekarových, kteří se usadili v Bezměrově. On - výtvarník, sochař a hlavně neskutečně zručný člověk, který si vlastníma rukama z hospodářského stavení udělal KRÁSNEJ barák. Ona - výtvarnice a maminka dvou kluků, která vyrábí skvělé hračky pro děti.

Rodinný model, který očividně funguje. Pracují na volné noze ve svém krásném domě v úžasném ateriéru s dětma a obrovskou zahradou. Živí je internet a jsou páni svého místa i času. Držím všechny palce za odvahu a dávám respekt navrch! Doufám, že sme se neviděli naposled. S Milošem (ano, jmenuje se tak) sem domluvený na využití jejich exteriéru na nějaké další yp focení.

Pokud vás tenhle pár zajímá víc, mrkněte na tenhle televizní pořad


Aktuálně

23. 05. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Lehce profesní update. O víkendu sem si zajel do Prahy na seminář o postprodukci v módní a reklamní fotografii. Jelikož sem do toho tak nějak spadl a co chvilku fotíme naše věci, přišlo mi přirozené se dovzdělat u profíků. Kurz vedl Stanislav Petera. Grafik, který si řekl, že začne fotit a pěkně se do toho opřel. Výsledky jeho práce můžete najít na jeho webu. Určitě mrkněte.

Kurz byl od 10ti hodin cca do 17ti. Za tu dobu nám ukázal své postupy, retuše, barevné ladění, černobílou fotku, složitější vyklíčování a náročnou kompozici, pár filtrů a fintiček. Bez tabletu a perfektní znalosti Photoshopu toho moc neuděláte. Technika je jedna věc, druhá zásadnější část je představivost a práce se štětcem. Člověk musí přesně vědět, co od toho obrázku čeká a pak si za tím jde. Jedna kvalitní retuš jsou hodiny a hodiny úprav, překreslování, montování a fakt to není žádná prdel.

Fotka v dnešním dokonalém světe je zvláštní disciplína. 20% focení 80% postprodukce. Dnes sem našel opravdového mástra z Rakouska. Dejte si kafčo, šupněte si to do fullscreenu a kochejte se! Franke Staudinger


Aktuálně

20. 05. 2011 / Filip Urban / aktuálně
Aktuálně

Friday! THX GOD! A navíc je fakt krááásně. To se člověku z té práce vůbec nechce :) Popravdě sem tomu tenhle týden moc nedal a produktivita klesla na bod nula. Ale to se tak někdy stává. O to víc budu makat příští týden. Posledních 14 dnů se totiž "bavíme" prohlídkou všemožných bytů v Brně. Cože? Bytů v Brně? Nechtěl tu náhodou někdo stavět? Ano. Stavíme...to nemohu říct. Více v nějakém z dalších updatů ze stavebního deníčku. Teď si můžete prohlédnout pár lomo fotek z mobilu (to zní hrozně :)

Moments by iphone no. 5


Akce

16. 05. 2011 / Filip Urban / akce
Akce

Včera se mi splnilo další z mých hudebních přání a to užít si Wefunkovej mejdan. Mé oblíbené i-netové rádio z Montrealu se zjevilo v podobě Dj Statica a Professora Groove v Olomouci. Kluci z Arctic klubu je dotáhli v rámci jejich evropského turné poprvé do ČR. Chlapíci v Olomouci ukončili svou Tour a dnes se vraceli do Kanady. Můj soukromý tip je, že to musela být hodně krušná cesta domů, protože když sem včera ve 4 ráno opouštěl klub a viděl po všech těch rumech, jak do sebe ještě lijí lokální Slivku....

No abych se tu nerozepisoval a vystihl podstatu večírku. Bylo to skvělé. Byl to mejdan podle mého gusta. Odrostlé a vděčné publikum, spousta známých tváří, které sem dlouho neviděl a vždycky když vidím, tak vidím rád. Objevem byl pro mě Nic Robertson. Skot, který se usadil v Olomouci a hraje tu nejlepší muziku. Už sem ho nominoval na TT, takže se můžete těšit.

Dj Static i professor Groove předvedli skvělé sety. Hráli pecky, které sme chtěli slyšet, precizní přechody, skvělá atmoška, dokonalý skreč. Zase sem si chvilku připadal, že k nám zavítala západní kultura v podobě té nejkrystaličtější hudební kvality. Možná jen škoda té neděle. Kdyby to bylo v sobotu, určitě dorazí mnohem více lidí, ale možná právě proto, že dorazili jen skalní fans, párty byla taková, jaká byla - skvělá!

Fotoreport z akce mluví asi za vše!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské